Ochutnáno 28

Krásný den,

dneska tu mám zase nějaké ochutnané potraviny. Je to směs z různých obchodů a řekla bych, že převažují mléčné výrobky, což není žádné překvapení. Já mám hodně ráda sýry a jogurty, jím je denně.

Jogurt Magická ostružina, Fantasia

Tento jogurt jsem si koupila na rohlíku, kde mě zaujala právě ostružinová příchuť. Těch moc není. Jogurt má dvě vaničky, velkou s krémovým smetanovým jogurtem a malou s ovocnou složkou. Ta je hodně výrazná, sladkokyselá. Jogurt mi chutnal, Fantasie má dobré produkty, tučnější, smetanové a sladké, takže si je dopřeji jen občas.

Jogurt Olmíci Lollipop, Olma

Zde se jedná o vanilkový jogurt s plastovou dózou na víčku, kde byly sladké bonbonky, které jsem si pak vsypala do kelímku. Vanilkový jogurt byl úplně v pohodě, poměrně sladký. Bonbonky byly hlavně sladké, cítila jsem prostě jen cukr. Nebylo to špatné, ale fakt mě to nezaujalo. Dětem bych to určitě nekoupila.

Plněné tyčinky, Dr. Gerard

Tyto křehké tyčinky jsem sehnala v Kauflandu a nejsem si jistá, jestli je Dr. Gerard jejich interní značka. Tyčinky jsou kakaové a mají krémovou příchuť. Přišlo mi, že jich je tam trochu méně než těch, co kupuji v Lidlu. Byly každopádně velmi dobré, krému tam bylo dost. Byly hodně křehké, takže se dost lámaly.

Toffifee White Chocolate

Konečně jsem sehnala Toffifee s bílou čokoládou. Dlouho jsem ho u nás hledala a pak ho měli v Bille a dokonce v akci za cca 34,90 Kč. Je fakt skvělé. Bílá čokoláda v kombinaci s karamelem mi sedla. Koupila jsem si jich více a jsem za to ráda.

Bebe Dobré ráno jogurtové, Bebe

Když jsem v Kauflandu hledala tyčinky Alaska, potkala jsem v regálu tyto sušenky od značky Bebe. Mají jogurtovou náplň s jahodovou příchutí. Obal garantuje živé jogurtové kultury, což tedy v chuti nějak moc nepoznám. Každopádně sušenky byly dobré, měla jsem je v práci ke svačině. Nejsou přeslazené, dobře mě zasytily. V balení jsou dvě velké sušenky, každá je vlastně slepovaná tím ochuceným jogurtem.

Borůvkový jogurt, Ekomilk

Tuto značku jogurtů si domů nekupuji, ale dostala jsem ho u nás v jídelně ke snídani. Borůvkové příchutě úplně nevyhledávám, sama dávám přednost jinému ovoci. Jogurt byl každopádně v pohodě, neměl ovocné kousky, vše bylo hodně rozmixované. Nepřišel mi přeslazený, ale když si budu sama vybírat nějaký ovocný jogurt, dám přednost jiné značce a příchuti.

Limonáda, Cappy

V Bille jsem v akci sehnala tuto citronovou limonádu. Je poměrně drahá, takže slevové akce se rozhodně hodí. Limča nemá bublinky, což mě docela mrzí, já jsem bublinková. Byla příjemně kyselá, vychlazená byla opravdu osvěžující. Já jsem byla spokojená, ale ta cena je děsná.

Pomerančová šťáva, Kaufland

Jestli mám pro něco v posledních týdnech slabost, jsou to pomerančové šťávy, které nejsou z koncentrátu. Tuto jsem sehnala v Kauflandu, má v sobě dužinu a je výborná. Nevidím úplně rozdíl mezi Lidlem, Billou a Kauflandem, se všemi jsem spokojená a kupuji je podle možností a slev. Nejlépe cenově vycházejí v Lidlu.

Olmíci Jahodoví, Olma

Další jogurt z dětské sekce jsou tito Olmíci, kde ve víčku jsou mini marshmallow bonbony. Příchuť jogurtu je jahodová a je hodně sladká a umělá. V kombinaci s měkkým dražé mě to moc neokouzlilo, třeba kostíci s lentilkami jsou mnohem lepší.

Sýr Iberico Curado, Rohlík

Tento sýr patří do sortimentu online supermarketu rohlík. Kombinuje tři mléka – kravské, kozí a ovčí, jedná se o sýr ze Španělska a podle obalu se hodí k červenému vínu. Já jsem k němu měla minerálku a džus, ale to mi nijak nevadilo. Má poměrně výraznou chuť a jeho struktura mi občas připomíná parmazán, ale na strouhání se zase úplně nehodí. Byl moc dobrý, na obložené míse to bylo zase něco jiného.

Z dnešního přehledu mi nejvíce chutnal džus, Toffifee a Bebe sušenky. Nejslabší byly určitě oba jogurty Olmíci. Už jsou zkoušeli bílé Toffifee? Objednáváte také na rohlíku? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 28

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se podívala – sladkosti, sladké pití a ochucené jogurty prakticky nekupuji, tak fakt přehled nemám…
  Přeji hezkou neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já občas, jogurty nejčastěji kupuji bílé, jím je tak samotné, mně to chutná:-D Občas ale vyzkouším nějaký ochucený. Výběr značek a produktů v jídelně neovlivním, ale zase leccos nového vyzkouším.

 2. Stáňa

  Hani, já bych si určitě vybrala ten sýr. Vůbec neznám značku jogurtů Ekomilk, Fantazii si občas nějakou koupím – hlavně ze zvědavosti kvůli příchuti. Na Rohlíku (ani u jiné dovážkové služby) nenakupujeme – máme dost nakupních možností kolem sebe, takže buď nakupuju cestou z práce nebo na velký nákup jezdíme sami autem.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ty jogurty Ekomilk taky neznám, ale doma mám ještě jahodový, ten jsem nestihla sníst v práci. Sýr byl výborný, mně chutnal. Já mám sýry prostě ráda a docela zkouším i nové značky. Já taky nejčastěji chodím do Billy, kterou máme vedle našeho paneláku, nebo jezdíme s mamkou do nějakého velkého supermarketu (Lidl, Kaufland).

 3. Lucie

  Ahoj, Fantasii jsem měla včera k snídaní, jen v jahodové verzi, celkem dobré. Můžu se zeptat, ty pomerančové šťávy piješ samostatně, nebo si je ředíš vodou/minerálkou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *