Přečteno: květen 2023

Krásný den,

co se týče květnových přečtených knih, skóre na mě není nijak vysoké, ale přepokládám, že v létě se to hodně změní. Mám tu ale zase velmi zajímavou směsici žánrů a stylů a leckdo si tu najde to své.

Mariana Zapata – Drahý Aarone

Až když jsem se pořádně začetla do tohoto románu, zjistila jsem, že je to volné pokračování jiné knihy, jelikož je zde hlavní hrdinkou sestra hlavní hrdinky z předchozí knihy. Ruby Santosová je zapojená do programu, v rámci kterého si dopisuje s americkými vojáky na misi. Díky tomu se seznámí s Aaronem a začnou si psát. Postupně se více otevírají a sbližují a nakonec se domluví, že by se i sešli. Je to zase slow burn romance a fakt mě bavila.

Mona Kasten – Osamělé srdce

Mona Kasten si pro nás připravila novou sérii a první díl se točí kolem kapely Scarlet Luck, konkrétně se věnuje jejich bubeníkovi Adamovi. Právě on je v hledáčku Rosie, která má malou internetovou show zaměřenou na různé kapely. Je nadšená, když se k ní do studia dostane právě její milovaná kapela, ale dojde k nehodě, díky níž se na ni vrhne velmi kritická veřejnost. Překvapivě jí pomocnou ruku podá právě Adam a ti dva se postupně sbližují. Rosie mi byla od začátku sympatická, je to zase takový trochu jiný typ hlavní hrdinky. Autorka nám zde už předestřela nějaké další možnosti, co se týče zbytku kapely a dalších dílů, tak se moc těším.

Sandra Brown – Čest nade vše

Jak jsem Sandru Brown měla dříve moc ráda, tak knihy, které vydává nakladatelství Harper Collins, jsou mnohem méně kvalitní. Aislinn má fotografické studio, pochází z bohaté prestižní rodiny, která je plná předsudků. Jednoho dne se k ní do bytu dostane uprchlý vězeň Lucas Greywolf, indián a bývalý právník. Je na útěku, aby se dostal k umírajícímu dědečkovi. Aislinn je nejdříve jeho rukojmím, ale nakonec mu docela pomáhá a sblíží se. Jenže Lucas musí pak zase do vězení, a když se vrátí, nic není tak, jak bylo předtím. Zápletka není vůbec špatná, ale Lucas se chová jako blbec a ty slovní obraty, které jsou zde používané, jsou otřesné.

Irena Moravcová – Dům roztříštěných snů

Tato kniha je charakterizována jako městská fantasy detektivka z první republiky a je to hodně přesné hodnocení. Půjčila mi ji kamarádka Luci a měla pravdu, hodně mě to bavilo. Příběh se točí kolem rodiny Krásových, kde ženy dědí speciální nadání. Hlavní hrdinkou je Doramo Krásová, která se jednou seznámí s mladým lékařem Osvaldem, jenž přišel o jednoho bratra ve válce a druhý byl vážně zraněn na balkánské frontě. Přežil, ale žije v ústraní a je to velmi zvláštní. Osvald má i bohatou tetičku, která má velmi divné tajemství… Doramo se rozhodně společně se svými sestrami přijít záhadě na kloub a hned se to pořádně rozjede…. Kromě zajímavé detektivní zápletky, která samozřejmě kombinuje i fantasy prvky, se mi líbí to prvorepublikové prostředí. Doufám, že autorka napíše nějaké další díly (mohly by se věnovat ostatní sestrám). Řekla bych, že i když nejste klasičtí milovníci fantasy, tak toto i by se vám taky mohlo líbit.

Petr Čepek – Taxikář

Na tuto knihu už zde byla recenze, najdete ji tady🙂

Anni Rose – Recept na toho pravého

Tuto knihu jsem měla rozečtenou poměrně dlouho a jsem ráda, že jsem ji už dorazila. Přišla mi taková trochu zmatená a přitažená za vlasy. Ruby z nějakého důvodu přišla o práci a řekla si, že nejlepší bude, když se každý den zúčastní aspoň deseti různých soutěží na internetu. Občas i něco vyhraje, takže má doma nejrůznější krámy. Její opravář kuchyně zmizel i s penězi a kuchyň je pořád složená v krabicích. Jejím novým sousedem je kuchař Adam, u kterého také vyhrála večeři. Adam má ale vlastní problémy, jednu šílenou pronásledovatelku, co zavaří i Ruby… No, bylo to hodně zmatené a pořádně jsem se začetla až ve druhé polovině knihy.

Jakub Zachrdla – Zbabělci a vrazi

Na tuto detektivku je recenze zde.

Vi Keeland – Pozvánka

Nová moderní romance od Vi Keeland mě bavila. Hudson je bohatý podnikatel, velmi movitý, rozvedený, s roztomilou holčičkou. Stella se vetřela na svatbu jeho mladší sestry, on ji odhalil, ale nakonec jí dal šanci a vyslechl si její příběh. Stella mě bavila, byla chytrá, měla zajímavou práci a věděla, co by od života chtěla. I když je to obyčejná romance, autorka zde měla moc hezké myšlenky: Když jim odpustíš, tak to neznamená, že jejich chování omlouváš. Odpuštění znamená hlavně to, že už si tím nedáš ničit srdce. nebo V životě se bojíme jen toho, na čem nám nejvíc záleží.

Natasha Lester – Tři životy

Na tuto knihu je zde samostatná recenze.

L. J. Shen – Plavba zlých snů

Cruz Costello je miláček města, lékař, hrdina, oblíbenec, fešák, samozřejmě je z bohaté rodiny a má pověst velkého slušňáka. Tennessee, které se říká Děsná Neska, je jeho opakem. Je to svobodná matka, co otěhotněla ještě na střední škole po jednom sexu s tehdejší sportovní hvězdou. Pracuje v bistru, je známá zmatkářka a průšvihářka. Jenže její sestra a Cruzův bratr se zasnoubili a obě rodiny mají společně vyrazit na zaoceánskou plavbu. Jenže Tennessee se povede pro sebe a Cruze zamluvit jinou loď a tam se to mezi nimi vše změní. Cruz nemusí být takový slušňák a najednou zjišťuje, že Nesska není tak děsná, jak se o ní říká. Mně se to hodně líbilo, občas mi bylo hlavní hrdinky hodně líto, protože si vůbec nezasloužila, aby s ní obyvatelé městečka jednali tak, jak to dělali.

Z dnešního výběru mi přijde nejslabší Sandra Brown a ani Recept na toho pravého mě úplně neokouzlil. Všechny ostatní knihy bych vám určitě doporučila. Znáte nějakou z výše uvedených knih nebo jejího autora? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: květen 2023

 1. Helena

  Hani, docela bych si nějakou romantickou knihu dala. Dramat je kolem nás celkem dost…
  Děkuji za tvůj výběr a přeji příjemný den. Helena

 2. Lucie

  Ahoj, neznám žádnou z nich, ale vidím zde jak oblíbenou autorku, tak i žánry, které ráda čtu, takže bych si určitě vybrala. Od Sandry Brown jsem nedávno dočetla Skandál a nijak moc mě ta kniha nebavila.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, nečetla jsem z tvého výběru vůbec nic, ale hned tři knihy mě zaujaly – Milá Aarone, Osamnělé srdce a pak ta prvorepublikově laděná knížka. Já tak nějak doufám, že bych se ke knihám mohla víc dostat během dovolené na začátku července, jak budou svátky. Sice bude spíše pracovní, abysme zase pohli s baráčkem, ale určitě se najde i nějaká siesta, letní večer nebo tak.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   myslím si, že by se ti mohly líbit všechny tři knihy, které jsi vyjmenovala. Monu Kasten mám opravdu ráda, hlavně ta její první série je skvělá.

 4. Tvořilka

  Vi Keeland a Mariana Zapata píšou skvěle. Já od Zapaty mám moc ráda, v češtině se to jmenuje tuším Srdcem proti zdi 😀 A tu detektivku od Zachrdly si musím přečíst! On je to vlastně nás starý známým, vůbec jsem nevěděla, že něco vydává 😀

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já je mám taky obě ráda. Srdcem proti zdi byla asi první, co jsem četla od MZ a pak jsem si právě dokoupila ty ostatní. S tím Zachrdlou jsi mě docela pobavila, to je dobrá náhoda:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *