Slané muffiny II – recept

Krásný den,

jestli čtete můj blog už delší dobu, tak si možná pamatujete před rokem v dubnu vyšel jeden článek s receptem na slané muffiny. Tentokrát jsem je dělala zase úplně jinak. Jsou lehčí, více nadýchané a úplně bez mouky. Zase je to takový vděčný recept, do kterého můžete zužitkovat různé zbytky a samozřejmě můžete udělat i různé varianty. Tady je ta moje:-)

co budeme potřebovat:

 • šunka
 • sýry podle chuti
 • vejce
 • rajčata
 • pórek
 • sůl
 • pepř

Postup je opravdu snadný. Ani nemůžete čekat něco komplikovaného, jsou to takové snídaňové muffiny:-) Všechny ingredience (šunka, sýr, zelenina) nakrájíme úplně na drobno. Čím menší kousky, tím je to lepší. Co se týče sýra, já mám ráda různé kombinace, aby to bylo chutnější. V mém případě se jedná o variaci eidamu, goudy a čedaru. Nejvíce je tam goudy. Počítejte s tím, že byste měli mít sýra minimálně dvojnásobné množství než šunky.

V jiné misce si prošlehejte vejce, která osolte a opepřete. Je třeba to pořádně vyšlehat, aby se s nimi dobře pracovalo. Určitě vás zajímá i množství, že?:-) Pokud máte větší vejce a menší muffiny, tak počítejte s tím, že na jeden muffin musíte aspoň půlku vajíčka. Co se týče velikosti porcí, tak bych řekla, že dva až tři kousky jsou fakt dobrá, sytá snídaně.

Za mě se jedná o příjemnou ozvláštnění snídaně nebo večeře. Můžete bez problémů udělat i variantu bezmasou. Jinak já jsem to pekla do práce, jelikož mám v červnu narozeniny a vždy nosím občerstvení. Dělala jsem si o týden dopředu, abych je v práci vyzkoušela na menším množství lidí. Všichni to pochválili, takže doufám, že to bude chutnat i vám:-D

Máte rádi slané muffiny? Jaký je váš oblíbený recept? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

12 thoughts on “Slané muffiny II – recept

 1. Helena

  Haničko, slané muffiny dělám docela často, s moukou i bez. Většinou naladěné „italsky“ – sušená rajčata, mozzarela, bazalka… Vždycky se slupnou raz dva :o)
  Měj pohodový den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem zvolila variantu bez mouky, protože s moukou už jedny na blogu mám. Italská verze zní taky dobře:-)

 2. Lucie

  Ahoj, muffiny mám ráda i na slano, je to v podstatě takové rychlé jídlo ,,co lednička dala“-způsob, jak zužitkovat zeleninu, slaninu, sýry..prostě cokoliv, co mám už déle nebo načaté v ledničce.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   určitě je vyzkoušej, jsou moc dobré. Dělala jsem jich pak 70 do školy na narozeniny a hned zmizely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *