Vražedná temnota – recenze

Krásný den,

Lisa Regan je už několik velmi úspěšnou autorkou detektivních thrillerů. Její série s detektivem Josie Quinnovou je velmi povedená a populární. Vražedná temnota představuje už sedmý díl. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná…

Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek.

Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem…
 
Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?

zdroj

moje hodnocení:

V lese nedaleko Dentonu jsou objevena těla mladého manželského páru. Oba jsou mrtví, zavraždění, ale vše vypadá hodně podezřele. Obzvlášť když je objeven další spacák, ale třetí tělo nikde není. Josie a její tým se snaží zjistit nějaké další informace, ale pořád se motají v kruhu. Jejich stopy vedou k sektě, která žije v tzv. Svatyni. I když jejich vůdkyně Charlotte spolupracuje, Josie si je jistá, že před nimi něco tají.

Tentokrát se případ nijak netočí kolem osobního života Josie nebo někoho z týmu (Noah nebo Gretchen), což je příjemná změna, ale musím si říci, že i když je dějová linka vystavěná dobře, trochu mě to nudilo a předchozí knihy hodnotím určitě lépe.

Vyšetřovací tým vlastně nedostává moc prostoru, pouze Josie řeší svoji matku Lilu (nepravou) a noční můry inspirované traumaty z minulosti, které vyvolalo právě to vyšetřování. Já jsem ráda, že tu minulost není zase tak podstatná, protože to by se vlastně pořád opakovaly ty předchozí zápletky, ale přijde mi, že tomu chybí trochu jiskra.

I když jsem k tomuto dílu více kritická, pořád bych mu dala minimálně 85%, takže kniha za přečtení rozhodně stojí. Jsem moc zvědavá, jak se bude vztah Josie a Noaha vyvíjet dále. Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady.

Už jste četli nějaký díl s Josie Quinnovovu? Který se vám líbil nejvíce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Vražedná temnota – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já mám nyní taky spíše romantickou náladu, ale musím dočíst ještě jednu detektivku, kde jsem asi v půlce.

 1. Lucie

  Ahoj, tuhle sérii znám, i když tento díl jsem ještě nečetla, nicméně přečíst si určitě budu muset, docela mě to baví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *