Přečteno: červenec 2020

Krásný den,

v červenci jsem četla opravdu hodně. Využívala jsem toho, že jsem v druhé polovině měsíce měla už jen dovolenou, takže jsem četla dlouho do noci (do rána:-D) a klidně jsem dala jednu knihu za den. Mám tu opravdu hodně dobrých románů, dost detektivek, takže si každý přijde na své:-)

Suzanne Enoch – Někdo to rád skotské

Poslední díl ze Skotska ze série Skandální Skotové. Kniha mě bavila, hlavní hrdina Munro je drsný horal, svalovec, který má pověst drsňáka. Jenže i ten se může zamilovat:-) Dívkou jeho srdce je tajemná Catriona, které se snaží pomáhat, i když ona jeho pomoc odmítá. Příběh nebyl náročný, čtenářsky byl velmi příjemný, svižný, plný humoru, romantiky a krásné skotské Vysočiny.

Peter May – Černé světlo

Akta Enzo je velmi povedená série z Francie, kde vědec Enzo odhaluje nevyřešené zločiny pomocí forenzních věd. V tomto díle ale nesoustředí svoji pozornost na dávnou vraždu, protože má velké osobní problémy. Nakonec to ale vypadá, že jeho komplikovaný stav je nějak propojený s vraždou mladého prostituta před patnácti lety. Musím říci, že jsem se na začátku docela vyděsila, když jsem četla Enzovu diagnózu, ale postupně se vše vysvětluje. Tento příběh je hodně propletený a drsný, ale zase mě to bavilo. Peter May prostě umí:-)

Peter May – Pán ohně

Říkala jsem si, že když se mi tolik líbí ty dvě předchozí série Petera Maye, mohla bych zkusit i Čínské thrillery. Pán ohně je první kniha, kde se objevuje americká patoložka Margaret Campbellová a čínský detektiv Li Jen. Trochu jsem se obávala čínského prostředí, protože to není zrovna moje oblíbená země, ale Peter May píše hodně čtivě. Kromě brilantní detektivní zápletky zde velmi dobře popisuje prostředí, tradice, to, jak funguje běžný život v Číně. Margaret přijela do Číny, aby nějakou dobu přednášela na místní univerzitě v Pekingu. Je opravdu uznávanou odbornicí především na popálená těla, a tak ji pozvou k pitvě prominentního čínského vědce, jehož ohořelé tělo bylo nalezeno. Li Jen je ambiciózní mladý čínský detektiv, který vůbec není nadšený z toho, že by mu měla pomáhat nějaká Američanka. Z jedné pitvy se vyklube velmi náročné vyšetřování, které zasáhne i osobní životy Li Jena a Margaret a které má celostátní dopad.

Angela Marson – Ďábelské hry

Další díl s detektivem Kin Stoneovou. Zde vlastně od začátku víme, kdo je vrah, a postupně se nám odkrývá i motivace vraha a to, jak postupuje vyšetřování, které opět vede Kim. Pojmy psychopat a sociopat zde přicházejí na přetřes opravu často. Kim brzy pochopí, že bude muset sáhnout do své minulosti a část jí odhalit, aby mohla vraha dopadnout. Nevadilo mi, že jsem věděla, kdo je vrah, zase to bylo trochu jiné.

Penelope Ward – Až léto skončí

Knihy této autorky se čtou rychle, jsou to takové jednohubky. V této romanci je představen příběh mladé dívky, která se musí starat o psychicky nemocnou matku a staršího muže (třicátníka, takže samozřejmě mladého:-) Noaha, který si pronajal jejich chatu jako takový letní domek. Ona se do něj na první pohled zamiluje, on se dlouho brání, protože jsou tam určitě komplikace. I když se mi příběh četl dobře a velmi rychle (není to ani nijak tlustá kniha, jen 286 stran s velkými písmeny), tak mi to přišlo asi jako zatím nejslabší kniha autorky. Asi znám lepší romance, kde hlavním problémem je věkový rozdíl partnerů.

Melanie Moreland – Kontrakt

Protože vyšel druhý díl tohoto románu, řekla jsem si, že si nejdřív přečtu znovu ten první, abych si vše připomněla. Pamatovala jsem si matně hlavní zápletku a to, že se mi kniha opravdu líbila. Je tu klasická zápletka, kdy bohatý a ambiciózní manažer Richard kvůli práci předstírá zasnoubení se svojí asistentkou Katherine. Navzájem se nesnáší, ale oba se momentálně potřebují. Samozřejmě mezi nimi přeskočí jiskra a vše končí dobře. Kontrakt mě hodně bavil, líbili se mi oba hlavní hrdinové a to, jak to mezi nimi hezky jiskřilo. Opravdu doporučuji.

Melanie Moreland – Kontrakt 2

Druhý díl nás zavádí opět do Kanady do doby, kdy Richard a Katherine mají už rodinu a jsou velmi šťastní. Jenže dojde k nehodě a Richard má velmi těžké zdravotní problémy. To vše představuje zkoušku pro jejich manželství a i jeho kariéru. Zatímco první příběh je typická červená knihovna, tak druhý díl je více smutný a ukazuje, že někdy ani láska nemusí (skoro) stačit. Mimochodem, v příběhu se objevují i Aiden, Maddox a Bentley, což jsou hlavní hrdinové dalších knih MM.

Audrey Carlan – Posvátné místo

Toto je pokračování z Lotus Housu, kde probíhají lekce jógy. tentokrát se bude jednat u tu tantrickou, kterou budou představovat profesionál Dash Alexandr a jeho nevinná asistentka Amber. Od začátku je to k sobě táhne, ale zatímco Dash je velmi zkušený, Amber je panna a chce zůstat čistá pro svého manžela. I když se z nich velmi rychle stane pár, Dash manželství odmítá a Amber nechce překročit své principy. Četla jsem předchozí sérii Calendar Girl a vůbec neřekla, že tuto sérii píše stejná autorka, protože Lotus House je opravdu povedená řada. Tantrická jóga je zde představená jako opravdu smyslný prožitek, který prohlubuje intimitu mezi partnery, vůbec to nepůsobí nijak vulgárně. Musím říci, že se moc těším na další pokračování

Laurence Anholt – Smrt na festivalu

Velmi povedená detektivka, recenze je na blogu.

Brenda Ralph Lewis – Churchill

Životopisy mám moc ráda a v naší rodině je čtu určitě nejvíce. Churchill je podle mě jedna z nejvýraznějších osobností 20. století, která opravdu ovlivnila světové dějiny. Kniha je napsaná čtivě, je logicky uspořádaná a líbí se mi, že je zde dost fotek, které jsou všechny popsané.

Nora Roberts – Nový začátek

Když jsem si četla anotaci, tak jsem se dost bála. Kniha vyšla už na jaře, ale jak mě nezaujala, tak jsem ji vzala do ruky až v létě. Paradoxně téma vypadá hodně aktuálně, protože lidé začnou strašně rychle vymírat na nějakou nemoc, která se šíří mezi lidmi. Bohužel to není otázkou nějakých virů nebo bakterií, ale jedná se o kouzla a to vlastně vše pokazilo. fakt mě to nebavilo a podle mě to Noře škodí, měla by se vrátit ke klasickým romancím, které mají minimum nadpřirozeného. Nedoporučuji a ani si nekoupím další díl.

Fern Michaels – Důvěrné tajnosti

Kniha mě nezaujala a nedočetla jsem ji.

Peter May – Čtvrtá oběť

Toto je ale úplně jiná liga a opravdu skvělá detektivka. Jedná se o druhý díl ze série Čínské thrillery, kde přípravy vyšetřuje americká patoložka Margaret a čínský detektiv Li Jen. Kniha volně navazuje v osobní rovině na předchozí román Pán ohně. Opět zde Peter May kromě velmi dobré detektivní zápletky představuje kulturní a historické pozadí Číny. Je to opravdu dobrá kniha (a celá série), rozhodně se po ní podívejte.

Jasinda Wilder – Omega

Omega je erotická romance s takovou kriminální zápletkou. Je to pokračování Alfy a Bety a zaměřuje se na Laylu, nejlepší kamarádku Kyrie, hrdinky prvních dvou dílů. Layla je pěkná divoška a tento díl je podle mě nejlepší z těch tří.

Hallie Ephron – Přej si opatrně

Na tuto povedenou knihu už zde byla recenze, takže se můžete mrknout zde.

Judy Melineková & T. J. Mitchell – První řez

Na tuto povedenou knihu už zde byla recenze, takže se můžete mrknout zde.

Kelly Moran – Osudové setkání – Štěstí má čtyři tlapky 

Na tuto knihu jsem přišla náhodně, když jsem procházela eshop a hledala jsem něco zajímavého, co jsem ještě nečetla (těžký úkol). Cade je veterinář na malém americkém městě, kde je velmi oblíbený. Je to moc hodný muž, atraktivní, ve společnosti oblíbený a samozřejmě miluje zvířata. Do stejného městečka se ke své matce přestěhuje Avery, která vychovává sama autistickou dceru Hailey. I když je to k sobě táhne, tak Avery je velmi opatrná. Musím říci, že jsem z této romance opravdu nadšená, je hodně něžná, laskavá, jsou tu postavy, které si ihned oblíbíte. A samozřejmě se zde hojně vyskytují pejsci:-) Opravdu doufám, že budou přeloženy a vydány i další díly.

C. L. Pattison – Spolubydlící

O této knize psala Stáňa, takže jsem si ji zarezervovala u nás v knihovně. Příběh se odehrává v Anglii (mám ráda anglické prostředí) a ukazuje soužití dvou kamarádek, Megan a Chloe, které se přestěhují do nového domu a kvůli penězům si přiberou ještě jednu spolubydlící Sam. Jenže pak se začne dít něco divného… Celý příběh je prokládám flashbacky ze života jedné malé holčičky. Postupně se odhaluje hodně smutný příběh s velmi tragickými prvky. Kniha mě opravdu bavila, i když jsem z ní tedy byla dost zdrblá…

Penelope Douglas – Nádech

Trochu jsem se vrhla na young adult romance, protože si potřebuji něco načíst do našeho čtenářského klubu ve škole (téma si vybraly holky:-). Tate a Jared byli kdysi kamarádi, ale pak se něco stalo a Jared Tate pronásleduje a ničí. Ona neví, co mu udělala… Je to takový klasický příběh o tom, co se škádlívá, to se rádo mívá…

Penelope Douglas – Jiskření

Pokračování Nádechu, tentokráte s Madocem, nejlepším přítelem Jareda. je to vlastně velmi podobná zápletka, jen hlavní hrdinkou je zde  Fallon, Madocova nevlastní sestra (jejich rodiče se vzali). Oni dva mají spolu nevyřešenou minulost, která je pořád pronásleduje. Kniha nebyla špatná, ale už i na mě tu bylo příliš sexu. Mimoto mi přijde, že ačkoliv jsou hrdinové těchto dvou knih vlastně děti, puberťáci, chovají se jako pak jako dospělí (žijí spolu) a na svůj celkem nízký věk (18) mají opravdu mnoho sexuálních zkušeností a partnerů…

Angela Marsons – Tichá modlitba

Další příběh s Kim Stoneové nás přivádí k únosu dvou malých holčiček. Te je velmi podobný tomu, který se stal i před několika měsíci, kdy rodiny unesených spolu musely soupeřit. Vrátila se jen jedna dívka. Kim tady rozbíhá opravdu těžký závod s časem. Kniha mě hodně bavila, zápletka je fakt chytrá. Opravdu doporučuji.

Kathryn Taylor – Příběh srdce

Objevila jsem pro sebe novou autorku, která umisťuje svoje romance do současného Irska. Kdo mě zná, ví, že Irsko opravdu miluji. Cara se vrací do rodinného hotelu, protože se chystá svatba jejího bratra. Po cestě má nehodu, díky které se seznámí s tajemným Liamem, který má svoji ponurou minulost propojenou s její rodinou. Příběh srdce je čistokrevná romance, kde v atraktivním prostředí irského venkova vzkvétá láska. Opravdu se mi kniha moc líbila a spolu s Osudovým štěstím to byly určitě nejlepší romance tohoto měsíce.

Kathryn Taylor – Stopy minulosti

Zde se mi kniha docela těžko hodnotí, protože příběh skončil naprosto nečekaně, otevřeně a já musím čekat na další díl, abych se dozvěděla, jak to přesně bylo. Opět se ale romance odehrává v Irsku, kde na hrad Dunmor přijíždí Lexie, aby zde připravila návrh rekonstrukce interiérů. Její příjezd ale otevírá palčivé otázky minulosti, na které zatím neznám odpověď. Jsem opravdu zvědavá, jak to skončí, ale ten konec mě fakt naštval…

Jestli jsem počítala dobře, vyšlo mi úctyhodných 23 knih, což je fakt dobré skóre. Mám tu fakt povedené kousky, z detektivek bych vypíchla především Angelu Marsons, Petera Maye, Laurence Anholta a knihu První řez. Jak jste na tom se čtením o dovolené Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

14 thoughts on “Přečteno: červenec 2020

  1. ciculka Post author

   Ahoj Martino, mně se Kontrakt moc líbil, mám ráda téma šéf + asistentka:-) Ten první díl by už mít mohli, vyšel podle mě tak před rokem.

 1. Helena

  Haničko, to je tedy porce. Z tvého přehledu znám knihy Peter Maye. Čínskou sérií jsem byla naprosto nadšená, možná trochu víc než všechny vraždy mě děsil popis čínské reality.
  Právě poslouchám knihu Zpětný ráz (ze série Akta Enzo), dokonale jí načetl David Matášek. Je dobrá stejně jako ty před tím.
  Měj hezký den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   s tím Mayem s tebou musím naprosto souhlasit, vhled do čínského prostředí je taková obrovská deviza těchto románů. Já si je postupně půjčuji z knihovny a mamka je pak čte taky a je nadšená stejně jako já. Další knihu ze série Akta Enzo budu muset číst buď ve čtečce nebo jako poslouchat jako audioknihu, protože ji v knihovně u nás nemají. To mě tedy docela naštvalo. Ale jestli jsou ty audioknihy tak dobré, jak píšeš, asi zkusím tu.

 2. Lucie

  Ahoj, to je neskutečný, já jsem proti tobě úplně břídil, moje bilance za poslední měsíc je 1knížka:D Ale spíš budu víc číst až budou dlouhé podzimní a zimní večery.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Luci,
   já zase mohem méně čtu přes rok, protože jsem v práci a hodně času trávím čtením písemek (o tom tady ale nepíšu:-). Jakou knihu jsi přečetla? Marsons?

 3. Stáňa

  Hanko, ty jsi tedy fakt rychločtenář – máš to skoro knihu na den 😮 .
  Mně zaujaly ty dvě už recenzované detektivky a Angela Marsons. A připoměla jsi mi, že jsem chtěla vyzkoušet něco z dalších řady od Maye.
  Já si dneska v tom vedru dovlekla tašku knížek z knihovny – hlavně detektivky, protože mne příští týden čeká dovolená…

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to je hodně tím, že mám teď volno. Taky jak je vedro, tak jsem mnohem více doma, špatně spím, tak hodně čtu. Nesnáším horko! Příští týden už jdu zase do práce, takže se to rapidně zredukuje. Já čtu paralelně ty jeho další dvě série a překvapivě mě víc baví asi ty čínské romány. Ve středu bych taky chtěla jít do knihovny, čeká tam na mě další díl od Angely Marsons a pak jedna romantika. Jinak jsem měla o víkendu svátek a dostala jsem osm fakt extra tlustých knih (tlustých podle mě), takže mám doma slušnou zásobičku:-) Těším se na tvoje recenze, často si podle nich pak půjčuji knihy:-)

 4. Zuzka

  Ahoj, Hanka! Mne sa celkom na dovolenke darilo čítať, za mesiac to bolo 7 kníh 🙂 viac ma bavili detektívky, trilery.
  Z tvojich kníh ma zaujal Kontrakt a Angela Marsons, musím po nich pozrieť aj u nás, keď časom prečítam všetko, čo mám v pláne 😀
  Inak mam pocit, že je priepastný časový rozdiel medzi knihami, ktoré vyjdu u vás a u nás. Na Slovensku ich vydajú, niekedy aj s dvojročným oneskorením…
  A dodatočne všetko najlepšie k meninám 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj, to jsi toho přečetla dost:-) Já jsem měla hodně detektivní červenec, srpen je více romantický, ale to také souvisí s tím, že čekám, až mi knihy dorazí do knihovny. Kontrakt se mi moc líbil, hlavně jednička. Angela Marsons je momentálně moje hodně oblíbená autorka. Zrovna dneska mi táta přinesl další díl z knihovny (ale taky dorazil pořádný balík z Grady na recenze a dalších osm knih jsem dostala k svátku). Já mám zase pocit že u vás vydávají celé série, kdežto u nás se třeba objeví jen první díl a pak to skončí. Díky moc za přání:-)

 5. WantbefitM

  No páni, to je přečtěných knížek! To nedám ani během celého roku 😀 Teď mám doma 2 koupené, ale ještě žádnou jsem nepřečetla, protože teď jsem četla hlavně materiály ke státnicím 😀 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já vždy nejvíce přečtu v létě, kdy mám dovolenou. Od pondělka jsem zase ve škole, takže na čtení nebude už tolik času. Když jsem se učila na státnice, tak jsem taky četla jen materiály a povinnou četbu, to je normální. Jaké knihy sis koupila?

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   četla jsem dost, ale já mám takové nadání na to, že čtu opravdu rychle. Ne že bych něco přeskakovala, ale čtu rychle. Taky jsem měla přes dva týdny dovolené, kdy jsem konečně jako správná sova mohla být dlouho do noci vzhůru a v klidu si číst. Už to ale končí, v pondělí se vracím do práce… Ale srpnové přečteno bude taky pěkně obsáhlé. Ten Nový začátek se mi tedy nelíbil, dávám ho k prodeji. Ale dívala jsem se na komentáře a jsou takové dva tábory čtenářů – nadšenci a kritici:-) Spolubydlící byla fakt dobrá kniha, tu jsem měla z knihovny a líbila se mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *