Přečteno: září 2020

Krásný den,

jsem ostuda, píšu článek o přečtených knihách za září až na konci října. Zase jsem se docela dost rozjela a mám tu hromadu přelouskaných románů. Dost mi pomohla angína, kdy mi bylo blbě a nemohla jsem v noci spát. Mám tu hodně recenzních výtisků, na které už byla na blogu recenze, takže vám k tomu vždy přidám jen odkaz.

L. J. Shen – Ukradený polibek

Tato romance je o milostném trojúhelníku mezi dvěma mafiánskými rody a prokurátorem. Francesca vždy snila o Angelovi a jejich svatbě, ale pak si nečekaně musela vzít prokurátora Wolfa, který s ní nezacházel vůbec něžně. Kniha se četla hodně rychle a svižně, příběh se mi celkem líbil, ale není to nic převratného. Wolfe mi byl sympatický od začátku, ale Francesca byla taková sobecká naivka. 

Allison Brennanová – Třetí na řadě

Skvělá detektivka, recenze je na blogu. Už se moc těším na další díl.

Alex Brownová – Pohlednice z Itálie

Toto byl takový romantický příběh, který se mi četl moc dobře. Recenze je na blogu.

Joanna Schaffhausen – Jedna velká lež

Opět velmi povedená detektivka. Zjistila jsem, že jí předcházely už dva díly, takže si je zkusím sehnat a taky přečíst. Mám pocit, že budou hodně dobré:-) Recenze je na blogu.

Jim Ottaviani – Hawking

Skvělý komiks o jednom z největších vědců 20. století. Recenze je na blogu.

Sarah Pinborough – Ať zemře

Thriller plný zvratů, kdy si s námi autorka opravdu pěkně pohrává. Recenze je zase na blogu.

Kathryn Taylor – Barvy lásky: Nespoutaná, Obnažená

Zkusila jsem si z knihovny půjčit sérii od Kathryn. Má celkem čtyři díly, ale je to vlastně o dvou párech (každému jsou věnovány dvě knihy). Ty páry jsou spojeny jen okrajově, lze to tedy číst  zvlášť. První dva díly jsou o Grace a Jonathanovi. Grace je mladá Američanka, která získala místo o věhlasného anglického milionáře Jonathana. Ten má kolem sebe takovou temnou auru, ale mezi nimi je od začátku nějaká jiskra. Obě knihy se točí kolem jejich vztahu, přičemž je to dost erotické, což mě v některých pasážích už moc nebavilo. Myslím si, že by tomu stačil jeden díl.

Kathryn Taylor – Barvy lásky: Ztracená, Svedená

Další dvě knihy se týkají Britky Sophie a Itala Matea, kteří se setkávají ve slunné Itálii, kam Sophie přijela kvůli sbírce umění. Sphie je přítelkyně Grace z předchozí série. Mateo nemá Sophii rád a nevěří ji. Mezi nimi to ale jiskří a táhne je to k sobě. Po různých nedorozuměních se samozřejmě dávají dohromady. Zde platí to samé jako u předchozího páru, jen je mi asi Sophie milejší. Rozhodně by stačila jedna kniha, dvě jsou zbytečné. 

Colm Toíbin – Brooklyn

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože naprosto miluji ten film. Docela mě překvapilo, že takovou romantiku napsal chlap, ale nakonec to nebylo zase tak moc znát. Příběh mladé Irky Eilish, která emigrovala do New Yorku, se mi moc líbil. To, jak se tam hledá, je moc pěkně popsané. Je to hezký romantický příběh, který není plný erotických scén apod., takže si ho podle mě užijí i ti, kteří romance nevyhledávají. 

Hayley Doyle – Neviděla jsem tě přicházet

Na tuto knihu byla na blogu také samostatná recenze, tak se můžete podívat tam. je to romantický příběh o tom, jak se mohou přitahovat dva protikladné typy lidí. 

Vi Keeland a Penelope Ward – Hříšné dopisy

Toto byla zase taková romantická pohádka, co se ale četla velmi dobře. Měla jsem to přečtené za jeden večer. Griff a Luca si spolu psali už na střední, ale pak přestali, resp. ona mu přestala odepisovat. Griff se přes to pořád nepřenesl a poslal jí velmi naštvaný dopis. Zase se usmíří a postupně se díky psaní dopisů zase sbližují. Jen se zatím osobně nesetkali… Je to hodně sladká romantika, někdy opravdu už hodně nereálná, ale knihu jsem si vlastně celkem užila:-)

Tiffany Reissz – Rudá galerie

Tak tato kniha je totální přešlap a tu si prosím nekupujte. Takovou hrůzu jsem dlouho nečetla. většinu času jsem si říkala, co si ta autorka asi šlehla, když to vymýšlela. Je to něco jako fantasy porno se zombie… Fakt ne. 

Jerome Loubry – Útočiště

Tak teď si spravíme náladu, protože Útočiště je jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla, a ještě teď nad ní pořád přemýšlím. Opravdu vám ji vřele doporučuji, uvidíte sami:-) Recenze je zde.

Samantha Towle – River Wild

Tato autorka dlouho nic nevydala, ale River Wild stojí za čekání. Je to opravdu povedená romance mezi dvěma takovými společenskými vyvrhely. Ona je na útěku před tyranským manželem, samotná, těhotná. On je městský vyvrženec, odseděl si trest ve vězení a všechny nesnáší. Z těch dvou se stali sousedé a časem možná i přátelé… Kniha se mi četla velmi dobře, líbily se mi obě hlavní postavy a vykreslení jejich vzájemného vztahu. 

Camilla Läckberg – Zlatá klec

Pomsta ženy je asi nejkrutější. Faye je zhrzená manželka, která to ale nechce nechat být… Řekla bych, že se jedná o takový ženský thriller, který se četl velmi dobře. Recenzi najdete zde. 

Sabrina Jeffries – Tajemství lady Gwyn

Zde se jedná o pokračování série historických romancí z 19. století. Lady Gwyn je šlehctična, mladá žena na vdávání. Joshua je sice také šlechtic, ale není tak urozený, bohatý a dělá správce panství. Přesto mezi nimi přeskočila jiskra. Jenže Gwyn má tajemství, která plave na povrch a může vše zničit. Je to moc příjemná romance, Gwyn nebyla žádná blbka a Joshua bude určitě sympatický všem. Přiznám se, že se už těším na další díl. 

Omid Scobie & Carolyn Durand – Cesta za svobodou

Tato kniha byla avizovaná dlouho dopředu a překvapivě ji u nás vydal Baronet, kde si normálně kupuji hlavně romance. Britská královská rodina je takové moje guilty pleasure, ale užila jsem si to. Tato kniha je psaná ve prospěch Harryho a Meghan, ale nijak neuráží kate a Williama. Zase tam bylo hodně nových informací a já jsem si knihu užila. 

Penelope Ward – Láska mého života

Další pohádková romance, tady je vysloveně popelkovský motiv s bohatým, ale hodným klukem, který se zamiluje do chudé a hodné dívky, která ho má ráda jen pro něj samotného. jenže to nějak nevyšlo a jejich cesty se rozdělily. Po deseti letech se znovu setkávají, oba jsou úplně jiní, ale pořád je mezi nimi nevyřešená minulost. Povede se jim napravit křivda z let minulých, nebo si navzájem ublížili až moc. Penelope Ward píše čtivě, má sympatické hrdiny, ale ty její romance jsou takové harlekýnky:-) Přemýšlím, že ji zase prodám, protože si myslím, že ji znovu číst nebudu. 

Max Seeck – Věrný čtenář

Na tuto severskou kriminálku jsem vám taky napsala recenzi. Je hodně povedená(až na ten konec) a dost jsem se u ní bála:-) 

Celkem 21 knih je opravdu úspěch. Je ale nesporným faktem, že mi doma taky přibyla taková hromada knih, že jsem pořád ve skluzu s těmi nepřečtenými. Znáte něco z mých přečtených kousků? Co vás nejvíce zaujalo? Jakou knihu právě čtete vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz.

10 thoughts on “Přečteno: září 2020

 1. Lucie

  Ahoj, stejně jako u Spotřebována se vyjádřím, že to co máš ty za měsíc, tak já za měsíců několik:-) Jinak neznám vůbec nic, ale rozhodně se ráda nechám inspirovat:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj, já fakt hodně čtu, neznám moc lidí, kteří by byli jako já:-) Určitě vyzkoušej některou z detektivek a to Útočiště:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   určitě se na ně mrkni:-) Na Ať zemře je i recenze na blogu, takže by ti to mohlo ještě více pomoci:-)

 2. Stáňa

  Já zrovna čtu Ať zemře :-). A mám taky blogové resty – minimálně tři knížky mi leží na nočním stolku neuklizené, resp. nevrácené do knihovny, že o nich napíšu na blog…

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   na tvoje recenze se těším, přinášíš mi vždy dobré tipy na knihy. Jsem zvědavá, co budeš říkat na Ať zemře. Těším se na to:-)

 3. Helena

  Haničko, to je tedy hromada!
  Momentálně se snažím prokousat novou normou – tohle čtení nikomu nedoporučuju :o)
  Měj příjemný den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   věřím, že norma není zrovna zábavné čtení. Mě na víkend čekají slohovky a taky se mi do toho moc nechce:-) Měj se krásně!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Lucinko,
   komiks je fakt povedený. Líbí se mi, že velmi přístupným způsobem představuje tajemná zákoutí fyziky i laikům. Dala jsem ho přečíst taťkovi, který je původně fyzik, jsem zvědavá, co na něj bude říkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *