Přečteno: březen 2023

Krásný den,

i když jsem ještě na začátku března měla pár dnů dovolené, stejně jsem toho moc nestihla. Většinu času jsem trávila v práci, bylo to hodně náročné. Dnešní článek nebude na moje poměry moc dlouhý, o některých knihách jsem vám už psala, takže vám zde nechám odkaz na samostatnou recenzi.

Julie Caplin – Hrad ve Skotsku

Na tuto povedenou romanci je recenze zde.

Melanie Moreland – Halton

Podruhé jsem si přečetla Haltona, moderní romanci ze série knih od Melanie Moreland. Její knihy miluji, ale Halton mi přijde nejslabší. On není špatný, ale ty další romány mě berou za srdce a to se Haltonovi nepovedlo. Druhé čtení bylo ale lepší než to první. Halton je špičkový právník se skvělou a lehce nemilosrdnou pověstí. Hodně ho překvapí, když jeho kancelář navštíví Bree, manželka jeho největšího konkurenta a protivníka od soudu. Chce po něm, aby ji zastupoval u rozvodu. Bree je úplně jiná, než Halton čekal. Je hodná, mírná, pracovitá a velmi skromná. I když vlastně nechce, je jí okouzlen a najednou k sobě někoho pouští a ani neví jak. Pořád to funguje, ale kdybyste četli Vana nebo Reida, tak pochopíte…

M. K. Hardy – Hudba z vedlejšího kupé

M. K. Hardy je česká autorka, kterou jsem objevila díky spolupráci s Gradou. Její kniha se mi moc líbila, tak jsem si řekla, že si pořídím její předchozí romány, abych zjistila, jak se mi budou líbit a také abych podpořila nějakou českou autorku. Daniel se nečekaně rozejde s přítelkyní, nemá pořádnou práci a neví, co by přesně od života chtěl. Podaří se mi sehnat práci v luxusním vlaku do Paříže. Má tam po večerech hrát v jídelním voze. Emma je krásná mladá žena, modelka, která ale žije pořád s rodiči a je jimi hodně ovlivněná. Její novou zakázkou je focení v Paříži, kam jede s rodiči vlakem. Po cestě slyší krásnou hudbu z vedlejšího kupé a později zjistí, že se jedná o Daniela. Ti dva se seznámí, povídají si, trošku mezi nimi přeskočí jiskra, ale ta cesta není nekonečná… Jedná se o příjemnou a celkem nekomplikovanou romanci o dvou lidech, kteří na první pohled nemají moc společného. Musí trochu překonat předsudky, ale má to samozřejmě dobrý konec.

Julia James – Cosi o tobě

Julia James patří s Melanií Moreland mezi moje momentálně nejoblíbenější autorky romancí. Cosi o tobě je první díl její velké série z Chicaga. Jack Pallas je agentem FBI a musí spolupracovat se asistentkou státního žalobce Cameron. Ona se stala svědkyní vraždy a díky tomu se dva nepřátelé znovu setkávají. Je to skvělý příběh, je tam romantická složka kombinovaná s tou detektivní. Je zde znát, že autorka sama působila jako právnička, zná všechny postupy a je to pravdu zajímavé. Vše je okořeněné vtipem a není to jen o sexu. Jestli jste ještě Julii James nečetli, napravte to.

Isabella Maldonado – Sokolník

Na tuto skvělou detektivku/thriller na blogu už vyšla recenze, najdete ji zde.

Melanie Moreland – Ronanovo srdce

Novinka Melanie Moreland je druhý dílem podsérie ABC Corp, která navazuje na BAM sérii. Ronan je synem Aidana a Cami, je nejstarší z trojčat. V poslední době není úplně spokojený se svým životem, hlavně jeho bratři potkali dvě dívky, dvojčata, a zamilovali se. Jeden večer se seznámí v kavárně s milou servírkou Beth. Ta to má v životě docela komplikované – studuje, pracuje, vychovává mladšího bratra, žije se spolubydlící, která má malou holčičku. Jenže Beth vidí Ronana jako takového, jen jeho, ne celou trojici nebo úspěšného podnikatele z ABC Corpu. Jejich vztah rychle pokračuje, jenže Ronan Beth ještě neřekl vše o své rodině a ona na to samozřejmě přijde… Je to skvělá romance, hodně citlivá, nevšední. Líbí se mi příběh Ronana, muže, který má zdánlivě vše a přesto mu chybí blízkost.

Meghan Quinn – Zas tak moc ho nežeru

Zde se jedná o hodně ztřeštěnou romanci. Lottie nemá pořádně práci a peníze a potřebovala by potkat nějakého milionáře, který by si ji najal jako falešnou snoubenku. Vůbec to nečeká, ale fakt se jí povede potkat Huxleyho, který zalhal potenciálnímu obchodnímu partnerovi a nyní shání těhotnou snoubenku. A najednou se srazí na ulici s Lottie, která je lehce bláznivá a hlavně velmi upřímná v tom, co shání. A tak vznikne nový pár, Lottie a Huxley. Jejich předstírání je fakt vtipné, nejlepší jsou určitě kurzy pro budoucí rodiče, to jsem se musela smát nahlas. Ten příběh je samozřejmě dost přitažený za vlasy, ale zase jsem si u toho skvěle odpočinula.

Penelope Ward – Nevděčný

Nejnovější romance od Penelope Ward je hodně průměrná. Aspyn pracuje v domově seniorů a jejím novým úkolem je doprovázet jednoho klienta a jeho vnuka na akcích, které vnuk vymyslel. Vnukem je Troy, bývalý spolužák, s kterým Aspyn moc nevychází. Je to bývalý přítel její nejlepší kamarádky a v posledním ročníku střední školy ji podvedl a Aspyn se mu pak mstila za ní. Teď musí spolupracovat, což jim na začátku dělá problémy, ale nakonec mezi nimi přeskočí jiskra. Jenže oba si vlečou svoji minulost s sebou a hlavně Aspyn to nějak neumí překonat. Je to napsané čtivě, ale přijde mi, že ty jejich problémy ze střední školy jsou strašně zveličelé. Hlavně Aspyn je pro mě hodně neuvěřitelná a její chování mi přijde často nelogické.

Lisa Regan – Tichý pláč

Na tuto knihu bude brzy recenze, počkejte si:-)

R. L. Mathewson – Šachmat

Konečně jsem se dočkala pokračování skvělé a vtipné série od R. L. Mathewsonové. Rory a Connor jsou od dětství nepřátelé, dělají si nejrůznější schválnosti a skoro nic pro ně není svaté. Jenže nyní se oba ucházejí o stejnou zakázku a majitel po nich chce, aby se spojili a spolupracovali. Na začátku jim to dělá problémy, ale nakonec k sobě najdou cestu. Je to plné fakt vtipných scén, vedlejší postavy bratranců Rory z předchozích dílů jsou skvělé. Už se moc těším na další díl!

Deset knih je na mě slabší průměr, ale zase tu mám fakt povedené knihy. Určitě vám doporučuji Cosi o tobě, Ronanovo srdce, Šachmat, Sokolníka, Tichý pláč a Hrad ve Skotsku. Ty další knihy byly taky fajn, ale tyto jsou lepší. Nejslabší byla asi romance Nevděčný, ale je to fakt spíše průměr, než že by se jednalo o nějaký propadák. Co jste naposledy četli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: březen 2023

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se podívala.
  Momentálně nečtu (oči fakt stávkují), ale poslouchám knihu od Petera Maye Tichá smrt a zatím dobrý!
  Měj hezkou neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   Petera Maye znám, objevila jsem ho díky Stáně a mám ho moc ráda. Ta audiokniha je určitě taky povedená.

 2. Stáňa

  Hani, já právě dočetla Sokolníka. Jinak bych si ráda z tvé přehlídky přečetla Hrad ve Skotsku (půjčení mám slíbené od kolegyně) a Tichý pláč (ten bych ráda sehnala v knihovně…). Jinak i tvůj slabší průměr je víc než já přečtu běžně… (většinou tak 4 až 5 knížek).
  Hezkou neděli

 3. Lucie

  Ahoj, z tohoto jsem nečetla nic, kromě Lisy Regan, tu ale tedy ještě nemám přečtenou, jen koupenou. Já teď dočetla od Brittainy C. Cherry Vzduch, který dýchá a nic moc, ten příběh byl chvílemi až trochu přitažený za vlasy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *