Obránce mimo hru – recenze

Krásný den,

říkala jsem si, že když jsme momentálně uprostřed hokejového mistroství, tak si dáme vtipnou romanci z prostředí tohoto zimního sportu. Kniha se jmenuje Obránce mimo hru a napsala ji americká spisovatelka Leah Brunnerová. U nás ji vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Mitch je pořádně ostrý hokejový obránce, který prostě nedokáže udržet svou vznětlivost na uzdě. A to vede k zákazu hry na patnáct zápasů NHL. Jako by to nestačilo, musí dočasně zaskočit za trenéra juniorů.
Hned při prvním tréninku vtrhne na led energická blondýnka, které je úplně jedno, že má co dělat s hokejovou hvězdou, a neváhá mu pěkně od plic vysvětlit, co si myslí o jeho trenérských schopnostech.
Mitchova obrana přestává fungovat. Jiskří to mezi nimi totiž tak, že ledy tají…

zdroj

moje hodnocení:

Mitch je profesionální hokejista, který se na ledě snadno rozčílí. Jeden tento incident vede k tomu, že má distanc na několik týdnů a zároveň, aby se vylepšila jeho pověst, začne trénovat tým dětských hráčů. Na začátku je z toho hodně otrávený, ale nakonec vyhraje jeho láska k hokeji a musí uznat, že si to užívá.

Andie je zdravotní sestra a nedávno ztratila při nehodě oba rodiče, a tak se musela ujmout péče o mladšího brášku Noaha. Ten je po smrti rodičů hodně zamlklý a těžce si hledá cestu ke své sestře. Hokej ho ale hodně baví a jde mu, takže je rád, že se jejich tréninků ujme slavný hokejista. Mitch je drsný i na své malé svěřence, a tak ho na ledě jednou seřve nečekaně i Andie. Mezi nimi hned přeskočí jiskra, ale to sbližování nebude úplně jednoduché.

Hokejová zápletka se mi líbí a samozřejmě se skvěle hodí k hokejovému mistroství. Mitch je bručoun, ale od začátku jsem ho měla ráda a bavil mě. Ocenila jsem, že to je zase trochu jiný typ postavy, žádný zlatý chlapec. Trošku jsem si ho představovala jako Radko Gudase:-D Jiskření mezi ním a Andie fungovalo, ale vztah si budovali postupně, což mi přijde vlastně mnohem přirozenější. Je to taková jednoduchá romance na poklidný večer.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Sledujete také hokej? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Obránce mimo hru – recenze

 1. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, já sporty nemám moc ráda, ani osobně k provozování ani na koukání 😀 Fotbal a sport mě nebaví jakože vůbec a ty fotbalový a hokejový buranský fanoušci? No to bych blila, bohužel se obvykle projeví nejvíc negativně než jakkoliv pozitivně. A spoustu jednoduchých mužů to bere jako životní poslání ožrat si držku a pak dělat výtržnosti protože tenhle fandí Spartičce a ten Slávii a ten Bohemce. Přitom na tom reálně vůbec nezáleží a úplně největší bizardnost jsou ty fanoušci co fandí jen když je mistrovství a všude pak cpou naši vlajku, i když zbytek roku je jim to u zadku.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi, to ses tedy pěkně rozčílila:-D Já sporty sleduji celkem ráda, ale ne vše. Každopádně na MS v hokeji se dívám každý rok.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já se teď taky chystám na detektivku, čeká tu na mě nový Robert Bryndza a je ti asi jasné, že se těším:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *