Přečteno: únor 2020

Krásný den,

únor je docela slušný na počet přečtených knih, ale čekala jsem to, upřímně řečeno, lepší. Měla jsem týden dovolenou, ale bylo mi hodně špatně, takže jsem skoro vůbec nečetla. Přesto tu mám docela slušnou směsku románů, kde si snad každý něco najde:-)

Dokonalá smrt – Helen Fields

Helen Fields píše výborné detektivky, které se odehrávají ve Skotsku a hlavní vyšetřovatel se jmenuje Luc Callanach. Toto je třetí díl a je zase brutálně mrazivý. Soupeř je hodně zdatný, je schopný lehce měnit identitu a často předstírá, že je někdo jiný, aby mohl ubližovat, mučit a vraždit. Jedná se po Chrisu Carterovi asi o nejbrutálnější knihy, ale baví mě. Hned se začtu a nemůžu se odtrhnout. Určitě autorku doporučuji všem, kteří mají rádi autory jako Chris Carter nebo Robert Bryndza.

Meghan – Hollywoodská princezna – Andrew Morton

O dovolené jsem se se rozhodla ubrat i něco z mé hromady nepřečtených knih koupených v roce 2019. Jednou z nich je i biografie Meghan – Hollywoodská princezna z pera Andrewa Mortona. Asi jste si už všimli, že mám ráda knihy od britské královské rodině, takže jsem si nenechala ujít ani tuto (kupovala jsem ji ale na bazaru). Autor tady docela trefně popisuje rozdíly mezi americkým a britským způsobem života, který se díky sňatku Harryho a Meghan střetává. Bavily mě části knihy, které byly o její minulosti, vše bylo hezky a detailně popsáno.

451 stupňů Fahrenheita – Ray Bradbury

Kvůli doučování jsem si musela přečíst i tuto sci-fi klasiku z pera hvězdného Raye Bradburyho. Trá mi to srdce, protože myšlenka knihy je geniální (a zároveň se jen bojím, aby k tomu opravdu nikdy nedošlo), ale teda čtení bylo utrpením. Fakt mě to nebavilo a nemohla jsem se začíst. I tak si myslím, že je to kniha, kterou by měl znát každý. Jestli nevíte o čem to je, tak ve stručnosti: Guy Montag žije v blízké budoucnosti, kdy požárníci nehasí požáry, ale zakládají je. především pálí knihy, protože čtení je trestná záležitost….

Noční návštěva – Carol Goodman

O této knize jsem psala samostatnou recenzi, která vyšla v únoru, takže se můžete mrknout na článek:-)

Sofie, Smrťák a já – Thees Uhlmann

O této knize jsem psala samostatnou recenzi, která vyšla v únoru, takže se můžete mrknout na článek:-)

Věčná vášeň – Audrey Carlan

Od této autorky jsem měla sérii Calendar Girl, která byla plná sexu a příběh byl slabší. Docela jsem tedy váhala, jestli pořizovat i její novinku. jenže jsem si přečetla anotaci a ta mě zaujala. Je to první díl série a já se už těším na ty další. Hlavní hrdina Trent Fox je baseballista a má poraněnou nohu. Potřebuje zapojit do rehabilitací i jógu, a tak začne chodit na lekce do Lotus House. Zde se seznámí s Gen, která má docela těžký osud – sama se stará o dva mladší sourozence a má několik prací, aby vše zvládla. Mezi nimi to pěkně jiskří a romance je na světě. Samozřejmě i zde je docela dost erotiky, ale přesto mě příběh bavil, je vtipný, svěží, jsou zde sympatičtí hlavní hrdinové i prostředí.

Já jsem smrt – Chris Carter

V únoru jsem se taky rozhodla pro přečtení dalšího románu Chrise Cartera (koupila jsem si v bazaru kompletní dílo a postupně ho učítám). Přišla řada na brutální, ale skvělý román Já jsem smrt. Opět je zde sympatická dvojice detektivů Robert Hunter a Carlos Garcia, kteří vyšetřují vraždy obzvlášť důmyslného vraha, který nemá žádné zábrany a působí tak, že se vlastně ničeho neobává. Tady jsem byla opravdu napnutá téměř až do konce, než jsem přišla na to, kdo je vrah.

Komu hlava sejde – Jari Järvelä

Na tuto knihu připravuji samostatnou recenzi a myslím, že se máte na co těšit:-)

Polibek pro prince – Jennifer Greene

Tuto harlekýnku jsem měla půjčenou z knihovny, je to taková nostalgie, byl to můj oblíbený příběh tak před deseti lety. Když jsem ji tam viděla, tak jsem si ji zase po letech půjčila. Rachel a Greg jsou přátelé a sousedi, pak má Greg nehodu, díky které se změní celý jeho vzhled (zhubne, musel podstoupit plastickou operaci). Rachel se o něj stará a uvědomuje si, že ho má čím dál raději…Je to taková klasická romance o dvou přátelích, jejichž vztah přeroste v lásku. S chutí jsem si to přečetla, je to taková jednoduchá záležitost, která zabere tak hodinku, dvě…

Sexy hoteliér – Alice Clayton

Jedná se o pokračování trilogie z Hudson Valley, kde jsou hlavními hrdinkami tři kamarádky. Clara je nadšená běžkyně a zároveň zachraňuje krachující hotely. Díky tomu se dostane i do Hudson Valley, kde žijí i její dvě nejlepší kamarádky. Snaží se tu pomoci hotelu Bryant, který vlastní i sucharský Archie, který ji strašně rozčiluje. Zase jsem se bavila, příběh je svižný, vtipný, prostředí hotelu mě bavilo a dovedla jsem si to představit (asi jako v Hříšném tanci). Určitě by mě bavilo, kdyby celou trilogii natočili, byla by to povedení komedie.

Celkově jsem zvládla deset knih, což není klasických 13, ale i tak to jde. Určitě bych vypíchla Dokonalou smrt a možná překvapivě Věčnou vášeň, která mě bavila víc, než jsem čekala. Co jste naposledy přečetli Vy? Četli jste už 451 stupňů Fahrenheita? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

4 thoughts on “Přečteno: únor 2020

 1. WantbefitM

  10 přečtených knih za měsíc Ti přijde málo?? Já jsem ráda, když se dokopu aspoň k té jedné a považuju to za velký úspěch 😀 Já jsem naposledy četla Holka mimo rytmus, špatné to nebylo, ale znovu bych po ní už nešáhla 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   no, upřímně řečeno, čekala jsem to lepší:-) Ale teď v březnu mám docela dobré tempo, čtu zatím pátou knihu, tak uvidíme, kam to dotáhnu. Holka mimmo rytmus, to neznám, dokonce ani autora. Já čtu jednu trilogii ze Švédska, ale není to detektivka, nýbrž romance.

 2. Stáňa

  Mně 10 kousků přijde taky jako dobré skóre. Já dávám tak v průměru dva…
  Jinak z tvého článku bych asi sáhla po všech detektivkách – tedy kromě Cartera, kterého už mám přečteného ;-).
  Pokud jde o Bradburyho, tak s tebou docela souhlasím. Když se mi před lety dostal do ruky, tak jsem se jím prokousávala velmi těžce a myslím, že jsem ho ani nedočetla.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   jsme ráda, že se mnou souhlasíš, protože mě až zarazilo, jak se mi ta kniha špatně četla, i když je to vlastně klasika. Rozhodně jsem si čtení vynahradila nyní v březnu, už jedu 15. knihu:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *