Přečteno: leden 2020

Krásný den,

nějak jsem nestíhala sepsat přečtené knihy za leden, takže nyní na poslední chvíli doháním resty:-) Je toho docela normálně, čekala jsem to lepší, protože jsem na začátku ledna měla ještě dovolenou. Podobně na tom bude i únor, což je škoda, i zde jsem měla týdenní volno, kdy jsem mohla teoreticky číst mnohem více.

Oko za oko – Laura Griffin

Tuto knihu jsem získala díky spolupráci a opravdu se mi hodně líbila. Právnička Brynn potřebuje osobní ochranu, a tak se k ní dostane bodyguard Erik Morgan. Je to velmi vyvážená kombinace kriminálky a romance, což je přesně kombinace pro mě:-) Recenze zde.

Náledí – Carin Gerhardsen

Toto byla trochu náročnější kniha na čtení, protože se zde mění postavy vypravěčů a taky časové linie, ve kterých je příběh vyprávěn. Jinak mě to bavilo, autorka dovedla dobře udržovat čtenáře v napětí a postupně dávkovala informace. Recenze zde.

Manželé z Cedrové uličky – Anna – Lou Weatherley

Další povedená spolupráce. Toto je pořádná porce detektivky, kde najdete všechno – vraždu, domácí násilí, incest, nevěry… Hlavní hrdinku Laurie najdou nad mrtvolou jejího manžela, který se s ní chtěl rozvést. Ona si nic nepamatuje, ale je přesvědčená, že ho nezabila. K případu je povolám detektiv Dan Riley. Je to už druhá kniha s tímto detektivem, ale první jsem zatím nečetla, musím si ji sehnat. Recenze zde.

Vražda jako umění – Laurence Anholt

Když je nalezená mrtvá slavná a skandální umělecká performerka Kristal, tak je k vyšetřování pozvánka anglická inspektorka Shanti, která má indické kořeny. Po delším přemlouvání se k ní připojuje i neortodoxní detektiv Vince Caine a společně vyšetřují brutální vraždu, jejíž kořeny sahají už do minulosti. Recenze zde.

Nezkrotný horal – Suzanne Enoch

jedná se o další díl série, kde jsou hlavní hrdinové skotští lordi, kteří se díky své neposedné sestře dostanou do nenáviděného anglického Londýna. Příběh se odehrává v 19. století a musím říci, že mě tato série historických romancí baví a už se moc těším na další díl. Nezkrotný horal je o druhém z bratrů Arranovi, který se na jednom plese zakouká do vnučky úhlavního nepřítele. Kniha je vtipná, svěží, romantická a opravdu mě bavila.

Stejně se vrátíš – Nora Roberts

Knihy Nory Roberts, které vydává nakladatelství HarperCollins, mi přijdou slabší, ale kupuji je, abych ji měla kompletní. V lednu jsem přečetla hned dva její romány a oba jsou ze série o bratrech Mackadeových a oba se mi dost líbily, takže jsem spokojená. Rafe byl vždy rebel a teď se po letech vrací zpět domů a kupuje zde starý dům, který chce renovovat. Najme si na to okouzlující Regan. Opravdu mě to bavilo, série se tímto románem pěkně rozběhla.

V pasti lásky – Nora Roberts

Druhým bratrem, o kterém je další díl série, je Jared. Zatímco Rafe byl rebel, Jared je takový správňák – místní advokát, který se stará o záležitosti městečka a který se snaží mít velmi dobře. Jenže pak se seznámí se svéráznou umělkyní Savannah. Ta mi tedy docela lezla na nervy, podle mě se občas chovala jako kráva. Škoda je, že sem zase Nora zamíchala trochu nadpřirozena, já to totiž moc nemusím.

Bitvy, které změnily svět – Andrew Humphreys, Philip Parker

Tuto knihu jsem si vybrala sama a dostala jsem ji k Vánocům od rodičů. Četla jsem ji asi týden vždy po částech a musím říct, že je hodně dobrá. Jestli má někdo rád historii a zajímá se dějiny bitev, tak toto je publikace přímo pro něj. Vše je rozděleno chronologicky a každá bitva je důkladně popsaná, jsou tu mapy, nákresy vojenských strategií a další zajímavosti. Opravdu jsem z knihy nadšená.

Alice Clayton – Hřebec

Taková moje klasika, když mám chuť na nějakou současnou romanci, která je i vtipná a kterou přečtu rychle. Vivian je počítačová expertka a zdědí dům v Kalifornii. Potřebuje rekonstrukci, ale místní knihovník Clark jí dělá trochu problémy. Mezi nimi to pěkně jiskří. Líbí se mi, že jsou zde trochu jiné archetypy hlavních hrdinů.

harlekýnky

Nakonec tu mám čtyři harlekýnky, které mě až na jednu vůbec nebavily. Ta, která byla lepší, je Mít rodinu od Kate Littleové. Ty slabší jsou Návrat do života od Barbary McCauleyové, Proč právě on? od Catherine Mannové a Bolest v srdci od Emilie Roseové.

Jsem na svém tradičním čísle 13, ale opravdu jsem to čekala lepší. Ještě k tomu tam jsou čtyři harlekýnky, to je takové nijaké čtení. Každopádně jsem měla šťastnou ruku u výběru recenzních výtisků, z kterých se mi asi nejvíce líbilo Oko za oko a Manželé z Cedrové uličky. Dále bych zde ráda vypíchla jedinou literaturu faktu – Bitvy, které změnily svět. Co pěkného jste v lednu přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: leden 2020

 1. Stáňa

  Jsi mnohem lepší čtenář než já. Já zvládnu tak 2 až 4 kousky za měsíc. Teď jsem dávala na blog další detektivku od Vondrušky (kterého ty nerada) a dočetla jsem Slepou mapu od Mornštajnové.
  Z toho, co jsi přečetla ty, mne samozřejmě zaujaly detektivky – Manželé z Cedrové uličky a Smrt jako umění.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já někdy čtu jako divá a jindy se ani do dobré knihy nezačtu a skončím třeba jen u časopisu nebo se dívám v TV na nějaké dokumenty (a taky na Policii Hamburk:-D). Myslím, že by tě bavily všechny ty detektivky, hlavně ty Manželé z Cedrové uličky. Mornštajnovou má doma mamka a hodně si ji chválí, tak jsem zvědavá na tvoje postřehy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *