Vypáleno: říjen 2019

Krásný den,

rozhodla jsem se, že se budu opravdu snažit psát články o vypálených svíčkách a vůních častěji, abych toho neměla v jednom článku moc a také abych si pamatovala, jaké ty vůně vůbec byly:-) Dneska je tu taková směs velkých svíček, malých svíček, vosku a dokonce i jednoho difuzéru.

svíčky Goose Creek

Reálně jsem je měla vypálené už v září a měly být v tom předchozím článku, jenže jsem je tam zapomněla dát, takže o nich budu psát až nyní. Jsou to malinké svíčky v plastovém kelímku s pěkným víčkem. Varianta Grapefruit Mandarin voní přesně tak, jak slibuje název. Je to intenzivní citrusová vůně. Vydržela vonět celkem dlouho, byla jsem s ní spokojená. Under Oaks mě nalákala svým obrázkem na víčku, ale vůně byla hodně slabá. Za studena nebyla cítit téměř vůbec a po zapálení to bylo ještě horší.

Cheerful Candle

Svíčka In the park mě za studena úplně okouzlila, byla to vůně zelených jablek, moc příjemná a svěží. Etiketa byla také krásná, ale jsem z ní docela zklamaná. Po zapálení se mi parfemace moc nelíbila a asi tak od poloviny hoření už nic nebylo cítit. Měla jsem doma prostě jen předraženou svíčku bez vůně, což mě docela dost zklamalo.

Village Candle

Od této značky jsem doma měla poslední kousek – Glacial Spring. Čekala jsem, že to bude spíše jemnější vodní vůně, ale byla hodně intenzivní, skoro až pánská. Má takový lehce svěží ocásek, bylo to příjemné. Bez problémů provoněla celou místnost. Jinak etiketa prozrazuje, že bychom měli cítit svěží vánek, iris a bergamot.

Provence

Tuto svíčku jsem si koupila v Rossmannu, stála ve slevě asi stovku. Je stejně velká jako ty ostatní, což je super. Vůně Blue Coctail je moje oblíbená, mám ji už podruhé. Je to krásná svěží a zároveň sladce ovocná vůně, připomíná mi léto. Svíčka by měla vydržet hořet 85 – 95 hodin, což je pravda. Jestli ještě tuto značku neznáte, tak se určitě v Rosmannu podívejte, je opravdu povedená.

difuzér z Avonu

Tady to byla láska na první pohled, i když byl celkem drahý (cca 200 Kč). Má naprosto krásný design. Vůně je spíše jemnější, ale stejná jako z jiných difuzérů, které jsem doma zkoušela (např. ty z DM). Měla jsem parfemaci Jasmine & White Violet.

vosk WoodWick

Doma mi už došly všechny svíčky, takže přišel čas zase na vosky. Jako první jsem si náhodně vybrala variantu Red Currant & Cedar. Je to taková až skoro pánská vůně, hodně kořeněná. Bez problémů provoní celou místnost do půlhodinky. Vydrží vonět nejméně na čtyři čajovky.

To by bylo pro dnešek vše. Určitě Vám nejvíce doporučuji tu svíčku z Rossmannu, ta za to opravdu stojí. Jak jste na tom Vy? Už jsem zahájili svíčkovou sezónu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Vypáleno: říjen 2019

 1. Stáňa

  Zatím jsem pálila hlavně v práce – a tam jedu v čajovkách a vonných olejích v aromalampě. Tedy hlavně v jednom – Litsea cubeba od Saloosu je už dlouho můj favorit, občas střídaný levandulí nebo eukalyptem. Ale mám připravené i dva vosky od YC, které jsem vyswapovala prostřednictvím FB za aviváž, která mi nevoněla, a ještě nějaké drobnosti. Vzala jsem si je schválně na vyzkoušení – nemám s vosky do aromalampy moc zkušeností.
  Doma jsme upravovali obývák, tak na svíčky zatím moc nedošlo. Ale já většinou pálím jen ty bez vůně, spíš kvůli atmosféře … A difuzér jsem doma ještě neměla.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám doma tři kočky, takže mám nějaká vonítka po celém bytě. Ne že by ony smrděly, ale v bytě i jejich kočičí wc, které sice pravidelně čistíme, ale stejně je cítit. Takže já mám všude různé difuzéry, vonítka do zásuvek, frepo apod. Celkově mám ráda, když mi to v bytě hezky voní. Já nyní pálím spoustu vosků a votivek, které jsem doma za poslední rok nasyslila. Chtěla bych nejdřív aspoň polovinu zásob dodělat, než si budu kupovat nějaké nové kousky. Ty vonné kapičky mám doma také, takže na ně dojde brzy řada:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *