Přečteno: prosinec 2021

Krásný den,

prosincové skóre je hodně vysoké, ale není to žádné překvapení. Byly Vánoce, měla jsem dovolenou a to je můj čas na čtení:-) Dneska tu mám zase takovou směsici romancí, detektivek a dětské literatury, tak si snad každý něco vybere:-) U knih, na které byla na blogu už recenze, najdete vždy i proklikávací odkaz.

Carola Loveringová – Třetí polovička

Příběh Skye a Burka je hodně zajímavý a čekala jsem, jak se to všechno vyvrbí. Kniha je plná zvratů, užila jsem si ji. Recenze je zde.

Vi Keeland, Penelope Ward – Vánoční lásky

Letos jsem se rozhodla vyzkoušet více vánočních romancí a samozřejmě jsem si nemohla nechat ujít i novinku od Vi Keeland a Penelope Ward. Je to soubor pěti vánočních povídek, které se mi sice líbily, ale nijak více mě nezasáhly. Jako odpočinková dovolenková četba to je ale ideální. Romantické a vtipné povídky, proč ne?:-)

Stephanie Laurens – Vánoční intriky lady Osbaldestoneové

Čtvrtý díl historické vánoční romance nás opět vezme na venkovské sídlo lady O., kam letos přijíždí kromě jejích malých vnoučat i mladší syn Christopher, který pracuje jako vysoce postavený úředník na ministerstvu pro zpravodajství. Romance mezi ním a anglickou šlechtičnou Marion mě bavila, příběh byl plný laskavého humoru, lehké detektivní zápletky a vánoční atmosféry. Toto jsou jen takové malé knižní jednohubky, ale umí dobře navodit sváteční náladu.

Stephanie Laurens – Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové

Třetí díl vánoční série historických romancí přináší staré známé, se kterými jsme se setkali už v předchozích dvou dílech. Opět se na venkovském sídle lady O. setkávají její vnoučata a zase zažívají malá dobrodružství spojená se svátky. Tentokrát pátrají po historické minci a jejím původu. Nechybí jemná romantická linka, laskavý humor a ta správná vánoční atmosféra.

Simona Ahrnstedtová – Všechno a tebe

Simona Ahrnstedtová patří mezi moje oblíbené autorky chytrých současných romancí. Ty se odehrávají vždy ve Švédsku a jsou vtipné, dojemné, sexy, mají sympatické hlavní hrdiny a Simona se ničeho nebojí. Zde se opět dotýká celkem kontroverzního tématu migrantů ve Švédsku. Sam a Dessie byli kdysi na střední škole pár, hodně se milovali, i když okolí jejich lásce moc nepřálo. Pak se to ale strašně pokazilo, oběma bylo neuvěřitelně ublíženo. Po letech se znovu střetávají. Dessie pracuje pro Sama jako ochranka a během toho vyplouvají na povrch dávná tajemství. Tato romance měla dost silnou detektivní zápletku, příběh byl hodně dojemný trochu jsem si pobrečela. Celkově se mi ale hodně líbil, a jestli tuto autorku neznáte, určitě ji vyzkoušejte.

J. T. Geissinger – Taju pro tebe

Další skvělá sexy romance, u které jsem se neuvěřitelně bavila, je od J. T. Geissinger. Joellen je plachá, nesmělá, nespolečenská mladá žena, která neumí moc komunikovat s muži. Jejím novým sousedem je problémový rugbista Cameron, který rozhodně ví, jak zapůsobit na druhé pohlaví. Shodou okolností se tito dva spřátelí a Cameron pomáhá Joellen získat jednoho atraktivního muže z její práce. Já jsem z knihy nadšená, bavila mě, ta chemie mezi hlavními hrdiny byla úplně úžasná. Jestli je to váš oblíbený žánr, tak do knihy jděte.

Lucy Parker – Prostě to zahrej

Tato kniha má zajímavou anotaci, kvůli které jsem do ní šla. Lainie a Richard pracují jako herci v londýnském divadle. Ona je milá, má pověst slušňačky. On je naopak velmi nezdvořilý, média milují jeho skandály. PR jejich divadla vymyslí způsob, jak vylepšit Richardovu pověst – udělají z nich pár! Je to tak trochu klišé, ale v knihách tato zápletka funguje dobře. S tím tedy vůbec nemám problém, ale vadilo mi, jak je kniha napsaná. V jednom odstavci se tam ale používá první i třetí osoba, což mě neuvěřitelně štvalo. Další díl si spíš půjčím z knihovny, peníze se mi do toho investovat nechtějí.

T. L. Swan – Na druhý pokus

Druhý díl série od T. L. Swan se jmenuje Na druhý pokus a tento příběh byl naznačen už v předchozí knize. Hlavním hrdinou je další bratr z rodiny Milesů, Tristan, který se snaží okouzlit Claire, mladou vdovu se třemi dětmi. Claire podniká ve stejném odvětí jako Tristan, ale její firma je na hraně úpadku. Přesto ji nechce prodat, protože ji založil její zesnulý manžel. Tristan Claire naprosto nesnáší, ale jemu se daří proniknout pod její slupku. Jenže sex je jedna věc, ale vztah s ženou, která má tři malé děti, to je něco jiného. Romance je moc pěkná, Tristan mi byl sympatický, pasáže se syny Claire jsou fakt vtipné a dojemné. Jen Claire mi občas přišla na facku, obzvlášť na konci by si jednu zasloužila, aby se probrala…

Laura Kneidl – Někdo nový

Laura Kneidl je pro mě nová autorka, toto je první kniha, kterou jsem od ní četla, a nebyla jsem spokojená. Bude tu určitě zásadní spoiler, tak pokud nechcete přijít o překvapení při čtení, přeskočte toto hodnocení. Mickey je z velmi bohaté a dost snobské rodiny, která e svého středu vyloučila jejího bratra, protože je gay. Mickey to hodně trápí a snaží se ho najít. Odstěhovala se od rodičů do nového bytu a jejím sousedem je mlčenlivý a tajemný Julian, který ji ihned zaujme. Mezi nimi se postupně začne rodit nějaký vztah, ale Julian je pořád obklopený mnoha tajemstvími. POZOR SPOILER. Mickey nakonec jeho tajemství odhalí, Julian byl původně dívkou a prodělal operaci a hormonální léčbu, aby se mohl stát mužem. Přiznám se, že mě to hodně překvapilo, s tím jsem se ještě nesetkala v tomto žánru. Ale současný trend tomuto tématu přeje, tak proč ne. Na čtení to pro mě bylo zvláštní, ale nijak mě to nepobouřilo. Spíše mi vztah Juliana a Mickey nějak od začátku nesedl a tato kniha mě moc nebavila. Dívala jsem se ale na internet a tam je hodnocená opravdu skvěle, tak třeba vám se bude líbit…

Melanie Moreland – Vytočenej na Maxx

Melanie Moreland je moje hodně oblíbená autorka, na poli současných romancí se drží u mě velmi vysoko. Její poslední kniha Halton byla trošinku slabší, ale Vytočenej na Maxx je skvělý román. Zase se vrátila ta stará Melanie, která umí perfektně namíchat sexy příběh, fakt sympatické hlavní hrdiny, dobrý humor a dojemné detaily. Tato romance nepatří mezi nějaké série, takže ji můžete klidně vyzkoušet jako první knihu této autorky. Maxx je samotář, má autodílnu, do které shání pomoc. Na inzerát mu odpoví i Charly, o které si on myslí, že je to muž. Jaké je jeho překvapení, když místo chlapíka dorazí krásná zrzka, s kterou si večer předtím užil úžasnou noc.

Zuzana Pospíšilová – Zlobivé pohádky

Na tuto pohádkovou knihu najdete recenzi zde.

Vi Keeland, Penelope Ward – Pan pracháč

Bianca pracuje jako novinářka a má udělat rozhovor s tajemným bohatým podnikatelem Dexterem. Ve výtahu se se seznámí se sympatickým kurýrem Jayem, který ji hned upoutal. I jemu se Bianca moc líbí, jenže když ona ve výtahu začne mluvit o nafoukaném milionáři, s kterým se má setkat, zpanikaří a představí se jí jako Jay. Ano, Jay a Dex jsou jedna a táž osoba. Bianca se randí s Jayem a flirtuje po sítích s Dexem. Jenže to přináší těžké dilema… Je to přesně takové, jak slibuje anotace. Vtipné, sexy, naprosto oddechové čtení na vánoční dovolenou:-)

Zuzana Pospíšilová – Policejní pohádky

Recenze na tuto pohádkou knihu je zde.

Zuzana Pospíšilová – Záchranářské pohádky

Recenze na tuto pohádkou knihu je zde.

Zuzana Pospíšilová – Hasičské pohádky

Recenze na tuto pohádkou knihu je zde.

William Wagner & Julian Voloj: Černý a bílý: Vzestup a pád Bobby Fishera

Toto je už druhý životopisný komiks, který se mi dostal do ruky (první byl o Hawkingovi), a zase jsem byla moc spokojená. Životní příběh Bobbyho Fishera je tu vykreslen bez příkras, důraz je samozřejmě kladen na jeho šachové umění. Recenze je zde.

Eleanor Ray – Všechno je krásné

Tento román mě překvapil detektivní zápletkou v druhé polovině a neotřelým tématem patologického shromažďování věcí. Recenze je zde.

Mónica Gutiérrez Artero – Knihkupectví pana Livingstona

Velmi laskavý román pro všechny milovníky Londýna a knih představuje Knihkupectví pana Livingstona. Recenze je zde.

Angela Marsons – První krev

Angela Marsons si pro nás připravila první díl s Kim Stoneovou, která se zde poprvé setkává se svým novým týmem. Ten je složený z postaršího klidného policisty Bryanta, sebevědomého Dawsona a mladé aktivní Stacey. Poprvé se tady všichni setkávají a musí se nějak sžít. Nijak mi nevadilo, že se dostáváme na začátek série, Angela prostě umí. Jestli jste ještě knihy této anglické autorky nezkoušeli, tak První krev se perfektně hodí jako začátek (ano, Stáni, tady myslím na tebe:-D). Jestli vás baví třeba Robert Bryndza, tak z Angely Marsons budete fakt nadšení!

L. J. Shen – Hra s ohněm

Novou moderní romanci si pro nás připravila i americká autorka L. J. Shen, která se zde hodně zabývá traumatem z popálení. Grace má jizvy na části obličeje a na rukách, babička má Alzheimera, peněz je málo, sebevědomí je na nule, přesto se zvládá celkem dobře protloukat životem a studuje na univerzitně divadelní vědy. Jako brigádu si sehnala prodej jídla v pojízdném stánku. Tam se jejím kolegou stane West, který má na univerzitě fakt špatnou pověst. Také je to známý rváč, v nelegálních zápasech se pere za peníze. Nikdo ale neví, že ty peníze potřebuje, aby je mohl posílat rodičům, s kterými už několik let vůbec nevychází. Autorka si zase připravila hodně dojemný příběh, kde najdete humor, lásku, dost sexu, velmi smutné pasáže… Vše perfektně funguje…

Prosincové skóre je hodně vysoké, pokud počítám dobře, je to dvacet knih:-D Jestli dobře počítám, tak jsem za rok 2021 přečetla celých 187 knih, což je podle mě hodně slušné (i když loni to bylo lepší:-D). Z dnešního článku bych nejvíce doporučila Angelu Marsons, Melanii Moreland, Simonu Ahrnstedtovou a J. T. Geissinger. Jak se dařilo číst vám v roce 2021? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

18 thoughts on “Přečteno: prosinec 2021

 1. Helena

  No, mohu jen závidět. V prosinci jsem četla max. věci pracovní a recepty na cukroví. Ani o Vánocích se to nijak nezlepšilo, návštěva střídala návštěvu…
  Haničko, měj příjemný den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já taky nyní čtu hlavně pracovní věci. Končí nám jeden projekt, druhý začíná.. Já jsem vedoucí obou, takže pořád ležím v nějakých papírech. Kromě toho pořád něco opravuji, teď je zrovna slohové období, to je děs…

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, takový výkon jsem já nepodala ani za celý loňský rok. V roce 2021 jsem přečetla přesně čtyři knihy – Sucho (N.Shusterman), Mlčící fontány (R.Sepetysová), Nejlepší víkend (P.Hartl) a Svědectví o životě v KLDR (N.Špitálníková). Letos se chci dostat v podstatě na trojnásobek, tedy co měsíc to kniha.

  Měj se fajn!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   ani si nepamatuji, kdy jsem naposledy přečetla za rok jen čtyři knihy, možná někdy v první třídě:-D Láska ke knihám se u mě projevila ve velmi raném věku:-D

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   já jsem v lednu taky četla hlavně vánoční dárky a pak jsem sáhla po osvědčené romantice od Julie James. Konec ledna je hodně pracovně náročný, tak nemám náladu na nic náročného.

 3. Stáňa

  Hani, slušná hromada. Já čtu výrazně méně – moje skóre je tak 3 – 4 knihy za měsíc, za rok jsem se dostala někam ke čtyřicítce. Jinak díky za tip na Angelu Marson, mrknu po ní.
  Hezký den

 4. Lucie

  Ahoj, nestíhám koukat jak se činíš, nejen ve spotřebě kosmetiky, ale i čtení, to je neskutečný:-) Znám jen knihu od Angely M., kterou právě čtu, ale zaujalo mě hned několik dalších:-)

 5. Eliss

  To je tvoje prosincové skore opravdu hodně vysoké, já také kolem Vánoc vždycky hodně čtu, když je volno 🙂 Zaujala mě knížka Pan Pracháč, poslední dobou vyhledávám oddechovky a tato knížka by se mi mohlalíbit. Píšu si na seznam a poptám se v knihovně 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eliss,
   přesně, využila jsem vánoční volno. Letos nebylo moc společenských akcí, covid mi to dost probral… Já mám nyní také takové oddechové období:-D

 6. Lucia

  Minulý rok som prečítala takmer 10 kníh (desiatu som dočítala až po Novom roku). Nechápem ako sa dá prečítať raz toľko kníh za jediný mesiac 😃 Od rána do večera som stále v pohybe a som rada keď si v noci na chvíľku sadnem ku knihe a prečítam pár strán…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já se snažím číst všude možně (na zastávce, někde při čekání apod.). Pro mě je čtení veliký relax a každý den čtu. Mimoto mám hodně rychlé tempo (to je takové nadání), takže toho přečtu fakt hodně.

 7. WantbefitM

  Nechápu, že máš tempo víceméně knížku na den a za rok přečíst skoro 200?? Tak to je teda mazec. Já jsem na sebe pyšná, když jich přečtu tak 5 😀 Z Vánoc tu na mě 3 čekají, tak se těším, až se do nich pustím.

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   pro mě je čtení asi největší relax, dělá mi to fakt dobře. Minulý rok jsem jich přečetla mnohem více:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *