Vypáleno: květen 2023

Krásný den,

já mám svíčky ráda celý rok. Používám ty vonné i ty dekorativní bez parfemace, líbí se mi prostě ta atmosféra. Jak se oteplilo, přešla jsem spíše na svěží, květinové a ovocné vůně. Dnes to bude takový mix, mám tu nějaké novinky, které jsem zkoušela poprvé, ale i osvědčenou klasiku. Překvapivě chybí moje milovaná Angel Wings:-D

Ryor

Na eshopu Ryoru jsem zjistila, že mají v nabídce i několik vonných svíček, které byly zrovna v akci. Jako první přišla na řadu Uklidňující meduňka, což je silná bylinková vůně, která mi občas připomínala nějaké čistící prostředky. Voněla opravdu intenzivně, hořela dlouho a velmi dobře. Provoněla celý pokoj, ale hlava mě z ní nebolela.

Avon

Z Avonu tu mám svoji stálici, svíčku Fresh Cotton. To je za mě úplně geniální vůně, která se mi moc líbí. Je dost intenzivní, aby byla cítit v celém pokoji, ale zároveň je decentní. Opravdu přináší svěžest vypraného prádla a já si ji budu kupovat, dokud ji Avon bude mít:-D

Lima

Od pro mě neznámé značky jsem zkoušela svíčku Alpská louka, což jsem si vybrala právě kvůli názvu. Vůně byla extra silná, musela jsem ji docela často brzy zhasínat, protože mě z ní bolela hlava. Nakonec jsem ji vypálila, ale znovu bych ji nechtěla. Ani ta samotná parfemace nebyla moc příjemná.

Sviicka.cz

Na tomto eshopu jsem si jen za poštovné nakoupila sadu testovací svíček. Mají různé parfemace, ale ani jedna nebyla při pálení poznat. Paradoxně jsem je nejvíce cítila, když jsem je zhasínala. Tyto malé svíčky ale měly velmi slušnou výdrž, daly opravdu několik hodin, to jsem nečekala. Každopádně mě nezaujaly natolik, abych uvažovala o koupi plného balení.

Heart & Home

Značka Heart & Home patří mezi moje oblíbené a líbí se mi design jejich svíček. Kovové víčko má nádherné ornamenty a mají zajímavé vůně. Od spojení růží a maliny jsem si slibovala hodně, ale jsem docela zklamaná tou intenzitou. Vůně nebyla téměř vůbec cítit, což je u vonné svíčky opravdu problém. Znvu bych si ji určitě nepořídila.

Vítězem dnešního článku je rozhodně Avon (a hádejte, co mi tu teď hoří, když píšu tento článek?:-), to je prostě skvělá věc. Nejhorší byla Alpská louka, ale ani jedna z těch dalších svíček mě nějak zásadně neuchvátila, abych si ji kupovala znovu. Znáte některou z výše uvedených svíček? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Vypáleno: květen 2023

 1. Stáňa

  Hani, neznám ani jednu svíčku, co jsi vypálila. Já teď pálím výrazně méně než v zimě, navíc jsme teď doma měli velikou svíčku z Pepca, která vydržela poměrně dlouho. Takže já budu mít vypálený článek až za dloouho ;-).

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen tu z Avonu, zatím tedy jen z přivonění, ještě jsem ji nepálila, ale vypadá to velmi slibně, možná i já budu mít nového favorita:-)

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   spolu s Angel Wings patří mezi moje nejoblíbenější svíčky a určitě si ji budu kupovat i nadále.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já se tu od zimy peru s jednou jablečno-skořicovou Village Candle a asi je na mě v té koncentraci hrozně silná, přítel jí taky nemá rád. Už reálně přemýšlím, že jí někomu daruju, aby jí dovypálil 😀 Z tebou uvedených znám pouze Avon, ale jen z katalogu, osobně jsem neměla tu čest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *