Přečteno: květen 2024

Krásný den,

v květnu jsem se konečně vrátila ke své normě třinácti knih za měsíc. Dneska to bude taková směsice. některé tituly se hodně povedly, jiné byly otřesné. Na část knih už vyšla recenze na blogu, takže vás na ni odkážu.

Matthew Blake – Anna O.

Recenze na tento nevšední thriller už vyšla na blogu, najdete ji zde.

Lucia Braunová – Sexy sázka

Říkala jsem si, že zkusím nějakou slovenskou romanci, a zaujala mě podle anotace kniha Sexy sázka. Skupina kamarádku se vsadí, kdo jako první získá okouzlující Antonii. Ta tedy nejeví o žádného z nich zájem. Více vám nepovím, nedočetla jsem to, protože mi to přišlo úplně otřesně napsané.

Jules Wake – Trable s láskou

Jules Wake je pseudonym poměrně slavné a oblíbené Julie Caplinové a já jsem se na její novinku hodně těšila, protože se odehrává v Anglii, kde to mám ráda. Jess je sympatická mladá žena, která pracuje v azylovém domě pro týrané ženy. Na jedné zahradní party se seznámí s okouzlujícím Samem, učitelem a hráčem kriketu, který má přítelkyni, ale mezi ním a Jess to fakt jiskří. Když se sejdou o pár týdnů později, je Sam už nezadaný a pozve Jess na rande. Vše by bylo skvělé, kdyby se do toho neustále nepletla bývalá přítelkyně Victoria, která se neustále snaží jejich vztah sabotovat. Je to zase trochu vážnější, ale četlo se to skvěle a hodně mě to bavilo.

Lauren Layne- Vlci z Wall Street: Kennedy

Jedná se o třetí o díl série Vlci z Wall Street. Kennedy se svými společníky už před lety uzavřel dohodu, že nikdo z nich se nebude dvořit jejich asistence Kate. Ostatní dva s tím nikdy neměli problém, ale Kennedy se musí opravdu hlídat, protože se mu vždy hodně líbila. Kate má pro něj taky slabost, ale myslí si, že se mu nelíbí, a tak snadno přijímá dvoření jeho okouzlujícího bratra. To Kennedyho dožene konečně k činu a nyní musí přesvědčit Kate, že to s ní myslí vážně… Tato romance se povedla, oba hlavní hrdinové byli milí a  pěkně to mezi nimi jiskřilo. Už se těším na další díl.

Kathryn Taylor – Domek pro dva

Veterinářka Julie se rozhodne opustit Londýn a odejít na venkov, kde by převzala praxi po jedné dámě. Po cestě se seznámí s drsným dobrodruhem Henrym, z kterého se vyklube nečekaný konkurent v rámci získání té praxe. I když to mezi nimi jiskří, tak to napětí je taky pořádné. Prostředí Cornwallu se mi líbilo, celý příběh mi trochu připomínal filmy podle Rosamunde Pilcher.

Nikki Sloane – Tři tajná přání

Jedná se o další díl ze série Klub zavázaných očí, takže je to taková erotická romance. Ty erotické pasáže mě moc nebavily, ty jsem tedy jen přelétla. Taru už známe z předchozích dílů, je to pracovnice Klubu a vždy si to tam užívala. Kromě toho touží po kariéře tanečnice, i když je už na hranici věkového limitu. Grant je hudebník a zároveň novinář, který by chtěl napsat o klubu exkluzivní reportáž. Podaří se mu proklouznout dovnitř a seznámí se zde právě s Tarou, i když její obličej i jméno nezná. Na tajemnou krásku pořád myslí a pak jednou mu Tara omylem spadne do náruče… Musím říci, že by mě celý příběh bavil mnohem více, kdyby tam nebyla ta linka s klubem. Tařino seznámí s Grantem v parku je fakt vtipné. Zároveň oba řeší dost jiných problémů, které by byly dostatečně nosné pro příběh.

Jakuba Katalpa – Němci

Jakuba Katalpa patří mezi současné autorky a já jsem v rámci příprav na maturitu znovu četla Němce, protože si to zrovna jedna žákyně vybrala. Příběh se odehrává ve více dějových liniích – za války, po roce 1987. Kniha mapuje dějiny rodiny Mahlerových, kteří měli babičku Kláru. Ta svému synovi posílala roky balíčky, ale nikdo se s ní nesetkal. Po smrti syna Konrada se jeho děti sešly a dcera se rozhodla pátrat po minulosti v Německu. Klára přišla do Sudet jako učitelka a zažila zde druhou světovou válku a pak odsun Němců po válce. Je to zajímavý pohled na válku, zase něco jiného… Ne všechny knihy autorky se mi líbí, ale tuto a Zuzanin dech vám mohu doporučit.

Jenny Bayliss – Sejdeme se pod jmelím

Nečekaně jsem v květnu přečetla vánoční romanci z Británie. Skupina bývalých spolužáků se setkává na jednom hradě u příležitosti svatby dvou z nich. Jedním ze svatebčanů je i Nory, majitelka malého londýnského antikvariátu. Původně se jí tam nechtělo, ale kamarádka jí přesvědčila. Potkává se zde i s Isaacem, hlavním zahradníkem a jejím kdysi největším nepřítelem. Tentokrát to mezi zase jiskří, ale ne už vzájemnými souboji, ale spíše díky velké přitažlivosti. Nory se musí trochu vyrovnat s minulostí a trochu se otevřít… Je to taková pohodová romantika, vše je dokonalé a předvídatelné, ale četlo se to dobře.

Leah Brunnerová – Obránce mimo hru

Na tuto romanci ze sportovního prostředí vyšla na blogu recenze, najdete ji zde.

Natasha Boyd – Anglická lekce

Na tuto svěží romanci najdete recenzi zde.

Sandy Barker – Léto na Santorini

O tomto letním příběhu jsem už psala na blogu, najdete to zde.

Mariana Zapata – Stačí si počkat

Mariana Zapata se proslavila jako autorka tzv. slow burn romancí, které mají vždy minimálně 400 stran. Na její novinku jsem se hodně těšila a hned jsem se na ni i vrhla. Objevují se zde postavy, které známe z předchozích příběhů, ale není nutné mít ty knihy přečtené. Diana přišla o bratra, a tak se musí starat o své synovce. S tím jí pomáhají i jeho prarodiče. Pořídila jim nový dům, který je i v blízkosti kadeřnického salonu, kde pracuje. Jednoho dne se seznámí se svým sousedem, poněkud tichým a zamračeným Dallasem, bývalým vojákem, který momentálně pracuje rukama. Dallas se ve volném čase věnuje trénování baseballu v jednom chlapeckém oddílu, kam Diana přihlásí i svého synovce. Z Diany a Dallase se postupně stanou přátelé a nakonec to samozřejmě povede i k vzájemné sympatii. Příběh těch dvou mě bavil, vyvíjel se postupně, nemá žádné šílené dramatické zvraty a kniha splnila přesně to, co jsem od ní čekala.

Robert Bryndza – Anděl smrti

Na tuto povedenou detektivku recenze teprve vyjde, počkejte si:-)

Celkové skóre třinácti knih mi přijde už mnohem lepší než to, co jsem předváděla poslední měsíce. I když jsem o něm nic nepsala určitě vám mohu doporučit Brynzu, pak se mi hodně líbila Jules Wake, Obránce mimo hru a Jakuba Katalpa. Naopak děsná byla Sexy sázka, to fakt nečtěte. Jakou knihu jste naposledy četli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: květen 2024

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se koukla. Já jsem si po letech vzala do ruky detektivky d komisařem Walanderem.
  Měj hezkou sobotu. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já momentálně čtu jednu slovenskou romanci a je to děsná blbost. Moc mě o nebaví, tak se do toho nutím…

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen nového Bryndzu, ale kdy se ke čtení dostanu, to je ve hvězdách:-) Jinak se mi tvůj výběr přečtených knih docela zamlouvá, vybrala bych si jich hned několik:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *