Přečteno: červenec 2023

Krásný den,

červencové přečteno jsem docela odkládala, protože je tu hodně knih, a než to všechno sepíšu, potrvá to. Měla jsem většinu měsíce dovolenou, takže jsem četla každý den. Na některé knihy už vyšla recenze, tak vás ni odkážu. Bude to takový můj klasický mix romancí a detektivek.

L. J. Shen – Sparrow

Některé knihy této autorky jsou fakt skvělé, já se k nim ráda vracím (viz níže), ale tato to nebude. Už jsem ji dokonce prodala. Troy Brennan patří do irské mafie v Bostonu. Všechny překvapí, když se ožení se Sparrow, která je poměrně chudá. To manželství je ale jen na papíře a Sparrow nechápe, co se děje… Příběhy s mafií mě moc nebaví a zde se to prostě nepovedlo. Hlavní hrdinka mě nebavila, přišla mi i celkem hloupá. Zkuste spíše knihy ze série níže.

Alice Feeney – Jeho a její

Na tuto detektivku je recenze zde.

Emily Henry – Knihomolové

Na tuto knihu je recenze zde.

Anna Jacobsová – Údolí snů

Na tuto knihu je recenze zde.

Kriten Callihen – Jax

Konečně jsem se dostala k dalším dílům této série. Kristen Callihen jsem objevila nedávno a její romány mě hodně baví. Jax je příběh nečekaně křehkého rockera, který je členem slavné skupiny. V supermarketu se seznámí se Stellou, která toho v životě moc nemá, ale nikdy se nelituje. Dá je dohromady práce, protože Stella hlídá domácí mazlíčky celebritám. Mezi nimi se postupně vyvíjí vztah, křehké přátelství s lehkým náznakem flirtu přerůstá do něčeho většího. Jax mě bavil, dost se těším na další díly.

Diana Štelová – Ta z katovny

Na tuto knihu zde vyšla samostatná recenze, najdete ji zde.

Helen Fields – Dokonalá lítost

Nejnovější počin od Helen Fields mě úplně dostal, na konci jsem hodně brečela. Je to další případ Avy Turnerové a Luca Callanacha. Ti tentokrát na případu spolupracují i se skvělou psycholožkou Connie Woolwineovou. Město je ochromené bombovými útoky, které jakoby nemají souvislost. Mrtví přibývají a smrt zasáhne i jejich oddělení. V určitých částech knihy se dozvídáme životní příběh mladé ženy, která měla šťastnou rodinu a vše vypadalo skvěle, jenže pak… Za mě to byl asi nejlepší díl a to se mi všechny předchozí líbily na 100%.

Angela Marsons – Smrtící volání

Nová detektivka se vyšetřovatelkou Kim Stoneovou byla mojí společnicí na dovolené. Kim a její tým řeší sérii vražd, po kterých zůstávají malé děti. Nikdo neví, co se děje, jenže pak Kim dostane dopis od vraha, který ji prosí, aby ho zastavila, protože on to sám ukončit nemůže. Tento případ byl hodně zamotaný a drsný a vůbec jsem nečekala, jak se to vyvrbí a kdo za tím stojí. Klobouk dolů, fakt skvělá kniha.

L. J. Shen – Defy: Nebezpečná láska

O této sérii jsem vám psala už několikrát, je hodně dobrá, ale ty příběhy jsou dost smutné, i když mají šťastný konec. Melody je mladá učitelka na prestižní střední škole. Mezi její studenty patří i Jamie, syn ředitelky. Jemu se podaří Melody svést a to, co začne jako románek má najednou úplně jiný přesah. Tato kniha je jen v elektronické podobě a je to spíše povídka.

L. J. Shen – Vicious: Divoká láska

Oficiálním prvním dílem je příběh Vica. Je to král střední školy a může mít kohokoliv a všichni kromě jeho nejbližší party se ho bojí. Jemu se podaří vyhnat z města těsně před maturitou Emilii, dceru jejich správce domu. Po letech se jako dospělí setkávají v New Yorku. Vic je úspěšný podnikatel, který dávno překonal majetek svého otce. Emilie žije se svojí těžce nemocnou sestrou a snaží se udržet tři práce, aby měly na nájem, teplo a jídlo. Mezi nimi to pořád hodně jiskří, jenže Vic se chová jako slon v porcelánu a je tam pořád dost jejich společné minulosti.

L. J. Shen – Ruckus: Šílená láska

Druhý díl je příběhem Deana a Rosie, mladší sestry Emilie. Dean pro ni měl vždy slabost, už na střední do ní byl zamilovaný, ale tak nějak chodil s její sestrou Emilií. Nyní je Rosie dospělá, má těžké zdravotní problémy, díky kterým ví, že nedožije moc vysokého věku. Všichni ji chrání, ale Dean v ní vidí něco více, než je umírající chudinku. Jenže ona nechce, aby byl ve vztahu s někým, kdo bude pomalu umírat bolestivou smrtí… Jestli jste nebrečeli už u prvního dílu, tak tady to nevydržíte….

L. J. Shen – Rozmazlená princezna

Rozmazlená princezna je příběhem Darii, dcery Jamieho a Melody. Melody má exkluzivní taneční studio, dvě krásné a chytré dcery, ale přesto si k té starší vůbec neumí najít cestu. Daria je princezna střední školy – chytrá, úspěšná, krásná, až podezřele dobře vychází s ředitelem… Jenže je také naprosto nešťastná, protože její hodná maminka vidí pouze problémy ostatních, ale ne ty její. Vše vyvrcholí tím, když do domu přivede osiřelého Penna, kterému kdysi Daria nechtíc ublížila. On se jí chce pomstít, ale zároveň jako jediný vidí ty její problémy… Toto byl hodně silný příběh o tom, že i když máte skvělou a milující rodinu, může ona udělat chybu a být úplně slepá.

L. J. Shen – Zlomený rytíř

Knight Cole je syn Deana a Rosie. Je to hvězda střední školy, úspěšný sportovec, chytrý kluk, a i když může působit n první pohled jako drsný frajer, má poměrně křehké srdce. To už roky patří Luně Rexrothové (Trent Rexroth byl posledním členem party, ale jeho příběh jsem si zapomněla stáhnout do čtečky na dovolenou, proto tu není). Luna trpí selektivní němotou – umí mluvit, ale nechce. Knight ji vždy s Dariou a Vaughnen chránili. Jenže než jí pořádně vyzná své city, ona odjede na vysokou školu, kde se seznámí s někým jiným a Deanovi tím strašně ublíží. Než si ti dva najdou k sobě cestu, bude to trvat dlouho. Oba si budou muset leccos odpustit. Do toho všeho je zde totálně smutný příběh umírající Rosie, která se snaží jako poslední rozloučení všem poděkovat a pomoci jim v jejich dalším životě. Rovnou vám říkám, že kapesníky budete potřebovat.

L. . Shen – Rozzlobený bůh

Poslední díl této série je příběh Vaughna Spencera (syna Vica a Emilie). Vaughn je stejně jako jeho otec králem školy. Je hodně tajemný, nesnáší, když na něj někdo sahá a miluje umění. Se svojí sochou se uchází o prestižní stáž na jedné anglické umělecké akademii. Lenora je dcera slavného sochaře Astalise,; který akademii vede. I ona se snaží dostat do programu, ale díky Vaughnovi jí to nprojde. Ti dva se seznámili už jako děti a právě tam se stalo něco, díky čemuž je Vaughn takový, jaký je. Na jednu stranu dokáže vše ničit, ale má i své kladné stránky, které jen nerad ukazuje. I zde dojde k určité křivdě rodičů na dětech a Emilia a Vicem to musí napravit hodně drsným způsobem. Nejsem si jistá, jak by toto všechno mohlo fungovat v reálném životě (minimálně naše střední škola je úplně jiná), celá série mě bavila, i když tam je hodně smutných okamžiků.

Madeline Martine – Špionka v knihovně

Na tuto knihu je zde samostatná recenze, najdete ji tady.

Leisa Rayven – Doktor láska

Na zkoušku jsem si vzala knihu Doktor láska, na kterou jsem viděla všechny možné reklamy. Až později jsem zjistila, že se jedná o třetí díl série. Toby je úspěšný ajťák, ale před svými známými tají to, že jeho rodina zoufale potřebuje peníze. Kromě toho stojí za aplikací na seznamování, a proto se mu říká Doktor Láska. V jednom baru se seznámí s okouzlující Joannou a opravdu si s ní neuvěřitelně rozumí. Výsledky jejich testů z aplikace mají neuvěřitelnou shodu, ale Joanna si tam dost vymýšlela, takže jejich reálná shoda je minimální. Přesto na ni Toby nedokáže zapomenout… I když nemám ráda nepřečtené série, do dalších dílů nepůjdu, jsem ráda, že jsem konečně přečetla tuto knihu. Vůbec mě to nebavilo, děj se táhl, hlavní hrdinové mi moc nesedli…

Tess M. Puffrová – Propast mezi námi

Toto je taková klasika v romancích o zakázané lásce. Ona je bohatá dcera, která má za úkol poslouchat otce a snoubence a dělat balet. On je z chudé rodiny, má dost sourozenců, o které se stará, občas se připlete do nějakých problémů a opravdu opovrhuje světem zbohatlíků. Shodou okolností se ti dva seznamují a díky různým problémům se pořád setkávají a mezi nimi něco roste. Upřímně, moc mě to nebavilo. Obálka je za mě strašná. Donna je totální naivní kráva, která je úplně zahleděná do sebe. Sebastian mi přišel lepší, ale i tak… Už jsem knihu prodala a jsem ráda, že je pryč.

Nora Roberts – Past na dobrodruha

Tuto starší romanci od Nory Roberts jsem četla různě na etapy ve čtečce. Je to první díl o bratrech Quinnových a je to skvělá série. Cameron Quinn se vrací zpět do USA, protože jeho adoptivní otec umírá. Těsně před smrtí přijal do rodiny malého chlapce Setha, ale celá adopce ještě nebyla dokončená. Právě proto přijíždí za bratry Quinny sociální pracovnice Anna. Mezi ní a Cameronem to dost jiskří, ale pořád se musí vyřešit ta rodinná situace. Je to skvělá romance, čte se rychle a jsou tam i vtipné scény. Mám mnohem raději tyto normální romány od NR, než ty její zvláštní fantasy příběhy.

Kristen Callihan – Sladký nepřítel

Protože mě hodně bavila série o hudební skupině, rozhodla jsem se vyzkoušet i další knihy Kristen Callihen a neudělala jsem chybu:-) Emma je mladá herečka, která se proslavila v jednom fantasy seriálu. Jenže její postava je zabitá, přítel ji podváděl, a tak se rozhodla najít útočiště u přítelkyně její babičky na panství Rosemont. Zde se ukrývá i Lucien, slavný hokejista, který kvůli zranění musel ukončit kariéru. Ti dva se postupně sbližují, jenže Lucienovi pořád chybí hokej… Kniha se četla skvěle, obě postavy byly moc sympatické a ty vedlejší byly neuvěřitelně vtipné. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se o nich napsal další díl

Kristen Callihen – Drahý nepřítel

I když je to vedeno jako série, dají se tyto dvě knihy číst úplně samostatně, postavy se setkávají jen v jedné scéně. Macon je hollywoodská star (kolega Emmy z předchozí knihy) a díky Samantě přijde o cenné rodinné dědictví. Zná ji už z puberty, kdy spolu měli takový zvláštní vztah. Chce svůj majetek zpět, jenže Samanta zmizela, takže vydírá její sestru Delilu, poměrně úspěšnou kuchařku. Ta pro něj začne pracovat jako hospodyně. Postupně si vysvětlí, co se stalo v minulosti, a najednou mezi nimi přeskočí jiskra… Opět velmi povedená romance, co se četla sama.

Suzanne Enoch – Dědic na obzoru

Jako poslední je tu hodně nepovedená historická romance, která mě fakt nebavila a už jsem ji prodala. Aby Emmeline získala rodinné panství, vezme si za manžela rodinného přítele Williama Pershinga, kterému slíbí, že ho bude neustále podporovat v jeho politické kariéře. Jejich manželství je spíše platonické, proto nemají žádné vlastní děti. Jenže dědeček chce vidět vnoučata, o kterých mu Emmeline psala (a samozřejmě si je vymyslela). manželé se snaží najít nějaké děti, které by vystupovaly jako jejich vlastní. Nakonec uspějí u dvou sirotků, ale vše se samozřejmě komplikuje… Tato kniha mě opravdu nebavila, Emmeline byla otřesně zahleděná do sebe a viděla jen své vlastní zájmy. William byl sice sympatický, ale občas mi přišel jako trubka.

Jako každé léto, je červencové přečteno hodně plné – 21 knih je fakt slušný výsledek. Ze všech knih bych asi nejvíce vyzdvihla detektivky od Angely Marsons a Helen Fields a dost mě bavily i romány od Kristen Callihen a série od L. J. Shen. Naopak velkým zklamáním je Dědic na obzoru a Doktor láska. Jakou knihu jste si zabalili na dovolenou vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: červenec 2023

 1. Stáňa

  Hani, ty jsi opravdu rychločtenář 🙂 – 21 knih je pořádná porce. Moje červencové skórer je podstatně nižší (a to jsem měla týden dovolenou). Nejvíc se mi asi líbila Genesis od Cartera a pak Ta z katovny a Odvoz pro Sáru. V srpnu mám na kontě zatím 3 knihy a pustila jsem se do čtvrté
  Z toho, co jsi četla bych bych si určitě taky chtěla přečíst Helen Fields a Angelu Marsons a asi i  Špionku v knihovně, ty romance mne tolik neberou.
  Hezký den

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, já zatím plnohodnotnou dovolenou neměla a na tu jedinou na kterou nejspíš odjedu nebudu mít na knihy prostor, protože to bude dovolená aktivní a vůbec ne odpočinková 😀 Já v červenci měla na mě poměrně slušné skóre 4 knížek a v srpnu mám a asi i zůstanu u čísla 2.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já jsem na zahraniční dovolené v létě byla jen na jedné a bez knížky bych nikam neodjela:-D Nikdy nevíš, kdy budeš mít prostor na čtení.

 3. Lucie

  Ahoj, poslední dobou nečtu vůbec, možná s příchodem podzimu a delších večerů se bude číst lépe, nicméně novou Angelu mám doma a těším se, to je prostě srdcová záležitost:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *