Přečteno: únor 2021

Krásný den,

únor byl docela dost úspěšný na přečtené knihy, protože jsem měla týden dovolenou, na kterou jsi naplánovala, že si zopakuji moji oblíbenou sérii historických romancí od Julie Quinnové. Kromě toho jsem ale stihla i pár dalších titulů. Každopádně zde bude dneska převažovat romantika:-)

Kathleen Tessaro – Sběratelka parfémů

Na tento nevšední román se už objevila na blogu recenze, tak se můžete mrknout zde.

Grzegorz Swoboda – Gettysburg 1863

Další odborná kniha přečtená:-) Nějaké podrobnosti o této slavné bitvě jsem znala, ale tady je to opravdu popsané do detailu. Kniha je obohacena o obrázky a dobové fotky, což je opravdu zajímavé. Je to hodně hutný text, kniha je určená spíše pro nadšence do historie a odborníky:-)

Christina Lauren – Božské začátky

Musím říci, že jsem už docela znechucená, jak se autorky/nakladatelství snaží neustále vydělávat na původní povedené série. Toto je už třetí pokračování příběhu Božského bastarda (byla ještě Mrcha a Potvora) a určitě měli zůstat jen u toho jednoho románu. Tento díl je o svatbě Chloe a Bennetta. Jestli vyjde ještě další kniha, tak tu s už nekoupím, zbytečné vyhazování peněz.

Julia Quinn – Vévoda a já

Na dovolenou jsem si naplánovala celou sérii o rodině Bridgertonů. Jestli máte Netflix, tak vám vřele doporučuji seriál, který mapuje právě první díl Vévoda a já. Jedná se o historickou romanci, která se odehrává v Anglii v první polovině 19. století. Šlechtická rodina Bridgertonů se vyznačuje tím, že jednotlivé děti vikomtky Violet jsou pojmenovány podle abecedy (Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory a Hyacint). Vévoda a já je příběh Daphne, která uzavře spojenectví s nechvalně známým Simonem Bassetem, novým vévodou z Hastingsu. I když se navzájem přitahují, sňatek uzavřít nechtějí. Simon se nechce ženit a Daphne se chce vdávat z lásky. Jejich plány jim nevyjdou a nakonec se musí vzít. Daphne je po prvních rozpačitých okamžicích velmi šťastná, ale Simon před ní něco tají. Tento příběh je velmi romantický, dojemný, ukrývá spíše jemnější humor, ale je perfektní.

Julia Quinn – Vikomt, který mě miloval

Druhý díl se točí kolem Anthonyho, který se rozhodne, že si vezme nejkrásnější dívku sezóny, i když ji vůbec nemiluje a nějak ho to k ní netáhne. Bohužel krásná Edwina má velmi nevšední sestru Kate, která Anthonyho vůbec neschvaluje. Mezi nimi to pěkně jiskří, oba stojí zarputile proti sobě, což vede k nečekané přitažlivosti… Samozřejmě i zde jsou krásné romantické scény, ale já musím vyzdvihnout hlavně ty fakt vtipné chvilku a brilantní ironický humor. Scéna se psem v parku je naprosto geniální.

Julia Quinn – Nevhodný návrh

Benedict je ze všech bratrů nejvyšší, má umělecké sklony a je to asi největší gentleman. Na plese se seznámí s krásnou neznámou, do které se ihned zamiluje. Ona ale nečekaně zmizí a nikdo neví, kdo to byl. Po letech Ben pomůže jedné chudé dívce z nepříjemné situace a ona se o něj poté nezištně stará během nemoci. Postupně se sblíží, ale Sophie e může stát leda milenkou šlechtice Benedicta, což ona odmítá. I když je počátek příběhu hodně pohádkový (ta Popelka je tady fakt jasná), tak druhá polovina spíše ukazuje takové negativní stránky sociálních aspektů doby.

Julia Quinn – Čekanka

Na tento díl jsem se těšila nejvíce a podle mě je i úplně nejlepší. Hned ten úvod je naprosto geniální, ráda ho používám i v práci, když píšeme vyprávění:-D Po několika letech v cizině se domů vrací okouzlující Colin, který tak trochu neví, co se životem. Volný čas tráví na plesech a večírcích, kde mu společnost často dělá nejlepší kamarádka jeho sestry Eloise Penelope. Penelope pochází také ze šlechtické rodiny, ale její matka a sestry jsou neskutečně hloupé. Ona trpí silným komplexem méněcennosti, protože je to čekanka, v 28 letech ani neočekává, že by se snad provdala. Kromě toho od 16 let miluje Colina…Právě zde se rozlouskne, kdo je nepolapitelná lady Whistledownová, která vydává bulvární noviny o šlechtě, kde velmi ostře komentuje společenské dění. Celý příběh je prošpikovaný naprosto perfektními dialogy a brutálním černým humorem drsné lady Danburyové.

Julia Quinn – S láskou, Eloise

Eloise je nejlepší kamarádka Penelope a nějak si myslela, že se ani jedná nevdá a budou v budoucnu žít spolu v nějakém pronajatém domku. Eloise je hodně chytrá, zvídavá, snaží se vypátrat, kdo je tajemná lady Whistledownová. Také velmi ráda píše, především dopisy. Díky tomu naváže přátelský korespondenčnívztah s ovdovělým sirem Phillipem, který se svými dětmi žije na venkově. Když ji na dálku požádá o ruku, Eloise nerozvážně opustí rodinu v Londýně a vydává se na venkov, aby se sirem seznámila. Zde není žádné honosné prostředí londýnských paláců, za to zde autorka moc pěkně řeší vztah mezi nevlastními dětmi a potenciální macechou. Sira Phillipa budete mít určitě rádi, je to takový rovný člověk, žádný nafoukaný šlechtic. Eloise je zase živá, bezprostřední a velmi bystrá. Jemu se povede ji zkrotit, ale nezměnit. I zde najdete spoustu vtipů a také příjemné romantiky.

Julia Quinn – Nečekaná láska

Příběh Francesky je asi nejsmutnější a nejdojemnější. Fran se provdala za skotského hraběte a byli spolu neuvěřitelně šťastní. Plánují spolu rodinu, užívají si společnou domácnost, kde jim často dělá společnost Johnův okouzlující bratranec Michael. John ale naprosto nečekaně umírá a Fran se hroutí život. Titul zdědil nečekaně bratranec Michael, který Franinu společnost nesnese a odjíždí do Indie. Michael sice působí lehkomyslně, ale celou dobu tajně miluje Francesku a tají to přede všemi. I zde si naprosto zamilujete hlavního hrdinu, Michael je opravdu naprosto šarmantní a celou dobu mu budete fandit:-) Tento příběh není tolik vtipný, je spíše romantický a dojemný.

Julia Quinn – Poznáš to z polibků

Teď se zase vrátíme k těm velmi vtipným příběhům. Hyacinth konečně dospěla a je připravená vdát se. I když je sice hezká a má štědré věno, muži se jí tak trochu bojí, protože je velmi chytrá, schopná všeho a dává ostatním najevo své názory. Jediný člověk, který je dovede připravit o řeč, je vnuk proslulé lady Danburyové, chudý Gareth St. Clair. Jak jsem již psala výše, Hyacinth je naprosto jedinečná, takže zde si užijete opravdu hodně vtipných scén a dokonce i trochu dobrodružství:-)

Julia Quinn – Před svatbou

Nakonec tu máme romantického Gregoryho, který se na první pohled zamiluje do okouzlující Hermione. Snaží se jí dvořit, ale ona ho docela těžce ignoruje. Během toho se spřátelí se slečnou Lucindou, nejlepší přítelkyní Hermione. Lucy od něj nic nečeká, protože je v podstatě zasnoubená s jedním šlechticem. Situace se ale vyvine naprosto nečekaně, jenže někdo má veliké tajemství, které ovlivňuje všechny naše hrdiny. I zde jsou vtipné scény, romantika, ale také pořádná akce:-)

Elle Kennedy, Sarina Bowen – Přísně tajné

Očividně jsou gay romance momentálně v kurzu, protože tato dvojice autorek napsala další povedený román. Vše je opět situované na americkou vysokou školu, konkrétně do domu jednoho spolku, kde spolu sousedí Keaton a Luke, dva sympaťáci, kteří se navzájem nesnáší. I když ostatní hodně vyzdvihují sérii Him (On, My), tak já bych řekla, že toto je srovnatelně dobré. Moc se mi líbí příběh obou kluků, to, jak si autorky pohrávají s jejich psychologií. Zase jsou zde skvělé vtipné scény a samozřejmě trochu romantiky/erotiky. Je jí ale tak akorát, nijak mi to nevadilo. Fakt hodně povedená kniha, jestli jste ještě nezkoušeli číst nic od tohoto dua, napravte to,

Elizabeth Coleman – Ukraděný příběh

Na tento australský příběh byla na blogu už recenze, můžete se mrknout zde.

Helen Hardt – Touha

Rozhodla jsem se vyzkoušet novou autorku Helen Hardt, které u nás vyšel román Touha, což by měl být první díl série o bratrech Steelových. Talon Steele je veterán z války, hodně uzavřený muž, který sice miluje svoji rodinu, ale zároveň má svá temná tajemství. Něco hodně ošklivého se stalo v jeho minulosti a on se s tím ještě nedokázal vyrovnat. Na jejich rodinný ranč přijíždí nejlepší přítelkyně jeho mladší sestry, právnička Jade. Tu právě nechal u oltáře snoubenec a ona se potřebuje někde vzpamatovat. Mezi nimi je silná chemie, navážou spolu sexuální vztah, ale Talon se čemukoliv hlubšímu brání. Musím říci, že na jednu stranu je to hodně průměrná kniha, trochu mi vadila práce překladatele a taky to množství sexuálních scén. na druhou stranu kniha končí dost nečekaně a hodně mě zajímá, co se stalo v Talonově minulosti, takže si asi koupím i další díl:-) Prostě to musím vědět:-D

Natasha Lesterová – Skříň plná Diora

Na závěr tu mám opravdu velmi silný příběh, který spojuje současnost s minulostí. Recenze je zde.

Jak je únor dost romantický, tak březen se ponese spíše v detektivním duchu, takže se máte na co těšit:-) Co jste naposledy přečetli vy? Znáte sérii o rodině Bridgertonů? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Přečteno: únor 2021

 1. Lucie

  Ahoj, teda, to je knížek, nejvíc mě zaujaly Přísně tajné a Touha. Já jsem teď dočetla knížku Léto divokých květin od K. Taylor a tahle autorka mě opravdu začala bavit, už mám k přečtení další její tři knížky.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky se mi knihy K. Taylor moc líbily, objevila jsem je úplně náhodou. Přísně tajné je fakt povedená romance, tato dvojice prostě umí. U té Touhy jsem hodně zvědavá, jak se vyvine, jinak mi to tam někdy přišlo dost přitažené za vlasy. V březnu budu mít taky spoustu super úlovků:-)

 2. Siraelxy

  Na Bridgetonovi jsem se minulý týden dokoukala. Vůbec nevím, že je to podle knihy, ani že jich je tolik. Seriál byl taková červená oddechovka 🙂
  Skříň plná Diora na mě čeká na policce, moc se na ni těším. Slyšela jsem na ni samé superlativy.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ta knižní série je mnohem lepší než seriál, který se mi nakonec líbil (dlouho jsem se na něj těšila, ale pak jsem byla zklamaná z toho za každou cenu multikulturního castingu – naštěstí to představil Simona vynahradil, je fakt pěkný:-D). Skříň plná Diora je úžasná. Já teď čtu fantasy Víno a čáry a je to zvláštní:-)

 3. Stáňa

  Hani, opravdu jsi měla hodně romantický únor – většina titulů jde žánrově trochu mimo mne. Nejvíc mne zaujaly recenzní tituly – Skříň plná Diora a Ukradený příběh.
  Já dočetla poslední knížku z Vánoc a budu se muset poohlédnout po něčem dalším…
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, když jsem to psala, tak jsem si říkala, že to pro tebe není úplně ideální výběr:-) Taky mám z Vánoc skoro vše dočtené, kromě odborné literatury. Slibuji, že březen bude zase více detektivní:-)

 4. Helena

  Hani, napadlo mě to samé, co Stáňu – pořádná dávka romantiky. S proč ne, život teď romantikou zrovna neoplývá…
  Měj příjemný den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já mám romantiku ráda. Jak učím češtinu, tak pořád beru vlastně dost depresivní knížky (málokdy jsou nějaké komedie), ráda si takto ulevím. Březen bude ale dost pestřejší, mám tu zatím dobrou směsici.

 5. Zuzka

  Ahoj, znovu celkom slušná zbierka prečítaných kníh. Páči sa mi, že si sa pustila do celej série a najviac to, že si ju čítala znovu (rozmýšľam, či som ja vôbec niekedy prečítala nejakú knihu 2x). O Bridgetonovych som ja teda vôbec nepočula a netflix tiež zatiaľ ide mimo mňa (no nevadí mi to:))
  Posledná moja prečítaná kniha sú Všetky tvoje prednosti od Collin Hooverovej a bola dojímavo krásna.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   já čtu znovu spoustu knih, tuto sérii jsem celou zvládla třeba dvacetkrát:-D Bridgertonovi jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Od Colin Hooverové jsem ještě nic nečetla, ale vím o ní.

   1. Zuzka

    Odpadávam 🙂 že dvadsaťkrat…to je skvelé. Určite si ma ešte navnadila na tu gay romancu, ja som žiadnu ešte nečítala a musím to napraviť… zo zvedavosti 😉

    1. ciculka Post author

     Zuzi, já jsem četla spoustu knih mnohokrát. Ty, které mám ráda, čtu opravdu opakovaně. Taky je vždy vozím na dovolenou, tam si beru něco osvědčeného, co mě bude bavit:-) Gay romance jsou v pohodě, prostě je tam jeden penis navíc:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *