Rande na balkoně – recenze

Krásný den, 

je vidět, že současná situace inspiruje mnohé, a tak je tu první romance z doby koronavirové. Jmenuje se Rande na balkoně, vydalo ji nakladatelství Cosmopolis, autorkou jsou Felicia Kingsley a já jsem knihu získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?

zdroj

moje hodnocení:

Alex je úspěšný fotograf, který žije se svojí přítelkyní, influencerkou zabývající se životosprávou, v Miláně. Jednoho krásného dne přijde na to, že ho jeho milá už dlouho podvádí. Chce se hned odstěhovat, jenže najednou je vyhlášen výjimečný stav a on zůstává uvězněný v bytě. Jeho jediným útočištěm je balkon.

Didi pracuje v německé firmě, která se zabývá ekologickým odpadem. Třídění je její život:-) Její mladší sestra plánuje obrovskou oslavu narozenin, a tak se kvůli ní vrací do rodinného bytu. V jejím pokoji ale bydlí dědeček, takže spí na rozkládacím lehátku v sestřině království. Jejím jediným útočištěm se stává balkon.

Je vám jasné, že ti dva se museli jednou potkat a jiskra zalíbení mezi nimi hned přeskočila. Takže zatímco se svět potýká s pandemií, Alex a Didi řeší ještě úplně jiné problémy. Jak randit, když se nikam nesmí? Kde se scházet, když s vámi bydlí milující ztřeštěná rodina a šílená expřítelkyně?

Rande na balkoně je kratinká kniha, má jen 177 stran, které se čtou úplně samy. Na konci najdete seznam písní, což je trend poslední doby, který jsem objevila v mnoha romancích. Líbí se mi to, ráda poslouchám hudbu u čtení.

Tato romance si nehraje na nějakou exkluzivní literaturu, ale je to moc milý příběh o lásce, která přichází opravdu nečekaně a když s tím nepočítáme. Prostě si nevybírá:-) Je fajn si připomenout, že i když je tu krize, musíme žít dál.

Oceňuji také mírné rýpnutí do světa influencerů a do jejich často velmi nereálného světa. V knize nenajdete žádnou kriminální zápletku nebo nějaké fantasy prvky,které by to „vylepšovaly“, je to prostě jen romantika. Kromě toho se mi moc líbí vedlejší postavy, jež jsou opravdu vtipné a dobře doplňují ústřední dvojici.

Knihu jsem četla na konci dovolené a je to přesně to oddechové čtení, které někdy všichni potřebujeme. Příběh je milý, laskavý, humorný a romantický, prostě paráda na letní odpoledne:-) Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. 

Posloucháte rádi hudbu u čtení? Láká vás romantika v Miláně? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Rande na balkoně – recenze

 1. Helena

  Koukám, že to je velmi čerstvá a aktuální kniha.
  Nikdy nevíme, co nám život přichystá. Trocha romantiky nikoho nezabije, spíš naopak.
  Roztomilá je i ta obálka :o)
  Haničko, měj hezký víkend, Helena

 2. Stáňa

  Hanko, téma je fakt aktuální a recenze zní zajímavě. Asi to není knížka, kterou bych nutně potřebovala mít doma, ale kdybych ji uviděla v knihovně, tak po ní určitě sáhnu.
  Hezký den, i když to vypadá na uplakanou sobotu…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   je to knížka, která tě hned naladí na dobrou náladu, i když se vlastně odehrává v takové „temné“ době:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *