Ořechy v troubě – recept

Krásný den,

dnešní recept bude jen taková rychlovka, ale je to fakt moc dobré. Mám ho od mamky, resp. od jedné její kolegyně, která tyto pečené ořechy přinesla k nim do školy. Nejenže je krátký dnešní článek, ale i samotný recept bude fakt snadný.

co budeme potřebovat:

 • půl kila vlašských ořechů – vyloupaných
 • 1 bílek
 • 1 lžíce studené vody
 • 100 – 120 gramů hnědého cukru
 • 1 lžička skořice
 • špetka soli

Všechny ořechy očistíme. Bílky vyšleháme s vodou do sněhu a přimícháme ořechy. Zasypeme cukrem, skořicí a solí. Pokud nemáte hnědý cukr, můžete použít i klasický bílý. Já jsem navíc přidala ještě třtinový citronový cukr a bylo to skvělé. Normálně dávám vždy méně cukru, než bývá uvedené v receptu, ale zde bych to nedělala. Hotové ořechy rozprostřeme na plech vystlaný pečícím papírem a pečeme v troubě na 100 – 110 stupňů přibližně dvě hodiny. Během pečení je třeba je několikrát promíchat, aby se nepřipálily.

Já ořechy nemám vůbec ráda, ale tyto jsem ochutnala a byly skvělé. Fakt jsem jich několik snědla. Jeden sáček jsem vezla i Sabče, další tetě a sestřence (tam slavily veliký úspěch). Zbytek mi snědla kamarádka a kolegyně v práci. Tam to zmizelo během pár minut, fakt je to dobrota. Snědly mi to všichni tak rychle, že vlastně nemám žádné jiné fotky:-D Jestli máte v okolí nějaké mlsouny, tak je to podle mě i skvělý vánoční dárek.

Jak jste na tom s ořechy vy? Chutnají vám? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

8 thoughts on “Ořechy v troubě – recept

 1. Helena

  Hani, tak my jsme rodina „veverek“. Ořechy milujeme všichni a všechny.
  Tyhle ořechy jsem dlouho nedělala, ty nej jsou u nás kořeněné s chilli a rozmarýnek. To je fakt pecka, kdysi jsem dávala recept i na blog.
  Měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Já musím s ořechy bez tepelné úpravy dost opatrně – mám na ně slabou alergii, takže ve větším množství mi nedělají dobře. Po tepelné úpravě už mi nevadí, takže tyhle bych asi mohla.
  Hezký den

 3. Lucie

  Ahoj, ořechy mám ráda, často z nich i peču. O tomhle jsem nikdy neslyšela, vážně to vypadá dobře a myslím, že by to bylo hezké i jako pozornost třeba k Mikuláši nebo jen tak. Rozhodně musím vyzkoušet:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *