Přečteno: prosinec 2019

Krásný den,

jak byly Vánoce, tak jsem nějak nestíhala zapisovat, které knihy jsem přečetla, a proto mi trochu splývá leden a prosinec. Je tedy možné, že nějaké lednové kousky by měly patřit ještě do prosince, ale to si už nyní asi nevzpomenu:-) I tak toho není zase málo, takže jdeme na to:-)

R. C. Ryan – Montana: Osud

První díl jsem kdysi dostala od kamarádky jako dárek (a tak trochu jako vtip), a tak když jsem před několika měsíci narazila na druhý díl v nějakém výprodeji, koupila jsem ho. První jsem četla už před lety, takže jsem si ho moc nepamatovala. Druhý na něj docela navazuje, ale ten první kvůli tomu znovu číst nebudu, protože to byla strašná blbost. Hlavní hrdinka mě vysloveně iritovala. Kdejaká harlekýnka je chytřejší než toto. Nedoporučuji.

Julie James – Záležitost lásky

JJ je jedna z mých nejoblíbenějších autorek romancí ze současnosti a i tato kniha mě bavila. Jessica John jsou agenti FBI (opět je to propojené s Chicagem jako předchozí knihy) a znají se už od dob výcviku, kde se nesnášeli. nyní spolu musí pracovat v utajení a oba potřebují, aby to vše vyšlo a mohli povýšit. Zápletka není nijak originální (dva lidi, co se nesnáší, spolu musí dělat), ale příběh je dobře napsaný, vtipný, svěží a hlavní hrdinové jsou sympatičtí.

Anastázie Harris – Královská revoluce

Knihy o britské královské rodině mám ráda a zajímají mě. Tato byla napsaná hodně čtivě, ale byl to takový souhrn článků z poslední doby, moc novinek jsem se tam nedozvěděla. Autorka jednoznačně fandí Kate, Meghan je tam docela dost propraná, i když jsou zajímavé pohledy na věc ze stran Američanů a Britů (rozdílnost kultur je dost zřejmá). Každopádně jsem si knihu ráda přečetla. Její předchozí dílo o Alžbětě (Alžběta – pracující žena) mi přišlo lepší. Jinak musím vypíchnout fotografickou příloha, ta je dobrá a velmi dobře okomentovaná.

Paulina Swist – Komisař

Os této polské autorky jsem četla i její předchozí román Prokurátor, který se mi líbil. Polské prostředí mi přijde neotřelé, zajímavé a přitom nám, Čechům, velmi blízké. Řekla bych, že Komisař byl ještě lepší než Prokurátor, protože to byla větší kriminálka a menší romance. Každopádně určitě doporučuji tuto autorku prozkoumat.

Nora Roberts – Spodní proudy

Jedná se o novinku od Nory Roberts, která opět kombinuje thriller s romantickou linkou. Začátek knihy je hodně povedený, příběh dvou sourozenců, jejich rodiče je týrají, je skvěle vykreslen a nemohla jsem se vůbec od knihy odtrhnout. Jenže pokračování v současnosti, kdy Zane je už dospělý, bylo mnohem slabší. Postava Zanea za to vlastně ani nemůže, ale hlavní hrdinka Darby mi nějak nesedla. Jinak se mi moc líbily pasáže kolem zahradní architektury, ty jsou tedy povedené, úplně jsem měla chuť jet na chatu a něco tam dělat (a tomu se já snažím vždy vyhnout).

Vi Keeland, Penelope Ward – Nesnáším tě

Tak od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala:-) Je to povedená vtipná romance ze současnosti. Hlavní hrdinka je správně ztřeštěná, on je sexy, trochu arogantní a tajemný (občas jsem si vzpomněla na pana Darcyho). Bavilo mě to, určitě si to přečtu znovu.

Allan Zullo, Mara Bovsun – Děti holocaustu

Toto je velmi silná kniha. Autoři přináší opravdové příběhy dětí, které zažily (a přežily) holocaust. O knize už vyšla na blogu samostatná recenze, tak se můžete mrknout tam:-)

Sarina Bowen, Elle Kennedy – My

Zde se jedná o pokračování sladkého příběhu dvou hokejistů. Ryan a Jamie spolu již žijí, ale kvůli Ryanové kariéře v NHL to ještě tají. S tím je spojena spousta problémů, ale naštěstí vše dobře dopadne. Příběh je moc pěkný, jsou tam sexy scény, ale je to taky hodně dojemné. Určitě bych všem doporučila knihy od Elle Kennedy (a Sariny Bowen).

Angela Marsonsová – Němý křik

O této autorce pořád mluví Bluberrypink, a tak jsem si v knihovně půjčila první díl série s detektivem Kim Stoneové. Musím říci, že mě to dost bavilo, určitě půjdu po dalších případech. Kim pátrá po souvislostech mezi starou vraždou v bývalém dětském domově a sérií nehod/vražd, které se nyní spustily.

Sandra Brown – Zuřivost

Sandra Brown nám zase přináší thriller s romantickou zápletkou. Úspěšná a populární reportérka Kerra chce udělat rozhovor s majorem Trapperem, který v minulosti zachránil spoustu lidí při výbuchu bomby v hotelu. Stal se z něj hrdina, ale pak se najednou stáhl do ústraní a žádné rozhovory už nedával. Až pak přišla Kerra, která měla veliké tajemství, které ho přesvědčilo. Jenže najednou se tady objevuje někdo, kdo jde skoro všem po krku…Kniha byla hodně dobře napsaná, má skvěle propracovanou zápletku. Příběh mě bavil, musela jsem se na něj ale soustředit, aby mi neunikl ani detail.

Asi jsem toho v prosinci přečetla více, ale napsala jsem si jen toto, takže to bude dneska vše:-) Montana byl průšvih, to nečtěte, ale určitě bych Vám doporučila Komisaře, Zuřivost a Děti holocaustu. Co jste v prosinci přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

 

2 thoughts on “Přečteno: prosinec 2019

    1. ciculka Post author

      Ahoj,
      na to, že jsem měla dovolenou, to je docela bída. Teď v lednu jsem pořád v práci, takže taky nečtu tak, jak by se mi líbilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *