Říjen 2023

Krásný den,

říjen byl pro mě hodně náročný měsíc. Asi jste si už všimli, že trochu nestíhám. Nejenže mě trochu zlobí blog a zveřejňování příspěvků, které mám dopředu naplánované, ale zároveň je toho v práci hodně. K tomu všemu mám samozřejmě i nějaký osobní život…

Začátek měsíce mě zastihl v Anglii, kde jsem byla pracovně. Celá akce se nakonec povedla, ale než jsme odjeli, byly to nervy. Teď se to na mě rozhodně podepisuje, strašně mi padají vlasy, ale opravdu neuvěřitelně…

lakovací okénko: červená Essence, zastřená víno Alterra, béžová Rimmel, vínová Sally Hansen

Nějaká pracovní selfie – ne vždy se mi ráno chce vstávat, takže jsem namalovaná jen občas.

Druhý říjnový víkend přijela na návštěvu Terezka. Byly jsme v naší oblíbené restauraci Modrá kočka, kde jsem si samozřejmě dala plněnou kuřecí kapsu. Poté jsme se přesunuly kavárny Ulita, kde došlo na sladkou tečku. O víkendu se tu stavil i kamarád Petr, kterého kočky úplně milují.

V neděli ráno jsem si zašla na brunch s kamarádkou Luci. Byly jsme v kavárně Zastávka, která je kousek od našich domů. Daly jsme si skvělý slaný talíř s párky a domácí pomazánkou a pak ještě borůvkový koláč. Předtím jsem byla ještě s Petrem v Jysku, kde jsem si musela pořídit novou postel.

V pondělí po práci jsem si musela vyndat kontaktní čočky a nasadit brýle. V úterý po práci mě totiž čekala kontrola na očním, kde i naměřili více dioptrií, takže si budu muset dojít do optiky pro nové brýle. Park Zátiší hned za naší školou byl na podzim moc krásný.

Ještě před očním jsem měla další sraz s kamarádkou Luci (využily jsme toho, že tu je týden). Naše oblíbená kavárna Jinej podnik končila, tak jsme se tam byly symbolicky rozloučit. Jejich míchaná vajíčka s toustem jsou skvělá. Ještě jsme si daly napůl lívanečky s lotuskovou pomazánkou.

Ve středu po práci jsem musela na veterinu, protože Lízinka má nějaké zdravotní problémy. Večer jsem ještě třídila Avon, to je práce na hodně dlouho.

Ve čtvrtek jsme s kamarádem Mírou rozebírali moji postel, kterou potom jedna firma odvezla. Já jsem si zašla ještě jednou do kavárny Zastávka na malé občerstvení. Měla jsem tam sraz s jedním známým a bylo to moc příjemné.

V pátek jsem měla nervy na pochodu, protože nám strašně blbla elektrika. To by normálně ještě šlo, ale já mám byt v desátém patře a měla mi dorazit nová postel. Když už to šlo, tak tu zase nebyla postel, takže jsem se bála, že nebudu mít na čem spát. Nakonec vše dorazilo a Míra se opět předvedl a skvěle mi postel sestavil. Bohužel vše se povedlo mnohem později, takže jsem nestihla stužkovací večírek jedné mé třídy.

Sobotní ráno mě zastihlo opět v Zastávce, kde jsem byla na poslední snídani s Luci. Ta už je zase doma v Kopřivnici a sem přijede nejspíš až na jaře, takže nevím, kdy se uvidíme. Snídaně byla každopádně skvělá. V jednu hodinu jsem už byla u Míry doma, kde se nás sešlo více a skvěle jsme si zahráli různé deskovky. Večer potom přijel Martin, dali jsme si večeři a užili si společně zbytek víkendu. Dostala jsem taky nádhernou kytici, která mi ještě nyní dělá radost.

Předposlední říjnové pondělí jsem začínala velmi příjemně – stihla jsem snídani v Café Smoo, které se nachází hned vedle našeho divadla. Tam jsem právě zamířila i se žáky, protože jsme byli na exkurzi.

Čtvrtek a pátek před státním svátkem mají žáci podzimní prázdniny a já jsem čerpala dovolenou. Tu jsem strávila v Lázních Bohdaneč, kde jsme byli už před rokem. Přijeli jsme už ve středu, ve čtvrtek jsme se sešli s rodinou, na oběd jsem vyrazila se Sabčou do Pardubic. Tam jsem dokonce potkala i svoji bývalou žákyni, což bylo skvělé. Večer jsem si užila nějaké procedury a v pátek jsem jela domů. Večer přijel Martin a byl tu celý víkend, což bylo prostě skvělé.

S Martinem jsme se byli i projít u nově zrenovovaného parku kolem Čekalíkovského rybníka.

Právě nyní je úterý večer a já jsem zrovna dorazila domů z divadla. Byla jsem na koncertu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Bylo to jako vždy skvělé, mám jejich koncerty moc ráda. Taky jsem vynesla nové náušnice, které mi dal o víkendu Martin.

Na listopad mám hodně lánů, třeba zítra jdu se žáky zase do divadla, kam vlastně zamířím ještě několikrát. Také máme s Martinem v plánu vyrazit někam na prodloužený víkend, na což se samozřejmě moc těším. Jaký byl váš říjen? Kdy jste byli naposledy v divadle nebo na koncertu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Říjen 2023

 1. Stáňa

  Hani, pěkný říjen, i když náročný. A na fotkách ti to moc sluší (nejvíc se mi líbí ta focená z nadhledu (vedle párečků :D). A vaše kavárna Smoo vypadá moc hezky.
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to je v Jysku, kde jsem si zkoušela nové matrace. Poctivě jsem si na všechny lehla a pořádně se tam vyválela, abych věděla, jak mi budou sedět.

 2. Lucie

  Ahoj, náušnice moc hezký a když vidím ty fotky jídla, tak vždycky dostanu hlad, nebo aspoň chuť na něco dobrého:-) Je to už dlouho, co jsem byla na nějaké kulturní akci, ale zrovna domlouváme s kamarádkami předvánoční víkend v Budapešti, tak už se hrozně těším:-)

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, děkuji za příjemně strávené odpoledne. Koukám béžová stále uvádí nehtové okénko. S tou jsem se trefila, viď? 😀 Teda takových dobrot, jedno jídlo lákavější než druhé, já si snad takhle při večeru půjdu ještě vzít něco na zub.

 4. Pete

  Dobrý den,
  když čtu shrnutí za říjen, tak si říkám jak ten čas strašně letí, přijde mi, že jsem četl včera Vaše shrnutí za měsíc září :D. Měla jste určitě náročný měsíc, hlavně před Anglií, ale určitě to za to stálo, Anglii mám strašně rád. Přeji klidný listopad.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   děkuji, taky mi přijde, že ten čas neuvěřitelně letí a hlavně nyní vůbec nestíhám. Je to hned znát třeba na nedostatku času na čtení apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *