Anglická lekce – recenze

Krásný den,

americkou spisovatelku Natashu Boyd (někdy jen Tashu Boyd) znám už z románu Francouzská lekce, což je první díl této série, a určitě vám doporučuji přečíst si nejdřív ten, protože jinak by vám uniklo hodně informací. Knihu Anglická lekce vydalo nakladatelství Metafora a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Téměř před deseti lety Andrea unikla násilnému manželovi a nyní vede život, který si nikdy neuměla představit. Chráněná a v anonymitě pracuje na luxusní jachtě. A pak je tu ten panovačný a sexy trn v patě: šéf ochranky, Evan Roark.

Andrea už však má skrývání dost a nehodlá dál nechávat minulost, aby diktovala každé její rozhodnutí. Jenže do života jí mluví i Evan, čímž ji přivádí k šílenství. O to víc, že je do něj zamilovaná a jeho neustálá přítomnost její city jen zesiluje. Vždycky tu pro ni byl, její sexy ochránce a maják, ale i ona potřebuje vyrazit do světa a poznat nové lidi – za přitažlivost, kterou k němu cítí, přece může jen jeho neustálá přítomnost! Jenže byla sama tak dlouho a jen Evan se jí dokáže dotýkat způsobem, který v ní vyvolává touhu po něčem víc.
Co se bude muset stát, aby oba podlehli přitažlivosti, která je mezi nimi déle, než si uvědomují? Dokáže Evan nemožné – porušit všechna svá pravidla, strhnout zdi, které kolem sebe vybudoval, a říct jí pravdu, kterou téměř deset let skrýval?

zdroj

moje hodnocení:

Evan Roark je šéf ochranky ve firmě Pascale, dříve pracoval jako voják speciálních jednotek. Když k nim do firmy nastoupila před lety Andrea, která se na jachtě ukrývá před násilnickým manželem, Evanovou prioritou byla její bezpečnost. Má pro ni slabost, ale sám si jakýkoliv vztah zakázal.

Andree se charismatický a mužný Evan vždy líbil. Když překonala trauma z drsného manželství, uvědomila si, jak ji to k němu táhne. Evan je ale vůči ní neustále chladný, maximálně dává najevo nějakou nelibost, jakmile Andrea udělá něco, co se mu nezdá. Ona si vůbec neuvědomuje, jak j vůči ní majetnický a ochranitelský.

Díky událostem z předchozího dílu (Francouzská lekce) si Andrea uvědomí, že musí svůj život opravdu žít, a ne se pořád schovávat. Podá žádost o rozvod, výpověď a sežene si novou práci i bydlení. Pro Evana je to šok a konečně ho to donutí rozhoupat se k nějakému činu.

První problém, který s knihou má, je to, že se jmenuje Anglická lekce, i když se zde Anglie nikde neobjevuje. Vše se pořád odehrává v Středomoří. I když jsou mi Andrea i Evan sympatičtí, tak bych řekla, že je tento díl slabší než ten předchozí. Každopádně chemie mezi nimi funguje, Evan je extrémní sympaťák.

Zápletka, která se točí kolem domácího násilí, mi přijde nadčasová a oceňuji, že ji autorka do příběhu zapojila. V doslovu o domácím násilí také mluví a je to tematika, která je velmi důležitá a jakákoliv osvěta se počítá.

I když jsem trochu kritická, tak mě kniha bavila, rychle jsem ji přečetla a řekla bych, že na to léto je to dobrá volba. Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Metafora a vy ji seženete na stránkách Grady.

Četli jste už předchozí díl? Máte rádi série? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Anglická lekce – recenze

 1. Helena

  Hani, díky za tvé hodnocení! Série mám ráda, ale většinou jde o knihy s jedním detektivem a podobně.
  Přeji hezký den. Helena

 2. Lucie

  Ahoj, předešlý díl jsem nečetla a neznám ani tuto knihu, ale narazit na ni, tak bych se jí asi nebránila, myslím, že by patřila k těm rychle a s chutí přečteným.

 3. Stáňa

  Hani, díky za recenzi. Já jsem knížku nečetla a protože romance čtu jen občas, tak aktivně ji shánět nebudu. ale kdybych na ni náhodou narazila, tak zkusím (a budu si pamatovat, že mám začít Francouzskou lekcí)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *