Přečteno: září 2019

Krásný den,

září bylo čtenářsky také úspěšné, i když jsem se nedostala na svůj obvyklý počet třinácti knih. Ale zase je tu docela dost tlouštíků, takže to kompenzuji aspoň rozsahem:-)

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby  zachránil svět – Jonas Jonasson

První díl patří mezi moje oblíbené knihy a opravdu ho doporučuji všem, kteří ho ještě nečetli. Tento druhý je taky skvělý, což mi udělalo obrovskou radost. Autor se toho nebojí a pěkně se strefuje do čelních politiků, především do Trumpa (to ale není nic těžkého, je to blb). Smála jsem se nahlas, to si opravdu potřebujete přečíst (pokud tedy nejste vyznavači Trumpa a spol.).

On – Elle Kennedy, Sarina Bowen

Jedná se o gay romanci a je skvělá. Vtipná, sexy, oba hlavní hrdiny budete prostě milovat. prostředí hokeje je docela dost atraktivní, bavilo mě to.

Šachové figurky – Peter May

Jedná se o třetí díl série detektivek z ostrova Lewis a asi se mi ze všech tří knih líbila nejvíce. Zase tu vyplouvá na povrch temná minulost, docela jsem to obrečela. Postava Piskoře mi byla sympatická a fandila jsem mu. Jestli jste ještě tuto sérii nečetli, určitě to napravte.

Sochař smrti – Chris Carter

Další díl ze série s detektivem Robertem Hunterem. Četl se úplně sám, tady jsem tedy hodně dlouho netušila, kdo je vrahem (příjemná změna). Rozluštění mi celkem vzalo dech, ty vraždy byly brutální, přesto jsem na konci cítila pochopení.

Poslední velký den – Tammy Robinson

O této knize už byla samostatná recenze. Je hodně dojemná, smutná, ale byla dobře napsaná. Myslím, že bude sedět lidem, kterým se líbí tituly jako Hvězdy nám nepřály nebo Než jsem tě potkala.

Cesta na sever – Virginie Grimaldi

Další recenzní výtisk, který mě velmi mile překvapil. Připomněl mi, jak mám ráda Skandinávii a že na cestách člověk může potkat úžasné lidi. Recenze je už na blogu, takže jestli jste ji ještě  nečetli, napravte to.

Matčina hra – Sandie Jones

Pořádný psychothriller, který jsem dostala také v rámci spolupráce. Pořád jsem si říkala, proč si to ta hlavní hrdinka nechává líbit, proč neodejde. Jinak konec je pěkně překvapivý, určitě vydržte. Pokud vás zajímají moje další postřehy, mrkněte na samostatnou recenzi.

Výjimeční lidé – Peter May

Jelikož se mi tak moc líbila série z ostrova Lewis, našla jsem si i další knihy autora a vybrala si jednu sérii, která se asi bude odehrávat ve Francii. Minimálně tento první díl z ní byl. Hlavním hrdinou je forenzní biolog ze Skotska, který žije v Toulouse na severu Francie. Vsadí se, že objasní vraždu, o které napsal jeden novinář knihu. Hodně mi to připomínalo knihy Dana Browna. Nebylo to špatné, ale zase mě nadchly více jiné knihy (jak z tohoto článku, tak i od samotného autora). Objednala jsem si v knihovně i další díl, tak uvidíme.

Ďáblova dcera – Lisa Kleypas

Jedná se o další díl ze série Ravenelovy, která navazuje na moji oblíbenou sérii „čekanky“. Mladá vdova Phoebe je moc milá, ale nemá ráda Westa Ravenela, protože v dětství šikanoval jejího milovaného manžela. Jenže najednou se z nich stává rodina a musí se stýkat. Na začátku mi Phoebe přišla celkem blbá, dost mi vadila, naštěstí se to potom vylepšilo a ona byla milejší. Je to Kleypas, čte se to vždy dobře, ale jsou i lepší knihy z této série a rozhodně mnohem lepší knihy této autorky celkově.

Nejjasnější soumrak – Aly Martinez

Konečně vyšel druhý díl, který je podle mě zbytečný. Myslím si, že to mohli vydat jako jednu knihu, ale protože někdo chtěl co nejvíce vydělat, udělal dvě celkem tenké knihy. To mě teda štve… Jinak příběh pokračuje přesně v té situaci, kde končila předchozí kniha. Charlotte byla na začátku docela dost kráva, pak se to naštěstí zlepšilo. Její rodina byla tedy děsná, hlavně přítel matky mi lezl na nervy. Asi tak v půlce knihy se to zlepšilo, ale oba dva díly jdou pryč. Nedoporučuji kupovat, maximálně půjčit v knihovně.

PS: Nesnáším tě – Winter Renshaw

tady u této knihy byla asi anotace to nejzajímavější. Mladá servírka se v práci potká s jedním vojákem. Stráví spolu nezapomenutelný týden (ani jeden se ale nechce vázat), on pak jede na misi. Když se vrátí a objeví se u ní v restauraci, vůbec se k ní nehlásí… Fakt jsem čekala něco zajímavého, mělo to potenciál, ale autorka to naprosto promarnila. To samotné rozuzlení je naprosto pitomé, konec by snad nevymyslela ani Rosamunde Pilcherová (vedle toho vypadají její knihy, jako kdyby je napsal Shaspeare…). Mimoto nechápu, proč měla hlavní hrdinka babičku slavnou herečku (pro děj něco naprosto nepodstatného, přitom je tomu věnováno docela dost prostoru) a proč měla silikony (krásná dvaadvacetiletá holka která je si vědoma své přitažlivosti, přesto potřebuje na plastiku). Musím říci, že to byl velký přešlap.

V mysli vraha – Mike Omer

Tuto knihu jsem dočetla akorát 30. září a získala jsem ji také v rámci spolupráce. Je to klasická kriminálka, kde nám vznikla zajímavá dvojice agenta FBI Tatuma a forenzní psycholožky (profilovačky) Zoe. Děj se odehrává především v Chicagu, kde tito dva řeší společně s místní policií případy sériového vraha. Zároveň Zoe řeší svoji minulost a vraždy, které se staly, když byla puberťákem. Vše se mi tedy četlo dobře a více se dozvíte v samostatné recenzi, kterou plánuji asi na příští týden.

Nakonec je tu dvanáct knih, což je podle mě dobré. Přeci jen mi skončila dovolená a jsem pořád v práci. Trochu tomu tedy pomohlo, že jsem byla necelý týden na neschopence, kdy jsem toho hodně přečetla (bylo mi špatně a nemohla jsem spát). Uvidíme, kolik toho bude v říjnu. Čekají tu na mě docela zajímavé kousky. Zase jsem ulovila v knihovně nějaké detektivky a taky tu mám ještě nějaké spolupráce:-) Jaká kniha Vás z tohoto článku zaujala nejvíce a jaká nejméně? Co jste naposledy přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: září 2019

 1. Stáňa

  Já jsem včera (v půl jedné;-)) dočetla V lese visí anděl. Článek bude časem…
  Sochaře smrti od Cartera jsem ještě nečetla, podívám se po něm. Stejně jako po Stařiíkovi – nečetla jsem ani jednoho.
  Ze serie z ostrova Lewis mne asi nejvíc zaujal ten prostřední díl – Muž z ostrova Lewis.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Carter, to je jistota toho, že to bude dobré. Stařík je výborný, určitě doporučuji. Mám ráda oba díly, ten první i bereme se žáky ve škole:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *