Přečteno: září 2021

Krásný den,

září pro mě bylo pracovně hodně náročné a měla jsem opravdu minimum času na to, abych mohla číst. Celkové číslo přečtených knih bude tedy o dost slabší než v srpnu a celkově bude i nižší než je můj obvyklý měsíční průměr 13 knih. Pozitivní ale je, že většina románů se mi pravdu hodně líbila a mohu vám je jen doporučit.

Michaela Klevisová – Prokletý kraj

Když jsem si kupovala tuto knihu, brala jsem ji automaticky, čekala jsem totiž, že to bude další detektivka s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. Byla jsem tedy docela překvapená, když jsem zjistila, že to tak není:-D Příběh má několik časových linií, odehrává v šumavském pohraničí, které má svá specifika a hodně zajímavou minulost. Právě sem přijíždí z Prahy Linda, která pátrá po minulosti své rodiny. Seznamuje se se svéráznými obyvateli malé vesnice, zjišťuje, že zde jsou pořád veliká tajemství a nakonec se přichomítne i k vyšetřování vraždy… I když je kniha něčím jiným, než jsem čekala, líbila se mi opravdu hodně. Není to klasická čistokrevná detektivka, i když je zde i nějaké to vyšetřování. Hodně se zde pracuje s minulostí tohoto poněkud nehostinného kraje.

Julia Caplin – Chata ve Švýcarsku

Knihy Julie Caplinové mám moc ráda a velmi rychle se staly takovou mojí závislostí. Každý její román je nádherná symbióza lásky k cestování a k jídlu. Chata ve Švýcarsku byla vysloveně pohlazením na duši a vřele ji všem doporučuji. Recenzi najdete zde.

Antonín Mazač – Aristokrat

Když už mě tak baví ty knihy o Michaely Klevisové, říkala jsem, že bych mohla vyzkoušet i další české detektivky. Do rukou se mi dostala kniha Aristokrat a to je tedy jízda. Už jsem si našla název prvního dílu a plánuji si ho půjčit v knihovně, protože styl psaní tohoto autora mi opravdu vyhovuje. Společně s Chatou je to nejlepší kniha za září. Recenze je zde.

Jenn McKinlay – Paříž je vždy dobrý nápad

Na tuto knihu vás teprve recenze čeká, ale jestli nad ní váháte, tak klidně do toho jděte:-)

Helen Hardt – Posedlost

nejslabší knihou dnešního článku je určitě druhý díl ze série o bratrech Steelových. Koupila jsem si ho hlavně kvůli tomu, abych zjistila, co se přesně stalo. Minulý díl skončil v docela dramatickém okamžiku, zde se to opět zopakovalo. Oproti prvnímu dílu mi přijde, že se tady postavy vyjadřují úplně strašně. Jsem přesvědčená, že tuto sérii budu určitě prodávat, protože mi to hrozně vadí…

Sandie Jones – První chyba

Na tento rodinný thriller vyšla nedávno recenze a určitě se na ni mrkněte, protože Sandie Jones umí psát a má opravdu dobrou zápletku plnou zvratů.

Madeline Martin – Poslední knihkupectví

Nevšední, ale velmi dojemný příběh si pro nás připravila anglická autorka Madeline Martin, která nás zavádí do Londýna během druhé světové války. Recenze je zde.

Penelope Ward – Milovaný soused

I když je v této romanci docela dost erotiky, tak bych ji označila za takovou něžnou. Nečekaně jsem zjistila, že  kniha velmi volně navazuje na román Milovaný nevlastní bratr. V něm Elec opustil svoji milovanou přítelkyni Chelsea a právě ona je hlavní hrdinkou této knihy. Ten rozchod ji zdrtil, tak se přestěhovala a jejím novým sousedem je Damien. Ten je hodně drsný, tajemný a nemluvný, ale časem k sobě najdou cestu a rozumí si. Postupně se z nich stanou dobří přátelé a i něco víc. Jenže Damien má své tajemství, proč nechce vážný vztah… Tato romance byla povedená, bavila mě více než první díl.

Meredith Wild – Za hranou

Rozhodla jsem se jít nakonec i do třetího dílu série od Meredith Wild. Olivia spolupracuje se svými bratry na otevření nového fitness centra v New Yorku a díky tomu se seznámí s bohatým Willem a sexy playboyem Ianem. S oběma si rozumí, mezi nimi to pořádně jiskří, jenže koho z nich si má vybrat? Autorka pořádně popustila uzdu fantazii a řešení této sexy romance mě docela překvapilo. Asi díky tomu se mi to ze všech tří dílů líbilo nejvíce, mimoto mi Olivia byla dost sympatická (a ti dva muži také:-D).

Devět kusů není špatné skóre, ale samozřejmě toho běžně přečtu více. Kromě výše zmíněných knih jsem zvládla i několik dětských publikací, o kterých jsem vám psala samostatný článek (zde). Řekla bych, že říjen bude více detektivní, zatím čtu druhou knihu tohoto žánru. Ze všech přečtených tohoto měsíce musím nejvíce vypíchnout Chatu ve Švýcarsku a Aristokrata. Jakou knihu jste naposledy přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

10 thoughts on “Přečteno: září 2021

 1. Helena

  Hani, i tak to je celkem hromada.
  Kniha, která ve mě hodně rezonuje je z poslední doby Šikmý kostel.
  Měj pohodový den, Helena

 2. Sabina Emma Nováková

  Ahoj Haničko, já pořád naposledy četla toho Hartla, během třech měsíců jsem byla ze tří knížek z knihovny schopná přečíst jednu a příští týden už je musím definitivně vrátit….Nějak na to teď nemám zase vůbec čas.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já se taky chystám do knihovny. Myslela jsem si, že si tam něco půjčím tento týden, kdy jsem tam měla jít se žáky, ale byla jsem místo toho u doktora na kontrole toho ucha. Doma se snažím trochu zlikvidovat nasyslené zásoby, tak snad se to povede.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, i tak čteš pořád víc než já. 🙂
  Láká mě kniha Michaely Klevisové a Aristokrat. Ale asi si spíš pořídím e-knihy a přečtu si je časem. Teď jsem fakt se čtením skoro mimo hru. Naposledy jsem na doporučení přečetla Rosemary má děťátko.
  Měj se pěkně, Sabi

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   taky jsem si říkala, že si budu více pořizovat eknihy, protože místa doma je málo:-D Klevisová i Aristokrat se hodně povedly. Aristokrata četla už mamka a taky je nadšená.

 4. Lucie

  Ahoj, z těchto knih jsem nečetla žádnou, ale pár už jich mám na seznamu. Předevčírem jsem dočetla Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové a změna žánru od Roberta mě bavila.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   u těch Emailů jsem se dost nasmála:-D Teď mám nějaké detektivní období, ani nemám doma skoro žádnou novou romanci, ale ono zase něco vyjde:-D

 5. Stáňa

  Já jsem v poslední době četla Bryndzu 🙂 – už mám dočtenou celou sérii s Erikou. A po ní jsem teď měla nějakou čtecí pauzu. Mám tedy rozečtenou islandskou detektivku, ale nějak mne to zatím nevtáhlo, tak postupuju pomalu.
  Z knížek, které jsi přečetla ty, určitě první tři a asi i První chybu a Poslední knihkupectví. Naopak určitě ne poslední dvě a Posedlost – to není můj šálek čaje.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ty recenzní výtisky se teď neuvěřitelně povedly, mnohem lepší než moje vlastní nákupy. Jinak říjen je hodně detektivkový, tak to se ti bude určitě líbit měsíční shrnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *