Deník jídla 28

Krásný den, 

na začátku února jsem měla týden dovolenou, protože byly jarní prázdniny (a protože jsem si uškudlila volno ještě z léta), a tak jsem byla doma (nemocná) a mohla více fotit:-) Zase je tu tedy deník jídla, který přináší takové obyčejné pokrmy, které se hodí na každý den.

snídaně

Na snídani jsem měla chuť na tuňákovou pomazánku, kterou jsem si v poslední době opravdu hodně oblíbila. Recept na ni je zde. Měla jsem k tomu klasicky perlivou vodu a pomazánku jsem namazala na čerstvý rohlík, pro který došel taťka.

svačina

Dopoledne jsem měla chuť na sladké, ale chtěla jsem jen něco malinkého. Stačila by mi třeba jen kostička čokolády, kterou jsem ale doma neměla. Za to jsem si koupila v Bille tyto malé jablečné sušenky Cuor di Mela, které by měly být italské. Jsou tak středně tvrdé a trochu sušší, podle mě by k nim byl ideální čaj.

oběd

Oběd jsem tentokrát vařila já a byl i pro rodiče a krabičku jsme vezli i babičce, která to má také ráda. Dělala jsem velmi oblíbené gnocchi se šalotkou, slaninou a sýrovou omáčkou. Recept je zde, tak se určitě mrkněte. Na vrchu jsem je posypala ještě parmezánem, který jsem si v posledních letech hodně oblíbila a dost ho používám:-)

svačina

Odpolední sváča byla hodně snadná. Klasicky po slaném obědu mám chuť na sladké. Objednávala jsem na jednom eshopu s cukrovinkami i krabici sušenek, co chutnají jako Mila. Jsou ale menší, cca třetinové, což mi vyhovuje. Když mám chuť takto na sladké, tak mi stačí jen malý kousek. Ten eshop, kde takto objednávám, se jmenuje ceskecukrovinky.cz a je opravdu dobrý a návykový:-)

večeře

S mamkou jsme byly na nákupu v Kauflandu, kde jsem si koupila malý bochník žitného chleba, který nemá kmín (kmín je nepřítel). K večeři jsem tedy měla dva krajíčky (jsou opravdu malé), namazala jsem je máslovou ramou s mořskou solí. Vše jsem obložila vysokoprocentní šunkou, třiceti procentním eidamem a kyselou okurkou, kterou miluji. Dala bych si i rajče, ale nějak jsem ho zapomněla pořídit.

Máte také rádi tuňáka? Jaká je vaše oblíbená pomazánka? Znáte ten eshop se sladkostmi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 28

 1. Stáňa

  Tuňák je můj oblíbenec, v práci mám pořád plechovku jako nouzovou zásobu, když si nevyberu v závodce. Máme možnost si tam nechat namíchat zeleninový salát podle výběru (takže moje volba je kukuřice, paprika, cherry rajčátka, zelené olivy, trochu cibulky), na ten vyklopím malou plechovku tuňáka a s nějakou bagetkou nebo v nouzi s knackebrotem je to fajn oběd. Doma z tuňáka dělám občas pomazánku, hlavně když jsem sama doma, manžel tuňáka nerad.
  Oplatky mlsám málo, spíš ujíždím na čokoládových pěnách, hořké čokoládě, sněhových pusinkách, kešu oříšcích a tak…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   je to vtipné, ale ještě před rokem jsem ho vůbec nejedla. Já mám v práci v šuplíku akorát nějaké sušenky a čokoládu,když by měl nějaký žák krizi. Teď jsem sehnala v Bille moc dobrou čokoládovou a karamelovou pěnu, obě mi fakt chutnaly. Já miluji sýry a když mě honí mlsná, tak si dojdu kousek ukrojit:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *