Ruské skleničky – recept

Krásný den,

v dubnu měla mamka svátek, a tak jsme spolu dělaly nějaké menší občerstvení k ní do práce. Jejich škola je taky zavřená, takže tam měla jen pár kolegyň, takže jsme potřebovaly něco dobrého tak pro cca 8 lidí. Nakonec jsme se dohodly, že uděláme takové variace na ruská vejce – ruské skleničky. Připravila jsem na to pěkné vymyté skleničky od marmelád z Lidlu. Přijde mi to jako dobrý nápad, obzvlášť v dnešní době, kdy musíme dbát na hygienu. Takto dostal každý účastník jednu vlastní skleničku a nikdo neošahával jídlo jiného.

co budeme potřebovat:

 • uvařená vejce
 • strouhaný sýr
 • šunka
 • suchý salám, např. poličan nebo herkules
 • tatarka
 • cherry rajčata
 • kyselé okurky
 • hermelín nebo camembert
 • pochoutkový salát

Na přípravu je to hodně jednoduchá záležitost, protože vaříme jen vajíčka:-) Skleničky začínáme plnit salátem, na který přijdou půlky vajíčka, kousek šunky, vějířky salámku a kousky kyselé okurky. Hermelín si pokrájejte na malé a tenké plátky, rajčata na čtvrtky. Přidejte je do skleničky. Nakonec na vrch kápněte trochu tatarky a posypte ji nastrouhaným sýrem. Vše pečlivě zašroubujte a dejte chladit aspoň na hodinku do ledničky.

Tato plněná sklenička se určitě hodí k nějakému pečivu a přijde mi to i jako skvělý nápad třeba na cesty. U mamky ve škole měly tyto ruské skleničky veliký úspěch, tak jsem zvědavá, co na to budete říkat vy:-) Máte rádi ruská vejce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

18 thoughts on “Ruské skleničky – recept

 1. Eliss

  To je opravdu super nápad! Líbí se mi, jak je to rychlé, že tam člověk může dát cokoliv, a jediné co se vaří, jsou vejce 😀 Super, díky za inspiraci!

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přesně! Také se mi líbí, že tam člověk může jídlo nakombinovat, dají se takto zlikvidovat i různé zbytky.

 2. Babilenka

  Haničko, já takhle dělám do skleniček různé dezerty – tiramisu apod. a jsem s tím moc spokojená. Lépe se to skladuje v lednici, každý si vezme porci a je to. To se nedivím, že to mělo úspěch. A ruské vejce já mám ráda, jednou za čas. Lenka
  http://www.babilenka.cz

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   taky takto dělám doma různé dezerty, třeba ty nepečené koláče nebo cheesecake. Já moc na ruská vejce nejsem, ale mamka a její kolegyně ano, takže to mělo úspěch:-)

 3. Stáňa

  Hani, já ruská vejce moc v oblibě nemám, ale udělat takhle občerstvení do skleničky je dobrý nápad. je to jednoduché i na přenášení…
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já taky ruská vejce nejím, i když je tam spousta dobrot. Do práce se často dělám obloženou krabičku, kde mám nějakou zeleninku, šunku a sýr. A většinou k tomu mám i ještě jednu krabičku, kde je nakrájené ovoce. Když je normální doba, tak jsem v práci už v sedm, domů chodím kolem čtvrté a ne vždy mám oběd u nás v jídelně, tak je třeba se připravit už doma:-)

 4. Lucie

  Ahoj, nápad dát to do skleniček se mi moc líbí, je to hygienické a praktické a i to hezky vypadá:-) Myslím, že fajn nápad i na svačinu do práce, to musím zkusit:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přesně! Hodí se to nejen jako občerstvení na nějakou menší oslavičku, jako to měla mamka, ale i klasicky na svačinky. Dobře se to skladuje, snadno se to přenáší a jí.

 5. Helena

  Skleničkové dezerty, saláty a jiné dobroty dělám docela často. je to praktické, hezky to vypadá. nedivím se, že i ty vaše skleničky měly úspěch.
  Hani, přeji příjemnou neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem do skleniček slaný pokrm dělala poprvé, ale připravuji si často do práce takové obložené krabičky s ovocem, zeleninou, sýry a šunkou. Někdy jsem ve škole spoustu hodin a nemám žádný oběd, tak se to hodí:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já si vůbec nepamatuji, jestli jsem ho někdy jedla. Kupuji ho ale mamce a babičce, obě ho mají rády. My s tátou dáváme přednost spíše lehčím věcem, kde není ten salát. Mě příbramská babička brala vždy do mléčného baru, kde jsem měla sladkou smaženku – chleba obalený ve sladkém tvarohu. Dostala jsem k tomu hrnek mléka, byla to fakt mňamka:-)

 6. MonalisaBeutyEriaAnna

  Milá Hani, právě jsem přišla z pekárny, kde jsem na Ruské vejce koukala a říkala si, že si ho v týdnu zase koupím. Ňam, máte to s makou krásně promyšlené, skleničky pěkně stejné, všechny ingredience výborné, prostě paráda a rozhodně dobrý nápad. Jistě se i menší oslava s kolegyněmi ve škole – taky ve škole ☺♥ vydařila.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   díky moc. Nemůžu se ale chlubit cizím peřím, vše si vymyslela mamka, ale mně to přišlo jako dobrý nápad. A tedy skleničky jsou ode mě, jsem posedlá vymýváním a skladováním sklenic, které by se mohly jednou hodit (zase přijde léto a s ním i zavařování). Oslava se podle mamky povedla, všichni byli spokojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *