Vypáleno: září 2021

Krásný den,

další várka prázdných obalů je zde, ale tentokrát se jedná o svíčky:-) Mám tu zástupce hlavně levných a dostupných svíček, myslím si, že žádná nestála více než 80 Kč. Jak se ochladilo, tak jsem si zvykla mít zase doma neustále zapálenou nějakou svíčku.

Tesco

V Tescu jsem sehnala celkem líbivé svíčky v parfemaci Fig and Mulberry. Tato vůně se mi za studena moc líbila, ale po zapálení nebylo téměř nic cítit, což mi přijde jako škoda. Svíčka by mě vydržet hořet 30 hodin, což podle mě asi i tento kus překonal.

Scented Candle

Vypálila jsem moji milovanou Angel Wings od značky Scented Candle. Tato vůně je opravdu jedinečná, taková jemně sladká, pudrová, ale dostatečně intenzivní, aby mi provoněla obývák. Mám doma ještě jeden kus a ráda si koupím další.

Vůně Oriental měla moc pěknou skleničku, sama o sobě svíčka voněla spíše méně intenzivně, po zapálení bych to přirovnala třeba k IKEA svíčkám. To samé vlastně platí o svíci Berries & Cake, která za studena měla příjemnou sladkou vůni, ale po zapálení to moc intenzivní nebylo.

O dost lepší jsou svíčky ve hranaté silné sklenici, kde jsem měla dvě verze – Frozen Berries a Forest Fruits. Obzvlášť Frozen Berries mám moc ráda, měla jsem ji už podruhé. Líbilo se mi, že svíčka měla tři barevné vrstvy, voněla moc pěkně a docela dost silně.

Pepco

Svíčky z Pepca vypadají hezky, jsou hodně levné a cítit jsou především za studena, po zapálení je to naprosto minimální vůně. V září padly hned dvě skelničky s typicky podzimní parfemací Cinnamom Apple. Moc se mi líbila svíčka Wild Berries, která byla z těchto asi nejsilnější. Magic Garden naopak po zapálení cítit nebyla vůbec.

AirWick

AirWick je celkem známá dostupná značka svíček a parfémů do bytu. Já jsem vypálila tohoto prcka ve verzi Purple Blackberry Spice. Vůně se mi líbila, ovocná, lehce nakyslá, celkem výrazná za studena, po zapálení to bylo už slabší, ale v okolí stolku jsem ji rozhodně cítila.

Heart & Home

Malinkou svíčku od mé oblíbené značky Heart & Home jsem dostala od kamarádky Terky. Ta mi vybrala vůni velmi jemnou a nenápadnou – Eukalyptus a bílý čaj. Ještě za studena byla hooodně jemná, téměř jsem ji necítila. Po zapálení už cítit nebylo nic, což je škoda.

Ráda bych se této rubrice věnovala každý měsíc, popřípadě maximálně jednou za dva měsíce. Jestli vám mohu z dnešního článku doporučit nějakou svíčku, je to právě Angel Wings od Scented Candle. Znáte svíčky z Tesca? Jaká je vaše zkušenost? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Vypáleno: září 2021

 1. Helena

  Haničko, neznám. Tesco u nás se už druhým rokem rekonstruuje, možná vlastně třetím a moc mi chybí. Jak na některé potraviny, tak na tyhle drobnosti do domácnosti. Tak se v něm zastavím jen příležitostně na cestách…
  Přeji hezký den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já do Tesca moc nechodím. Je na druhém konci města a strašně mě to tam rozčiluje. Nejraději nakupuji v takové malé Bille vedle našeho paneláku.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ten jejich online obchod jsem ještě nezkoušela, mám zkušenost jen s rohlíkem a s tím jsem tedy moc spokojená. Já mám doma pořád zapálenou svíčku, tak hodně kupuji i ty levnější, protože jinak bych se nedoplatila.

 2. Sabina

  Ahoj Haničko,
  já teď svíčky skoro nepálím, s dětmi to moc nejde. Vlastně si je zapaluji jen na baráku a to cancám ty Márovo. 😀 Ale chystám se u nás k Vietnamcům, nějaké si nakoupit. Mají tam fůru značek ze všech možných obchodů.
  Měj se pěkně, Sabi

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   taky se chystám k Vientnamcům pro svíčky a hlavně pro náplně do zásuvkových vonítek. Tam je seženu za polovinu a mají pěkné vůně.

 3. Sabina Emma Nováková

  Ahoj Haničko, já mám zrovna načatou tu Wild Berries z Pepco. Ale objednala jsem si dneska i vosk do aromalampy jablíčkovej, tak jsem na něj zvědavá. Pořád to mám spíš pro dotvoření příjemné atmosféry než na nějaký vůně. V minulosti jsem zkoušela Yankee Candle votivní svíčky i vosky, ale to už je moc silné

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   jablečné vůně mám moc ráda. Já jsem dneska byla v Pepcu a přitáhla jsem domů tašku plnou různých věcí (ale i dárků). Svíčku jsem si vybrala jen jednu, už se na ni moc těším. Yankee mám ráda, ale sedí mi jen některé vůně.

 4. Lucie

  Ahoj, znám svíčky z Pepca, taková klasika, která neurazí, nenadchne. A kouknu se po těch Scented Candle – Angel Wings nebo by se mi zamlouvaly i ty v hranatém designu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   už se chystám zase do Rossmannu, tak se určit podívám, jestli tam tu Angel Wings nebudou mít, je to úžasná vůně.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   to já doma už moc velikou zásobu nemám. Pálím vlastně každý den, takže mi to dost mizí. Ty výprodeje zní opravdu zajímavě:-)

 5. Stáňa

  Hani, ty jsi toho tedy vypálila. Já ještě pořádně pálit nezačala (jen v práci, kde mne donutí závodka, ale tam používám většinou vonné oleje), jen jsme na chalupě konečně vypálili velkou dekorativní (leč nevoňavou) svíčku a doma jsem dávala do svícnu úplně obyčejné bílé svíčky. Ale budu muset své svíčkové zásoby prověřit a případně si něco dokoupit :).
  Z Tesca jsem ještě žádnou svíčku neměla, já vlastně žádné oblíbené značky nemám. Kupuju, co mi zrovna padne do oka nebo je v akci. A ne vždy sahám po svíčkách voňavých, někdy kupuju nevoňavé kousky, co mne zaujaly tvarem, a hodně používám čajovky do malých svícínků. Nebo pálím, co dostanu :).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   vonné oleje mám taky moc ráda, hlavně Litseu Cubebu. Tay kupuji i nevonné svíčky, někdy prostě na parfemaci nemám náladu. Nebo se mi třeba líbí design skleničky:-)

 6. Dáša F.

  Hani, kokám, jak pálíš. Já mám svíčky také moc ráda, ale takovou spotřebu nemám. Pálím hodně čajovky v aromalampě. Na Angel Wings jsem teď koukla a jsem překvapena příjemnou cenou. Podívám se po ní.
  Měj hezkou neděli. D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *