Přečteno: duben 2023

Krásný den,

i když jsem měla v dubnu pár dnů volno díky Velikonocům, na celkové sumě přečtených knih to moc znát není. Deset je spíše nižší číslo, ale já to určitě doženu v létě. Dneska tu mám takovou tu moji směsici romantiky a detektivek. O části knih už byla na blogu recenze, takže vám sem dám jen odkaz.

M. K. Hardy – Tanec za odpuštění

Na tuto romanci z prostředí rugby byla na blogu už recenze, najdete ji zde.

Chris Carter – Genesis

Na nového Chrise Cartera jsem se hodně těšila, je to můj oblíbený autor. Jedná se o další díl ze série s detektivem Robertem Hunterem a Carlosem Garciou. Oba pracují na případu sériového vraha, který je snad nejbrutálnější a také nejvíce disciplinovaný, takže po sobě zanechává úplné minimum stop. I když Chris Carter nepřináší nic nového, pořád mě jeho romány baví a vždy se na ně těším.

Lauren Layne – Vlci v Wall Street: Ian

Předpokládám podle názvu, že se bude jednat o sérii, kde první díl se jmenuje Ian (stejně jako hlavní hrdina). Ian pracuje jako makléř na Wall Street. Je velmi úspěšný, má luxusní auto, drahé obleky a hodinky, skvělou kancelář a vysoké sebevědomí. Žádná žena mu neodolá, dokud nepotká ctižádostivou agentku FBI Laru McKenzieovou, která pracuje na vyšetřování zneužití v obchodním styku. Ona se mu od začátku hodně líbí, Ian jí také přijde atraktivní, ale je dost podezřelý a Lara má v sobě i hodně předsudků. Je to klasická romance, která není ničím překvapivá, ale četla se dobře. Je napsaná svižně, děj má spád, Ian není takový blbec, jak by to mohlo vypadat…

Elle Kennedy – Pověst potížistky

Knihy Elle Kennedy mám moc ráda, ale tato nová série je spíše průměrná. Gen a Evan se vždy milovali, byli párem od puberty, ale jejich vztah byl hodně destruktivní. Gen to nakonec vyřešila tak, že odjela z rodného městečka. Nyní se vrací, protože jí zemřela matka, s kterou neměla ty nejlepší vztahy. Opět se setkává s Evanem, který pro ni měl pořád slabost a moc nechápal, proč musela odjet. Gen se snaží chovat slušně, najít si vhodného přítele a celkově žít klidným stylem života. Evan ji to ale narušuje. Jejich lásce ostatní moc nepřejí, hlavně jeho bratr neustále moralizuje (to je hrdina prvního dílu série a podle mě fakt nemá patent na rozum). Nebylo to špatné, ale že bych se tak nasmála jako u série Briar, to fakt ne…

Willow Winters – Řekni, že mě chceš

Tak tato romance pro mě byla docela utrpením. Je tam hromada sexu a nelogického chování postav, které vůbec nejsou sympatické. On je úspěšný podnikatel a má vše, co chce. Pak potká ji, která mu na začátku vzdoruje a je pro něj strašně jiná. Je to plné klišé a fakt se mi ta kniha vůbec nelíbila. Strašně špatný překlad tomu moc nepřidává.

Natalie Cox – Chce to dva

Na tuto knihu zde byla už samostatná recenze, najdete ji zde.

Julia Garwood – V ohrožení

Grace zrovna dokončila vysokou školu, má před sebou velkou rodinnou oslavu a pak se chystá do Skotska, aby převzala dědictví po vzdáleném příbuzném. Nečekaně ji ale začne někdo usilovat o život. Aby byla v pořádku, rodina se domluví, že se o ni bude starat její švagr Michael Buchanan. Ona Grace se znají už delší dobu, ale nějak si nepadli do oka. Nyní musí spolupracovat, aby Grace zůstala v pořádku. Díky tomu se mezi nimi i vyjasní, jiskra přeskočí. I když to vypadá jako romance, kniha spadá spíše do sekce detektivek. Chvilku mi to trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla stará dobrá Julia Garwoodová a děj měl spád. Mám raději ty předchozí díly, ale i tady jsem se třeba hodně nasmála.

Sandra Brown – Ztraceni v divočině

Doma jsem měla v sekci nepřečtených knih ještě jednu útlou Sandru Brown, jejíž knihy mám normálně celkem ráda. Píše takové romantické thrillery, ale taky jí vycházejí nějaké očividně první románky, takové harlekýnky, které jsou plné klišé. Ztraceni v divočině jsou toho zářným příkladem. V kanadské divočině havaruje letadlo a přežije jen drsný Cooper, veterán z vietnamské války, a Rusty, bohatá realitní makléřka z Los Angeles. On jí velmi pohrdá za její konzumní styl života, dopředu má vůči ní mnoho předsudků. Ona se dost bojí, ale snaží se s tím bojovat a zvládnout těžkou situaci. K tomu všemu je i trochu zraněná. Na jejich cestě záchraně potkávají i dva násilníky, kteří už léta žijí na samotě uprostřed lesa. Ti je chtějí zlikvidovat, ale naše statečná dvojka je přemůže. Dojde samozřejmě i k sblížení, i když Cooper se chová jako totální hulvát. Tato romance se četla rychle, měla jsem ji za jeden večer pryč, což je vlastně asi její nejpozitivnější vlastnost.

Michaela Klevisová – Vraní oko

Na novou detektivku od mé oblíbené české autorky jsem se hodně těšila. Jedná se o další případ detektiva Josefa Bergmana, i když on se do děje dostává pomalu až v polovině knihy. Příběh se odehrává na jižní Moravě, kde žije i rodina bohatého podnikatele, který miluje ptáky a ochranu přírody. Jenže právě on je nečekaně nalezený mrtvý a brzy je objevena další mrtvola. Vyšetřování na Moravu přivádí i Josefa a jeho kolegyni Sylvu. Příběh je vyprávěn z pohledu různých postav a docela dlouho si s námi autorka pohrávala, než odhalila pachatele. Já mám Klevisovou ráda, bavilo mě to, ale některé díly mám raději.

Jenny Haleová – Rozmarýnová zátoka

Na tuto romanci byla na blogu recenze, najdete ji zde.

Z dnešního přehledu se mi nejvíce asi líbil nový Carter, ale povedená byla i Klevisová, nejhorší je určitě Willow Winters, tu vám nemohu doporučit. Duben není moc obsáhlý, květen na tom bude asi podobně, jsem totiž hodě pracovně vytížená. Jaké detektivky máte rádi vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Přečteno: duben 2023

 1. Stáňa

  Hani, mám to s výběrem podobně jako ty. Nového Cartera jsem koupila manželovi k narozeninám a čekám, až ho přečte nejdřív on. Novou Klevisovou si chci přát k narozeninám já, tak uvidíme, jestli budu vyslyšena, Z romantiky bych si vybrala asi J. Garwood, když má tu detektivní linku 🙂
  Hezký víkend

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ta Garwood je vedená jako detektivní thriller s romantickou linkou. Je to celá série o rodině Buchananů. Carter se fakt povedl, ten se mi líbil asi nejvíce.

 2. Lucie

  Ahoj, nezám žádnou z nich, ale teď mám momentálně možná i díky jaru a tomu, že všechno kvete v knihách romantické období, i proto mě nejvíc zaujala Rozmarýnová zátoka.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já jsem si zrovna donesla docela slušnou zásobu z knihkupectví. Byly nákupy s Ona Dnes, tak jsem toho samozřejmě využila:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *