Léto na Santorini – recenze

Krásný den,

jelikož už léto pomalu klepe na dveře, tak si myslím, že si zasloužíme nějakou pohodovou letní romanci. Léto na Santorini napsala australská spisovatelka Sandy Barker a mělo by se jednat o první díl série Letní lásky. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Sarah se po rozchodu rozhodne, že nastala ta správná chvíle vrátit se ke staré lásce – cestování. Zamluví si plavbu po řeckých ostrovech se skupinou neznámých lidí a netuší, že ji čeká mnohem víc než jen cestovatelské zážitky.   

Američan Josh je pohledný, chytrý a srdce jí z něj divoce buší. Vztah s mladším mužem z opačného konce světa sice nemá budoucnost, ale cítí se s ním dobře. Když se objeví další šarmantní nápadník, který je starší, bohatý, a navíc se vyzná v umění, Sarah je okamžitě jasné, že tahle dovolená bude výzva. 

Podaří se jí zachovat si odstup, jak si předsevzala, a vydat se na vlastní cestu životem? Nebo podlehne letní atmosféře a svodům krásných řeckých ostrovů?

zdroj

moje hodnocení:

Sarah se po ošklivém rozchodu rozhodne vyrazit zase na cesty a objedná si týdenní plavbu po řeckých ostrovech. Nikoho tam nezná, ale moc se těší na nová dobrodružství. Ještě před vyplutím se seznamuje se šarmantním James, starším milionářem, který si rád užívá života na cestách, ale zároveň by uvítal i nějakou partnerku.

Sarah je jím částečně okouzlena, ale jeho první pozvání na večeři odmítne. Při seznamování s ostatními účastníky zájezdu jí padne do oka sympatický Američan Josh. Dost řeší to, že je o osm let mladší, ale zase si spolu skvěle rozumí, ona se mu očividně líbí a sympatie je vzájemná. Jak jejich cesta po ostrovech ubíhá, tak se také více sbližují. Jenže zároveň do hry znovu přichází James…

Začnu těmi klady… Autorka moc hezky vykresluje jednotlivé řecké ostrovy, jejich atmosféru, milou mentalitu tamějšího obyvatelstva. Taky klade hodně důrazu na jídlo, ale na rozdíl od Caplinové (s tou se to porovnává rozhodně nejsnadněji) se dost opakuje. Na začátku je milé, jak vyzdvihuje řecká rajčata, ale když to čtete už popáté, tak je to trochu nuda. Líbily se mi vedlejší postavy, konkrétně Marie a Garry.

Těch negativ je zde na první pohled asi více. Když jsem končila předtím vedlejšími postavami, tak na ně zde navážu. Trochu matoucí pro mě byla dvě jména – Garry, manžel Marie, a Gerry, přítelkyně kapitána Duncana. Je to kniha, autorka je fakt mohla pojmenovat aspoň trochu odlišněji.

Největší problém mám ale u hlavních postav. James na mě působí jako postarší slizoun, co se za každou cenu snaží sbalit nějakou mladou kočku. Josh je sice milý, ale strašně si odporuje ve svých názorech, čímž mate mě i hlavní hrdinku Sara. Ta to tedy v hlavě také nemá pořádně srovnané a svým vystupováním mi je vlastně docela dost nesympatická. A v neposlední řadě jsem nespokojená s otevřeným koncem, to se prostě nedělá…

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Máte rádi knihy s otevřeným koncem? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Léto na Santorini – recenze

    1. ciculka Post author

      Ahoj Helenko,
      pro Řecko mám samozřejmě slabost a přiznám se, že se už moc těším na naši letní dovolenou na Krétě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *