Přečteno: červen 2023

Krásný den,

v červnu jsem se zase docela opřela do čtení, protože mi přijde, že jsem nějak polevila. Doma mám hromady nových knih, takže mám kam sáhnout. V červnu u mě převažovala romantika, ale najde se i něco jiného:-)

Robert Bryndza – Ďáblova cesta

Na nový díl ze série s Kate Marshallovou už vyšla samostatná recenze, najdete ji zde.

Elizabeth Briggs – Třinácté znamení

Vyzkoušela jsem i novou fantasy ságu plnou vlků. Recenze je zde.

Stacey Kennedy – Zachraň mě

V červnu se mi do rukou dostaly hned dva díly erotické série z klubu Phoenix, první díl má recenzi zde.

Stacey Kennedy – Sleduj mě

Na další díl se můžete těšit brzy:-)

R. L. Mathewson – Pouta vášně

R. L. Mathewson je moje oblíbená autorka, takže jsem moc ráda, že její knihy opět vycházejí. Pouta vášně patří do série Hříšná pokušení, ale většina děje se odehrává v minulosti, konkrétně v Londýně 19. století. Je to taková pseudohistorická romance o původu rodu Bradfordů, který byl rozežraný už tenkrát:-D Ústřední dvojice Elizabeth a Robert se znají od dětství a od počátku si dělají samé naschvály, někdy i docela drsné. Pak se nečekaně setkávají na jednom plese, přeskočí mezi nimi jiskra a ta zažehne pořádný plamen. Jejich osudy se najednou začnou střetávat, do toho zasahují i jejich všetečné rodiny a vše je najednou úplně jinak, než oba plánovali. Je to romance plná humoru, romantiky a hodně jsou zde zmiňovaná rodinná pouta.

Ruth Kvarnström – Jonesová – Pekárna svatebních koláčků

Na tuto knihu je zde už samostatná recenze:-)

Kristen Callihen – Manažer

Celkem náhodně jsem koupila knihu Manažer od Kristen Callihen, resp. jsem si ji vybrala jako dárek k narozeninám. Zaujala mě svojí anotací a rovnou vám řeknu, že jsem si objednala celou sérii, do které spadá i Manažer (je to druhý díl). Gabriel Scott je špičkový manažer jedné slavné hudební skupiny. V letadle na jeho sousední místo posadí nečekaně mladou novinářku a PR specialistku Sophie. Ta je velmi upovídaná, upřímná a vůbec si nedělá nic z jeho drsného a panovačného chování. Mezi nimi to jiskří, ale Sophie zároveň nastoupila jako specialistka na sociální sítě kapely, kterou Scott zastupuje. Byly zde vtipné scény, Sophie byla někdy trochu přisprostlá, ale ne vulgární. Nejlepší bylo rozhodně jejich špičkování. Už se těším na další díly…

Julie Caplin – Útěk na venkov

Na tuto romanci zde vyšla samostatná recenze, najdete ji tady.

Melanie Moreland – Láska s Liamem

Melanie Moreland patří od počátku k mým nejoblíbenějším autorkám a na každou její knihu se hodně těším. Láska s Liamem samozřejmě není výjimkou, i když děj zase není tak překvapivý, protože obě hlavní postavy byly už v příběhu Ronana, mladšího bratra Liama. Právě díky němu se Liam seznámil se svobodnou matkou Paige. Je to láska na první pohled, ale přesvědčit Paige není zase tak snadné. Je to poměrně tenká romance, hodně laskavá, zaměřená na důležitost rodiny. Řekla bych, že Ronan mě bavil o krapet více, ale i Lásku s Liamem jsem si hodně užila.

Elle Kennedy – Zmetek

Zmetek je očividně první díl nové série Prep. od Elle Kennedy, která se proslavila především sérií vtipných romancí z vysoké školy Briar. Zmetek je příběhem dvou nových nevlastních bratrů RJ a Fenna. RJ má poměrně mladou matku, letušku, která se v práci seznámila s Fennovým bohatým otcem Davidem a vzala si ho za manžela. Protože RJ vyhodili z poslední střední školy, David mu zařídil místo na speciální akademii pro zlobivé chlapce, kam chodí i Fenn. RJ tam nečekaně nachází dobré kamarády a taky lásku v podobě dcery ředitele. Jenže příběh je o dost komplikovanější, takový drsnější styl psaní, než jsem u Elle Kennedy zvyklá. Nebylo to špatné, ale střední školy v ČR jsou fakt jiné:-D Na druhou stranu mě tu hodně zaujali kamarádi RJ a těším se, že v dalších dílech budou jejich osudy.

Červnové skóre činí deset knih, což je na mě spíše slabší číslo, ale věřím, že v létě si to vynahradím. Doma mám doslova desítky nových knížek a hodně se na ně těším. Jednu už mám přečtenou, další dorazím během dneška:-) A co jste si naposledy přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Přečteno: červen 2023

 1. Helena

  Hani, knih si přečetla dost. Já bych teď měla chuť na tu Pekárnu nebo Útěk na venkov. Naposledy jsem četla Slepou mapu od Hany Mornštajnové a to není úplně lehké čtení.
  Měj hezký sváteční den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   po lepé mapě to chce něco úplně jiného, to máš pravdu. Já nyní dočítám takový společenský román Údolí snů.

 2. Stáňa

  Hani, z tvého výběru jsem četla Bryndzu a Caplinovou. Teď jsem dočetla thiller Odvoz pro Sáru a teď čtu Genesis od Cartera, což je tentokrát zvlášť drsárna. A ani nemám v záloze žádnou romantiku …
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Genesis se mi hodně líbilo, psala jsem o něm asi v předminulém přečtenu. Na Chrise Cartera je spolehnutí:-)

 3. Lucie

  Ahoj, já přečetla novou Julii Caplin a nezklamala ani tentokrát:-) Což je vše, co jsem za minulý měsíc přečetla. Přiznávám, že stejně jako pálení svíček, tak v létě moc nedávám ani čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *