Přečteno: říjen 2019

Krásný den,

říjen byl takový zvláštní, co se týká čtení. Na začátku měsíce mi to nešlo, dlouho jsem se plácala v románu Jako Bonnie a Clyde. Pak se to ale zlepšilo, takže tu mám nakonec 11 slibných knih:-) Na některé byla už na blogu recenze, na jiné bude v nejbližších dnech.

Betty Neelsová – Probuzené srdce

Jak jsem měla čtecí krizi, tak jsem vyhledala nějaké oblíbené harlekýnky. Tato autorka mě knihy hodně podobné, ale čtou se dobře. Sophie se v nemocnici seznámí s holandským doktorem Rijkem, který je velký odborník a také je hodně atraktivní. Požádá ji o ruku, ona se do něj zamiluje, a tak souhlasí. Chvilku jim trvá, než si navzájem vyznají lásku. Část příběhu se odehrávala v Holandsku, kde to znám a mám moc ráda, tak mě to bavilo.

Betty Neelsová – Kouzlo bílých nocí

Opět tu máme britskou zdravotní sestru Annis a holandského doktora Jaka a sňatek z rozumu. Příběh se ale částečně odehrává na Špicberkách a to mě opravdu bavilo. Sice je to jen hloupá harlekýnka, ale autorka opravdu dobře popisuje prostředí, kde je znát, že tam byla.

Betty Neelsová – Polibek pod jmelím

Tady je hlavní hrdinka Emy taky pracovnicí v nemocnici (telefonní operátorkou) a opět je holandský lékař, s kterým se seznámí. On si má vzít ale krásnou Anneliesu, která je ale velmi povrchní a sobecká. Zase je tu holandská část, takže fajn čtení:-)

Betty Neelsová – Pouze čirou náhodou

Poslední harlekýnka v tomto článku, slibuji:-) Henrietta je mladá, chudá dívka, která je velmi skromná, milá a má ráda zvířata. Přijde o práci i o bydlení, ale naštěstí jí pomůže jeden lékař, který jí sežene práci i s bydlením. Příběh mě bavil, tentokrát bylo vše v Anglii, ale nijak mi to nevadilo.

Elle Kennedy – Risk

Rozhodně jsem si nemohla ujít novinku od Elle Kennedy Risk. opět se příběh odehrává na univerzitě Briar. Hlavní hrdinka je dcera trenéra Jensena, která opravdu nemá ráda harvardského hráče Jakea Connellyho. Jenže potřebuje jeho pomoc, aby získala vytouženou stáž. Mezi nimi to opravdu jiskří, prostředí univerzity a hokeje je atraktivní. Opět se tam objevují nám již známé postavy, takže mě to bavilo a přečetla jsem román asi za tři hodiny. Určitě tuto sérii doporučuji:-)

Karen Schaler – Vánoční tábor

Kniha obsahuje dva příběhy – Vánoční tábor a Svatbu ve Vánočním táboře. Je to romance, která se odehrává na Vánoce a opravdu vás to na ně naladí. Hlavní hrdinka Vánoce moc neslaví, ale je donucena účastnit se Vánočního tábora, protože chce získat jednoho velkého tradičního klienta.

Lina Bengtsdotter – V temnu

O této knize jsem vám už na blogu psala, takže se můžete mrknout na samostatnou recenzi. Jedná se o druhý díl s detektivkou Charlie Lagerovou. Opět se odehrává na severu Švédska v rodném městě Charlie. Příběh se vrací do minulosti, kdy řešíme zmizení mladé dívky Francesky Mildové. Tato tajemná událost souvisí i s životem Charlie a s její současností. Velmi povedená kriminálka, doporučuji:-)

Tara Swart – Zdroj

Asi poprvé na blogu tu mám seberozvojovou literaturu a byla jsem docela mile překvapená, že mě to bavilo. Je vidět, že autorka je původně vědkyně, lékařka, takže kniha je rozhodně odborná. Zaujaly mě části, které se týkaly fungování mozku a bavily mě pasáže o různých výzkumech. Na blogu je samostatná recenze, mrkněte se:-)

Josie Silverová – Den, kdy jsem zahlídla lásku

Tentokrát se přesuneme k romantické záležitosti. Tato romance se odehrává především ve Velké Británii a mapuje milostný trojúhelník po dobu deseti let. Laurie a Sarah jsou nejlepší kamarádky. Jednou těsně před Vánoci Laurie na zastávce uvidí mladíka, který ji ihned zaujme. I on s ní naváže oční kontakt, ale než se rozhoupe, autobus i s Laurie odjede ze zastávky. Další rok tajuplného muže všude hledá, až jsou tady zase Vánoce a holky pořádají vánoční večírek. Na něm Sarah představí Laurie svého nového úžasného přítele. Jenže Jack je ta zastávková láska… O knize už máte na blogu taky samostatnou recenzi, tak se mrkněte:-)

Terry Shaft – Jako Bonnie a Clyde

Bonnie a Clyde jsou mladí milenci, kteří si říkají podle slavných amerických lupičů. Jsou to dva psychopati, kteří jsou schopní naprosto všeho. I když je román hodně neotřelý, tak jsem se v něm tedy nenašla a dost jsem se potýkala s tím, abych ho vůbec dočetla. Kdyžtak se mrkněte na recenzi na blogu:-)

Alafair Burke – Ta lepší z nás

Tuto knihu mám taky v rámci spolupráce, ale ještě jsem na ni nestihla napsat recenzi, takže vám toho nechci moc prozradit. Co je podstatné – fakt mě bavila! Chloe a Nicky jsou sestry. Zatímco mladší Chloe je úspěšná novinářka, Nickyin život se rozpadá. Přijde o manžela Adama i syna Ethana. O několik let později je Adam manželem Chloe, která vychovává i svého synovce jako vlastního. Jednoho dne ho najde doma zavražděného…Během listopadu bude na blogu samostatná recenze, takže hlídejte si to:-)

Celkově jsem s konečným číslem jedenáct knih spokojená. Vím, že je to trochu nastavené těmi harlekýnkami, ale měla jsem na ně náladu, tak proč ne:-) Jinak bych tu hned vypíchla několik titulů, které za to stojí – Risk, V temnu a Ta lepší z nás. Do nich určitě jděte. Jakou knihu jste naposledy přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy ze stránky www.databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: říjen 2019

 1. Stáňa

  Já naposledy přečetla Cartera – knížku Popravčí (myslím, že ty už jsi ji taky četla) a ani tentokrát mne autor nezklamal.
  Co vůbec nečtu, jsou harlekýnky, já, když chci totální oddechové nenáročné čtení, tak obvykle sáhnu po zelené řadě původních českých detektivek. 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Cartera zrovna čtu nyní, už jsem skoro na konci, a je zase tak dobrý jako ty předchozí díly. Myslím, že článek o přečtených knihách za listopad bude pěkně obsáhlý a plný moc dobrých titulů, protože zatím tu nemám žádný vyložený přešlap:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *