Nutrigen Laboratories: Šampon proti padání vlasů Folivital PRO

Krásný den,

další z produktů, které jsem z eshopu biome.cz získala v rámci spolupráce je šampon proti padání vlasů Folivital PRO. Jestli mě sledujete delší dobu, asi víte, že mě vlasy v posledních měsících hodně trápí, a proto jsem byla opravdu zvědavá na tento produkt. Když jsem si spolupráci domlouvala, tak jsem na rovinu řekla, že mě vlasy opravdu trápí a že moje recenze nemusí být vůbec pozitivní. Paní z PR to nevadilo, řekla mi, že mám prostě napsat pravdu, což je opravdu správný přístup a udělal mi radost (už jsem měla i nabídku na spolupráci, kde jsem směla jen chválit – nevzala jsem ji). Šampon je od americké značky Nutrigen Laboratories.

Přesunu se rovnou k tomuto šamponu. Je tedy určen proti padání vlasů, měl by zlepšit stav pokožky hlavy, vlasy by se neměly tolik mastit a celkově by měly zesílit a lépe růst. Šampon má jednoduché a praktické balení s odklápěcím víčkem. Plastová lahvička je funkční, etiketa je opět nepřeplácaná.

Šampon se klasicky nanese na mokré vlasy, rozmasíruje a napění. Poté se nechá chvilku působit a smyje se. Konzistence šamponu je hodně řídká a nemá žádnou parfemaci. Vlasy jsou smytí opravdu důkladně očištěné, jsou hodně vrzavé a jakoby hrubé. Je třeba mít i nějaký balzám nebo masku, protože jinak by byly moc drsné a špatně by se rozčesávaly.

Minulý týden jsem šampon dodělala a mám tyto poznatky:

 • pokožka hlavy mě nijak zásadně nesvědí, což byl jeden z mých velikých problémů (lupénka a ekzém úřadují)
 • vlasy se mi mastí stejně nebo méně, stačí mi mýt jednou za dva dny
 • přijde mi, že po vysušení ručníkem mají docela pěkný objem u kořínků, nejsou vůbec připláclé k hlavě, i když používám hutné masky a kondicionéry
 • při mytí mi vypadává výrazně méně vlasů – max. 3 – 5
 • vlasy rostou do délky – to je ale věc, s kterou jsem nikdy neměla problém

Pořád mi vypadává docela dost vlasů při česání, to mě pořád trápí. Mám ale pocit, že se trošinku stav mých vlasů zlepšil (o dost u pokožky hlavy). Vím, že je to běh na dlouhou trať, tak doufám, že to bude zase dobré:-)

Celkově hodnotím šampon pozitivně, protože nějaké zlepšení jsem zaregistrovala. Lahvička mi vystačila na cca měsíc a půl používání a za tu dobu asi nemohu čekat nějaké větší zázraky. Za zaslání produktu ještě jednou děkuji eshopu biome.cz.

Zajímalo by mě, jestli máte nějaké problémy s vlasy, které vás trápí. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

11 thoughts on “Nutrigen Laboratories: Šampon proti padání vlasů Folivital PRO

 1. Lucie

  Ahoj, to je nabídka na spolupráci jak stehno, dostat produkt, ale chválit. Recenze mají být pravdivé, už proto je mi sympatický přístup e-shopu, prostě pravda.
  Hodně bojuji právě s padáním vlasů, je to tak katastrofální, že mě to dohnalo i k lékaři a už vím i příčinu-snížená činnost štítné žlázy.

  1. ciculka Post author

   Ahoj, je to děs, ale naštěstí mi tady paní jasně napsala, že je to v pořádku, když m nějaký produkt nesedne. To je dobře, že to víš. Mně doktorka řekla, že je to ze stresu, což je asi pravda. Ale ta stresující záležitost (tátova operace srdce) je bez problémů za námi a teď jsem ve stresu jen z těch vlasů.

 2. Stáňa

  Já mám vlasy už v podstatě šedivé, takže se nechávám barvit, což má samozřejmě na vlasy vliv, takže kupuju většinou šampony pro barvené nebo pro poškozené vlasy, ale nic speciálního, spíš drogérkové.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já si vlasy taky barvím (taky musím), ale s vymýváním barvy nemám problém, když to nejsou červené odstíny. Ty mi tedy nedrží, dehtový šampon mi je likviduje natotata. Dřív jsem používala jen drogérku, teď mě trápí zase to padání. Z drogérie mám ale tužidlo, lak nebo kondicionér.

 3. Helena

  Haničko, stále si vystačím s pravidelným melírem. Vlasy mám hodně jemné, tak spíš řeším, aby neplihly ve vlhkém počasí.
  Nedávno jsem dostala šampon a a kondicionér, značku jsem neznala a překvapilo mě, jak je velmi řídký a tekutý, ale myje bez problémů.
  Přeji hezký den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko, já jsem ze svých vlasů fakt nešťastná. Ten blog nějak zlobí. Včera mi to spadlo, když jsem dvě hodiny psala článek, myslela jsem, že mě trefí…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   o to se taky snažím. Mám nějaké vitaminy, z kožního postřih na vlasovou pokožku a taky jsem se pokusila upravit jídelníček. Tak uvidíme, co z toho bude…

  1. ciculka Post author

   Ahoj Lucinko,
   to máš pravdu. Na to, jak mám momentálně málo vlasů, se mi daří mít s tímto šamponem takové nadýchané kořínky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *