Oblíbenci: jaro 2021

Krásný den,

po delší době jsem si pro vás připravila článek o mých oblíbencích v dekorativní kosmetice. Je vám asi jasné, že se líčím v posledních měsících méně než dříve, protože jsem většinu času doma. Přesto se tu objevilo několik produktů, po kterých sahám momentálně nejčastěji.

Jestli je nějaká tvářenka, která mi opravdu sedí, je to Deep Plum z Avonu. Toto je moje minimálně třetí balení (ano, zvládla jsem zlikvidovat celou tvářenku už aspoň dvakrát:-) a je to taková perfektní barva pro mě jako totální bledulku. Je hezky studená, taková tmavší růžová. Má dobrou výdrž, pigmentace je akorát. Vždy jsem ji nanášela klasickým zkoseným štětcem nebo nějakým tulipánovým, ale v poslední době mi nejvíce vyhovuje tento malinký od značky Luxie.

V líčení očí jsem se vrátila zase ke krásné paletce Chocolate Gold od Too Faced. Byla to moje první drahá paletka, kterou jsem si nekoupila z druhé ruky. Vůbec této investice nelituji:-) Voní krásně po čokoládě, má výbornou skladbu barev, kde jsou základní odstíny matné a potom pěkné třpytivé v mých oblíbených tónech (zelená, tmavší khaki, hnědá apod.).

Jestli jste už četli článek o vypotřebované kosmetice, tak jste asi zaznamenali, že mi doma došly černé linky ve fixu. Mám nákupní stopku, tak se snažím zatím obejít bez nich a používám fixy v jiných barvách. Nejvíce jsem si oblíbila tyto Vertige Feutre Liner od Yves Rocher. Mám doma konkrétně dva odstíny – zelený č. 03 Vert Foret a hnědý č. 02 Brun Café.

Jestli mě sledujete delší dobu, tak posledním oblíbencem budete asi překvapeni. Jedná se totiž o matnou rtěnku, což je produkt, který jsem nikdy neměla ráda. Doma jsem ale objevila tuto Generation Matt Comfortable Liquid Lipstick v odstínu č. 020 The Metalist. Na rtech je opravdu extrémně příjemná, dá se s ní udělat jen jemná a tenká vrstvička, takže působí fakt dobře. Velikým přínosem v dnešní době je to, že se nijak neobtiskává, takže ji klidně nosím i pod respirátorem.

Jak jste na tom s dekorativní kosmetikou v poslední době vy? Líčíte se i pod respirátor nebo na home office? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Oblíbenci: jaro 2021

 1. Helena

  Haničko, líčím se. Ne moc, ale každý den. Nejméně ubývá rtěnka, to je jasné, pod respirátor používám spíš jen balzám, olejový lesk (avon) a nově i balzám s konopným olejem, ten se myslím hodně povedl.
  Měj příjemný den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já se teď zase líčím docela dost. Na pár dnů chodím do práce na konzultace se čtvrťáky, jinak pořád učím z domova. Taky mi nejméně ubývají rtěnky, ale to se nedá nic dělat. Ten nový balzám s konopným olejem jsem ještě neměla, ale dost mě v katalogu zaujal:-)

 2. Lucie

  Ahoj, z produktů které zmiňuješ neznám nic, ale tvářenku se mi nikdy spotřebovat nepovedlo, možná je to tím, že jich mám dost a střídám je, plus teď se ani nelíčím komplet, ale jen oči a obočí.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jich mám doma taky docela dost, zrovna jsem si to překvapeně říkala, když jsem uklízela kosmetiku do nových šuplíků. Pár tvářenek jsem už zvládla zlikvidovat, ale nyní mi to tolik nejde právě proto, že jich mám taky hodně a střídám je:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj, není, škoda:-D Ale parádně voní po čokoládě:-) Já si docela dost líčím oči, to mě baví nejvíc. Ale klidně jdu ven jen s korektorem pdo očima a pudrem, makeup jako takový zase tak moc nepotřebuji:-)

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, paletku jsem viděla už několikrát, ale buď jsem se na ní nikdy nezaměřovala nebo mě prostě zaujala až teď. Tvářenky ty mě vůbec neberou, ale strašně si teď ujíždím na rozjasňovači, kterej mám teda jeden v rámci paletky na tvář, kde je bronzer, tvářenka a právě rozjasňovač, ale mám v plánu si pořizovat legendrání MaryLouminizer 😀

  Děkuju za fajn článek!

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   pro mě to byla první paletka od Too Faced, po které jsem zatoužila natolik, že jsem si ji koupila za plnou cenu v Sephoře (tedy tenkrát v nějaké slevě a ve zvýhodněném balíčku s řasenkou a bází:-). Rozjasňovač používám úplně minimálně, moc mi totiž nesluší. Mám doma i miniaturu MaryLou. Mimochodem, kouzlo tvářenek jsem objevila až před několika lety, ještě na vysoké jsem je vůbec nepoužívala:-D

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já myslím, že bys to nakonec zvládla:-) Já jsem se to taky musela učit metodou pokus omyl, ono to vlastně jinak nejde:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *