Deník jídla 21

Krásný den, 

upřímně řečeno, musela jsem se dneska trochu přemáhat s psaním, protože jsem docela zničená z práce. Ale ráda bych aspoň jednou dodržela to, že bude celý měsíc každý den jeden článek. No, tak se musím snažit, že? Nečekaně tedy bude dneska deník jídla, který mám už v počítači nafocený. Já jsem sepsala i nákupy a novinky a spotřebováno, jenže z práce chodím domů okolo čtvrté, kdy je tedy světlo naprd. Tento deník jídla je ze dne, kdy jsem byla doma na nemocenské a neměla jsem moc náladu a sílu na vaření, takže asi nečekejte něco extra.

snídaně

Moje oblíbená snídaně, když jsem doma. Konečně jsem dojedla hnusné Emco müsli a místo toho mám skvělé čokoládové s jahodami, které je z Lidlu a stojí pár korun. K němu jsem si dala zbytek domácí bílého jogurtu, který kupujeme na jedné farmě (dováží je k nám i k mamce do školy). Vše jsem dozdobila čerstvými malinami a bylo to luxusní. K pití jsem měla samozřejmě čaj, protože jsem byla nemocná. Jedná se o můj nejoblíbenější černý čaj Ranní s citronem od značky Pickwick. Ochutila jsem ho citronem (bez něj bych nikdy žádný čaj nevypila) a pořádnou dávkou medu, která mi hezky zklidnila krk.

svačina

Dopolední svačinka byla jednoduchá. Měla jsem koupený čokoládový croissant. Je uvnitř plněný a je dobrý. K němu jsem měla celkem nepřekvapivě další čaj, který jsem už tedy nefotila:-)

oběd

Polední jídlo dělala mamka, protože já byla slabá jako moucha. V těchto chvílích jsem fakt ráda, že bydlíme tak blízko sebe. Mamka připravila luxusní vepřo knedlo zelo. Já mám tedy naprosto libové vepřové – pečeni, k tomu červené zelí a chlupaté knedlíky. Červené zelí mám raději, protože neobsahuje kmín, který nejím.

svačina

O svačinu se zase postarala mamka, protože předchozí den dělala pudink. Je vanilkový a uvnitř jsou piškoty spojené domácí marmeládou. Je to moc dobrý dezert, takový tradiční, pořád ho doma děláme. Já mám asi nejraději citronový.

večeře

Uznávám, že to v té misce nevypadá nejlépe, ale je to párek nakrájený na kolečka a osmahnutý na pánvi. Smažím ho většinou proto, že když ho vařím, tak mi prdne, a to mi vadí. Je u něj klasická plnotučná hořčice a měla jsem k němu jednu malou bagetku.

To by tedy dneska bylo vše:-) Mimochodem, zrovna se dívám na pořad o Karlu Gottovi a jsem docela naměkko. Jaká je Vaše oblíbená píseň od něj? Já měla vždy ráda Z hor zní zvon. Napište mi, těším se!

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *