Přečteno: září 2023

Krásný den,

září se neslo hodně v pracovním duchu a na čtení nebylo moc času a ani nálady. Povedlo se mi zlikvidovat celkem deset romancí, na některé už vyšla samostatná recenze, na jiné se chystá.

Melanie Moreland – Reid

Reida jsem měla staženého ve čtečce a když jsem někde čekala a měla chvilku, využívala jsem to na čtení. Díky tomu jsem za měsíc přečetla celou knihu. Je to můj oblíbený díl ze série BAM od kanadské spisovatelky Melanie Moreland. Psala jsem vám o něm už několikrát.

Ilsa Madden – Mills – Ty nejsi moje spřízněná duše

Devon je profesionální fotbalista s poněkud špatnou pověstí. Nečekaně u něho začne bydlet Giselle. Mladší sestra manželky jeho kamaráda a spoluhráče. Giselle je panna a snaží se sehnat si nějakého přítele, a proto navštěvuje různé seznamky. V jednom baru ji na rande potká i Devon a spřátelí se. Ona i uvědomuje, že je pro něj zakázaná, ale zároveň je to k sobě táhne. Nečetlo se to špatně, ale ty příběhy od Ilsy jsou všechny neuvěřitelně šablonovité a vlastně si už pořádně nepamatuji, o čem to bylo…

Ilsa Madden – Mills – Ty nejsi můj Romeo

Tato kniha příběhově předchází té, o které jsem psala výše. Jack Hawke je profesionální sportovec a jednou si k němu v restauraci nečekaně přisedne mladá žena. Očividně je na rande na slepo a jeho jako sportovce nepoznala. Elena pracuje jako knihovnice na maloměstě, ale má velmi zajímavý koníček. Ti dva spolu nečekaně skončí v posteli a pak se jejich cesty dále protínají, až spolu nakonec nacvičují amatérské divadelní představení. Je to hodně sladké, plné klišé, ale bavilo mě to rozhodně více než druhý díl.

T. L. Swan – Jen mezi námi

Recenze na tuto knihu je zde.

Rebecca Raisin – Obchůdek s knihami

Recenze na tuto knihu je zde.

Christina Lauren – Experiment s láskou

Experiment s láskou je volným pokračováním předchozího románu Rovnice lásky od stejné autorky (resp. dua). Hlavní hrdinkou je Fizzy Chenová, úspěšná a populární spisovatelka, která má momentálně vztahovou krizi. Nečekaně se seznámí s Connorem Princem, rozvedeným tatínkem malé holčičky, dokumentaristou a producentem na jedné menší TV stanici. Právě jeho šéf ho donutí, aby připravil vztahovou reality show, a jemu se povede přesvědčit Fizzy, aby se jí zúčastnila. I když díky tomu Fizzy randí s mnoha muži, jiskří to mezi ní a Connorem mnohem více… Jenže on to má v životě komplikované a Fizzy vlastně neví, jaké to je být pořádně zamilovaná. Byla to příjemně svěží romance, přečetla jsem to velmi rychle, bavilo mě to, ale přijde mi, že Christina Lauren vlastně není schopná navázat na ty dvě úspěšné série, s kterými se proslavila.

Alessandra Torre – S láskou Chloe

Zase jsem udělala chybu a pořídila si novou Alessandru Torre a její román S láskou, Chloe. Moc se mi to nelíbilo, doma mám ještě jednu její nepřečtenou knihu a další si už kupovat nechci. Chloe je rozmazlený spratek, její rodiče jsou zloději, kteří si žili nad své poměry. Když se na to přišlo, rodiče zmizeli a Chloe si musela najít práci jako osobní asistentka. Bydlí po přátelích a snaží se nějak přežít. K tomu všemu se seznamuje se sympatickým sousedem a zároveň ji pořád pronásleduje bývalý přítel. Chloe je hodně nesympatická hlavní postava, kniha mi přišla plná klišé, celý příběh takový jednoduchý a patetický. Za mě prostě ne…

Tessa Bailey – Má to háček

Na novinku od Tessy Bailey jsem se hodně těšila, protože její předchozí román Holka přes palubu se mi líbil hodně. Má to háček je volné pokračování, které bylo docela naznačeno právě v té první knize. Fox je lovec krabů, námořník, který má pověst děvkaře a lehkomyslného chlapíka, což mu v poslední době už hodně vadí. Hannah je poměrně nesmělá, tichá, pracuje jako asistentka u filmu, ale vlastně ji mnohem více zajímá filmová hudba. Ti dva se v první knize stali nečekanými přáteli a oba po sobě navzájem potají touží, i když si to nechtějí z určitých důvodů přiznat. Nyní je Hannah i s filmovým štábem v městečku u Foxe a díky různým okolnostem mají mnohem větší šanci se sblížit.

Cassie Connor – Smlouva na lásku

Recenze na tuto knihu vyjde brzy, počkejte si.

Simona Ahrnstedtová – Královna noci

Poslední knihou dnešního článku je novinka od mé oblíbené švédské autorky Simony Ahrnstedtové. Jedná se o samostatný příběh, ale potěšilo mě, že se tam mihly nějaké postavy z předchozích románů. Kate je úspěšná majitelka luxusního a prestižního nočního klubu uprostřed Stockholmu. Jacob je bankéř a právě díky tomu se seznámí s Kate. Tu někdo vydírá a ona se za každou cenu snaží sehnat dostatek peněz. Jacob je jí překvapivě okouzlen, je úplně jiná než ženy, které do té doby znal. On má za sebou několik traumatických okamžiků, díky kterým téměř přestal žít. Kate ho ale naprosto okouzlí a on znovu vylézá ze své ulity a zároveň se stane takovým jejím ochráncem. Příběh mě hodně bavil a zase musím vyzdvihnout zajímavé postavy.

Září není zase tak moc obsáhlé a obávám se, že říjen na tom bude podobně. Mezi favority dlouhodobě patří knihy Melanie Moreland, ale hodně mě bavila i romance Má to háček a Královna noci. Nejslabší bylo určitě S láskou, Chloe. Jak se četlo v září vám? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: září 2023

 1. Lucie

  Ahoj, já už mám dlouhodoběji čtenářskou krizi. Teď mám rozečtenou snad už od prázdnin Zoe Lea Jestli se probudí a nejsem schopná dočíst, nevím, zda je to tou knihou nebo mnou.

 2. Helena

  Hani, i tak slušná porce. U nás září okupoval Paolo Sorrentino – je to veselé, někdy trochu hořkosladké čtení. Prostě Sorrentino :o)
  Měj hezký den. Helena

 3. Stáňa

  Hani, i když tu máš tentokrát samou romantiku, tak jsem jednu knížku četla – Smlouvu na lásku. Jsem zvědavá na tvou recenzi, mně se docela líbila.

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, náhodou stále pěkné skóre. Já přečetla v září pouze Kdekoliv od Sarah Sprinz a v říjnu jsem navázala Jules Wake a tenhle měsíc jsem si tu přichystala Vinici ve Francii.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já myslím, že na mě doma čeká nějaká kniha od této autorky, ale nevím jaká. Zrovna čtu jednu slovenskou detektivku a pak novou Jules Wake.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *