Skořicoví šneci z listového těsta – recept

Krásný den,

na FB na mě vyběhlo video Petry Lovely Hair, kde pekla skořicové šneky. Vzpomněla jsem si, že jsem je už dávno chtěla udělat a že na ně mám doma vše koupené. Je to rychlovka, měla jsem hotovou dvojitou dávku za půl hodiny se vším všudy. Petra používala tedy hotové kynuté těsto, já jsem rovnou věděla, že budu pracovat s listovým těstem.

co budeme potřebovat:

 • listové těsto
 • máslo změklé
 • cukr krupice
 • skořice
 • cukr moučka
 • javorový sirup
 • mléko
ingredience na samotné šneky
ingredience na polevu

Já jsem si postup usnadnila, jak to jen šlo. Koupila jsem si dvě balení vyváleného listového těsta. To je klasicky vybalila, celé jsem ho potřela máslem, posypala skořicí a krupicovým cukrem. Je dobré nešetři ani jednou surovinou, výsledek stojí za to. Těsto zavineme a nakrájíme na tenká kolečka. Pečeme cca 20 minut na 190 stupňů.

Zatímco se šneci pečou, připravíme si polevu. V rendlíku rozpustíme máslo, přidáme do něj dvě lžíce moučkového cukru, lžíci javorového sirupu a trochu mléka. Vše vyšleháme elektrickým šlehačem do hustého krému. Hotové šneky vyndáme z trouby a ihned je polejeme polevou. Vše necháme zatuhnout a už jen mlsáme a mlsáme:-D

Máte rádi šneky na sladko? Děláte je doma? Viděli jste i Petřino video? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

14 thoughts on “Skořicoví šneci z listového těsta – recept

 1. Helena

  Haničko, skořicové šneky miluji. Peču je celkem často, z kynutého těsta. Dnes budou, přijede Adama a navíc návštěva. Je to takový oblíbený zimní dezert.
  Měj pohodový den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já šneky z listového těsta dělám jen naslano, hlavně když čekáme návštěvu. Po sladkém provedení u nás nikdo nikdy nezatoužil, tak jsem to ani nezkoušela. Ale pro sladkomily to určitě bude fajn varianta.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   mamka se doma docela ofrňovala, když jsem přišla s receptem, ale nakonec je z nich hodně nadšená a musela jsem dělat další dávku.

 3. Lucie

  Ahoj, skořicové šneky mám moc ráda, taky je dělám z listového těsta. A ráda je mám i naslano. Podle receptu Petry Lovely Hair dělám štrůdl.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   štrůdl dělám z listového těsta a recept mám od mamky. Tak mi chutná asi nejvíc, jiná těsta mi na něj moc nechutnají. Slané šneky mám taky ráda, obzvlášť když je tam hodně sýru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *