Přečteno: únor 2023

Krásný den,

v únoru jsem četla jako divá. Mohou za to ale dva zásadní faktory – neschopenka díky covidu a dovolená. Ten první zapříčinil, že jsem docela slušně pohnula s mými zásobami nasyslených nepřečtených knih, a ten druhý zase přinesl spoustu osvědčených a znovu přečtených titulů. Na dovolenou jsem si totiž zabalila čtečku a jen jednu klasickou knihu (konečně mi dorazila poslední Caplinová). Dneska to bude tedy hodně dlouhé, připravte se na to.

Jude Deveraux – Tajemná vražda

Toto je další díl z detektivní série od Jude Deveraux, která se točí kolem spisovatelky Sary Medlarové, její neteře Kate a drsného Jacka. Tato trojice už odhalila kdejaký podvod, dokonce byli i úspěšní ve Skotsku. Tajemná vražda celkem zásadně operuje s informace z předchozích knih, takže je třeba, abyste měli to přečteno. Nejvíce se zde řeší minulost Kate, Sary a jejich rodiny. Jude píše hodně specificky, nejsou to žádné drsné detektivky, i když se tam vraždí dost často. Zde jsem se musela hodně soustředit na čtení, aby mi něco neuniklo. Mám Deveraux moc ráda, ale toto byl takový průměr.

Julia Quinn – Čekanka

Už se opravdu moc těším na novou sérii seriálu Bridgertonovi, i když se tedy docela obávám, jak mi zprzní můj nejoblíbenější díl – Čekanku. Abych si to trochu ukrátila, znovu jsem si ji přečetla a je pořád stejně skvělá jako poprvé. Příběh nám představuje plachou Penelope, které je už 28 let, nemá žádné vyhlídky na svatbu a je všeobecně považována za starou pannu. K tomu všemu je už od svých šestnácti let beznadějně zamilovaná do Colina Bridgertona. Ten ji má rozhodně rád, ale celou dobu ji vnímá pouze jako nelepší kamarádku své sestry Eloise a jako milou a chytrou společnici na různých večírcích. Jenže najednou s ní začne mluvit více a zjistí, že ona je opravdu okouzlující a chytrá a že skrývá nejedno tajemství. Jestli neznáte tuto knižní sérii, tak se na ni rozhodně vrhněte, budete určitě nadšení. Je to zatím to nejlepší, co autorka napsala. Líbilo se mi všech osm dílů, jděte do toho.

Georgette Heyer – Vdovou proti své vůli

U této knihy jsem se nechala nachytat, protože na obálce bylo napsáno, že je to pro fanoušky seriálu Bridgertonovi. Tento román byl děsně nudný, popisný a já jsem ho přečetla jen s velkou nechutí. Hlavní hrdinka se omylem stane vdovou a její nový příbuzný se jí snaží pomáhat, ale zároveň se sbližují. Extrémně nudné a plné nesympatických postav…

Nikki Sloane – Tři hříšná tajemství

Zde se jedná o čtvrtý díl erotické série z Klubu zavázaných očí. V něm pracuje i Regan, která má na starosti sjednávání obchodů. Jejím úkolem je ale odhalit zločince, ona sama je agentkou FBI v utajení. V rámci své mise se dostane i do tetovacího studia, kde pracuje sexy drsný Silas. On s klubem nechce mít nic společného, i když ví, o co se v něm jedná. Regan ho ale přitahuje, takže jí snadno podlehne. Ona se jho kouzlu brání, ale Silas je opravdu okouzlující a sexy. Příběhově mě tento díl bavil více než ty předešlé, ale některé sexuální scény přeskakuji, protože se mi moc nelíbí. Kladem je zde rozhodně postava Silase, ten bude sympatický všem.

Kerri Maherová – Američanka v Paříži

Na tuto knihu zde již vyšla recenze, najdete ji zde.

Pauline Maiová – Štěstí voní jako chleba

Na tuto knihu zde již vyšla recenze, najdete ji zde.

Emma Hart – Past na knihomolku

Nakonec jsem neodolala i druhému dílu ze série od Emmy Hart. Past na knihomolku se točí kolem dávných přátel Holley a Sebastiana. Ona je spolumajitelka knihkupectví a snaží se nějak přežít, on je úspěšný sportovec, co se vrátil do rodného městečka. Kdysi to mezi nimi jiskřilo, vše vypadalo nadějně, ale pak Seb udělal chybu a Holley mu to nemůže opustit. Nikdy si o tom nepromluvili a až nyní se Holley dozvídá pravdu. Ti dva se vlastně mají pořád rádi, jen sobě musí najít zase cestu zpět. Tato romance je hodně jednoduchá, ale samozřejmě mě nalákalo prostředí knihkupectví a také jsou zde fakt vtipné a poněkud bizarní scény z domova seniorů, které vše hodně odlehčují.

Rebecca Zanetti – Uteč, dokud můžeš

Na tuto knihu zde již vyšla recenze, najdete ji zde.

Helen Paris – Pak ses objevila ty

Helen Paris píše sérii romantických knih z městečka Lynwood Falls. Toto je druhý díl, který vypráví příběh Annabelle, mladé majitelky místní kavárny. Celá její existence je v ohrožení, protože by mohla přijít o kavárnu. Pomoc najde překvapivě u místního právníka Willa. Ti dva mají společnou minulost, kdysi spolu měli jít na maturitní ples, ale Will nikdy nedorazil a taky nikdy nepodal vysvětlení. Annabelle ho má pořád ráda, ale je hodně ublížená. Až když zjistí ošklivou a bolestnou pravdu o tom, co se stalo, její srdce roztaje. Will se od toho incidentu na střední škole stáhl do sebe a nepěstuje žádné dlouhodobé vztahy. Ti dva k sobě znovu hledají cestu, ale není to snadné. Tento díl mě bavil o něco více než ten předchozí, kde mi vadila hlavní hrdinka. Will je sympaťák, Annabelle působí trochu jako uzavřená kráska, ale pasáže z kavárny jsou zajímavé a plné lákavého jídla:-)

Helen Hardt – Okouzlení

Nakonec jsem neodolala a pořídila jsem si další díl ze série o bratrech Hardtových. Tentokrát se budeme věnovat tomu nejstaršímu Jonahovi. Ten si neustále vyčítá, co se stalo jeho mladšímu bratrovi. Aby se s tím vyrovnal, začne navštěvovat psycholožku Melanii. ta má své vlastní démony, ale pro Jonaha má slabost, která je opětovaná. ti dva se sblíží, ale celá kniha končí otevřeně, což mě samozřejmě rozčiluje. I zde je je hodně sexu, který mě úplně nebaví, ale když už jsem tuto sérii rozečetla, zajímá mě, jak se to všechno vyvrbí.

Bertrice Small – Skye O´Malley a Všechny sladké zítřky

Skye O´Malley je jedna z prvních historických romancí, kterou jsem někdy ve třinácti přečetla. Všechny sladké zítřky jsou druhým dílem a já to shrnu do jednoho odstavce. Před dvaceti lety to patřilo mezi mé oblíbené knihy, ale když jsem se k tomu nyní vrátila po letech, tak musím říci, že se mi to vůbec nelíbilo. Skye mi přišla strašně nesympatická, sobecká a je to docela zklamání, protože jsem tuto sérii fakt milovala. Je tam hromad sexu, někdy lehce extrémního. Já mám celkem ráda erotické romance, ale tady už je to moc. Abych ale knihy jen nehanila, je tu hodně prostoru pro britské dějiny a také oceňuji, že zde neplatí klasický scénář v tom, že je jasné od první kapitoly, kdo bude s kým.

Sandie Jones – Víkend plný viny

Na tuto knihu brzy vyjde recenze a máte se na co těšit:-)

Ali Hazelwood – Hypotéza lásky

Na tuto knihu mě nalákaly reklamy na FB a jsem ráda, že jsem podlehla, bavilo mě to. Olive je doktorandka na Stanfordu, šetří každou korunu a snaží se sehnat prostředky na vlastní výzkum. Díky úplné náhodě se stane fingovanou partnerkou mladého profesora Adama Carlssona, který je ve svém oboru velmi uznávaný, ale zároveň má pověst chladného a drsného člověka. Ti dva spolu překvapivě velmi dobře vycházejí a samozřejmě po několika peripetiích dojde ke šťastnému konci. Příběh je dynamický, svěží, oba hlavní hrdiny budete mít rádi a bavily mě i vedlejší postavy v podobě poněkud svérázných přátel Olive.

Christina Lauren – Láska nadivoko

Nenechala jsem si ujít ani novinku od Christiny Lauren. Dříve jsem měla tuto autorku moc ráda, její dvě série byly fakt povedené a ráda se k nim vracím. Samostatné romány z posledních let jsou naopak docela dost slabé a hned zapomenutelné. Bohužel, ani Láska nadivoko není výjimkou. Lily je dcera bývalého lovce pokladů, a kvůli nedostatku peněz pořádá pravidelně výpravy za dobrodružstvím pro bohaté měšťáky. Na vztahy nemá vůbec čas, mimoto jí srdce zlomil kdysi jeden mladík, Leo. Ten nyní nečekaně přijíždí na jednu výpravu i společně se svými kamarády. Brzy ale vyjde najevo, že většina z nich má úplně jiné zájmy, chtějí získat legendární poklad a jsou přesvědčení, že Lily je k němu dovede. Leo byl cekem sympatický, normální muž, co má vlastní problémy. Lily byla celkem nepříjemná a nebyla ani milá. Tu chemii mezi nimi jsem vůbec necítila a jako dvojice byli divní. I samotná zápletka mi přišla hodně přitažená za vlasy. Abych knihu jen nehanila, jsou zde nádherné popisy krajiny Utahu.

Melanie Moreland – Struny srdce

O této knize jsem vám zde psala už několikrát a pořád se mi líbí. Lottie pracuje ve velké korporátní firmě a nesnáší to. Jenže je to firma jejího otce a on to od ní docela očekává. V podzemce se seznámí s pouličním muzikantem Loganem, který tam pro ni vždy hraje. Konečně se spolu seznámí a oba je to k sobě neuvěřitelně táhne. Lottie se s Loganem cítí šťastně a svobodně, on se do ní zamiloval na první pohled… Struny srdce jsou dojemný a silný příběh o lásce a o rodině, opravdu tuto autorku doporučuji.

Melanie Moreland – Kontrakt, Bentley, Aiden, Maddox, Reid, Van

Na dovolenou jsem vyrazila se čtečkou, kam jsem si nahrála oblíbené romány. Já jsem o sérii BAM od Melanie Moreland psala na blogu už několikrát, tak to nebudu nijak rozmazávat. Jestli máte rádi dobré romance, kde hodně vtipu, srdečnosti a lidskosti, bude pro vás tato série to pravé.

Myslím si, že skóre 22 knih za tak krátký měsíc je fakt skvělé. Jak jsem psala ale už na začátku, je to vykoupené nemocí a dovolenou. Nehorší byla Vdova, naopak se mi hodně líbily všechny recenzní výtisky a romány Melanie Moreland. Už se vám taky stalo, že kniha, kterou před lety měli tak rádi, je teď strašná? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: únor 2023

 1. Helena

  Hani, to je velká hromada i na tebe :o)
  A strašná vyloženě ne, ale člověk se posunuje a knihy, které jsem třeba četla nadšeně na gymplu už teď nejsou to pravé…
  Moc tě zdravím, Helena

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, já zatím s vyjímkou Drákuly a Kytice nic víckrát než jednou nečetla, takže nemohu onu pomíjivost nadšení posoudit. Stává se mi to spíš u filmů 🙂

 3. Siraelxy

  Milovala jsem Robina Cooka a nedávno se mi dostala do rukou jedna kniha, kterou jsem nečetla. Tak jsem se do ní pustila…..hrůza. Vůbec mě to nebavilo -. zastaralý styl psaní, předvídatelné okamžiky a celkjově to bylo strašné 🙂
  Knihu Uteč dokud můžeč mám doma a moc se na ni těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *