Vražda na hřišti – recenze

Krásný den,

Catherine Shepherd je německá autorka, která stojí za skvělou detektivní sérií s patoložkou Julií Schwarzovou a policistou Florianem Kesslerem. Nejnovější díl se jmenuje Vražda na hřišti. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev.

Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?

zdroj

moje hodnocení:

Vztah Julie a Floriana pořád pokračuje, i když Julie se pořád cítí trochu nejistě. K tomu všemu v Kolíně nad Rýnem začíná vraždit nový masový vrah. Svoje oběti stylizuje do podoby nevinných dívek s dlouhými blonďatými copy. Všechny mají bílé šaty a v ruce drží zrcátko. Vyšetřování dovede policii do léčebny závislých, která vypadá hodně podezřele.

Styl vyprávění u této série zůstává pořád stejný. Střídají se pasáže, které jsou napsány z pohledu Julie, Floriana, různých obětí a nakonec i samotného pachatele. Postupně se odkrývají jednotlivé stopy a čtenář sám může odhadovat, kdo za vším stojí. Kapitoly jsou celkem krátké a hodně dynamické, takže se mi detektivka četla sama (přečetla jsem ji za jeden den na dovolené).

I když jsou to detektivky a vraždy jsou někdy brutální, není to nějaký nechutný krvák. Catherine Shepherd píše velmi přímočaře a jasně, není tu nic překombinovaného. I když je kladen největší důraz na tu kriminální část, objevují se i chvilky, kde se řeší osobní životy jednotlivých postav. Není to psané ale nějak násilně, dobře se to sem hodí.

Oceňuji, že hlavní postavy působí přirozeně a nejsou to žádní supermani. Obyčejná soudní patoložka a policista, který dělá běžně svoji práci. Občas se mohou splést a ne na vše přijdou hned. Tato série je vyvážená, zatím se mi líbily všechny díly a rozhodně vám ji mohu doporučit.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Už jste zkoušeli nějakou knihu této německé autorky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Vražda na hřišti – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem od ní četla zatím jen tuto sérii, ale dívala jsem se na internet, ž v Německu je velmi populární a napsala toho opravdu hodně.

 1. Lucie

  Ahoj, od autorky jsem ještě nic nečetla, ale už jsem na nějakou z jejích knížek narazila u nás v knihovně, jen jsem ještě nepůjčila. Musím to napravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *