Přečteno: červen 2022

Krásný den,

nějak jsem zapomněla, že jsem nevydala v červenci reflexi přečtených knih za červen, takže to samozřejmě musím napravit. Není toho tolik, ale červenec vám to vynahradí, tam jsem se pořádně rozšoupla. Mám zde takovou klasickou směsici romancí a detektivek. Objeví se osvědčení autoři, ale i nějací nováčci.

Alice Clayton, Nina Bocci – Setkání v Římě

Alice Clayton mám moc ráda, její série Nabíječ se mi opravdu líbila, protože měla nevšední hlavní hrdiny. Na novinku Setkání v Římě jsem se těšila, ale nakonec jsem docela zklamaná. Přijde mi to ploché jako nějaká harlekýnka, mnoho zajímavých aspektů bylo jen naznačeno, ale vůbec se s nimi nepracovalo, takže tam byly zbytečně. Avery je bohatá Američanka, která zjistí, že ji manžel podvádí. Opustí ho a odjede za svojí kamarádkou Daisy do Itálie. Zde se setkává se svojí dávnou láskou Marcellem, jejich vztah před lety ukončila ona a to hodně nepovedeně. On se na ni pořád ještě zlobí, ale také pro ni má pořád slabost. Začnou se zase vídat, dokonce spolupracují a jak se říká, stará láska nerezaví…

Abby Jimenez – Jenom kamarádi

Vyzkoušela jsem novou autorku, u které mě zaujala anotace. Kristen je správná ženská, která ale musí na závažnou operaci, díky níž pravděpodobně nebude moci mít děti. Na svatbě kamarádky se seznámí s Joshem, svědkem ženicha. Skvěle si rozumí, ale Josh se netají tím, že by chtěl v budoucnu velkou rodinu. Dají se dohromady, ale jejich vztah je na začátku spíše o sexu. Jenže oni dva si opravdu rozumí a snadno se do sebe zamilují. I když e kniha napsaná vtipně, věnuje se docela vážnému tématu a zpracovává ho velmi citlivě.

Angela Marsons – Vražedná mysl

Jestli se dá na někoho spolehnout, je to Angela Marsons. V červnu vyšel další díl s Kim Stone a je to opět extrémně povedené. Tentokrát se vyšetřování točí kolem sekty a autorka to rozebírá opravdu skvěle. Perfektně vystihla manipulaci a to, jak tyto spolky fungují a jak moc jsou nebezpečné. Určitě knihu doporučuji.

Sarina Bowen – Když jsme se proslavili

Další díl ze skvělé série od Sariny Bowen. Lianne je mladá herečka, která si těžce prosadila, aby mohla studovat na vysoké škole. Kromě herectví je i nadanou hackerkou. Všude ji všichni poznávají a nemá nikde klid a téměř žádné přátele. Na jedné akci se seznámí s DJ Trevim. I ten se proslavil, ale dost negativně – čelí obvinění ze zneužití. Tyto dvě ztracené duše se najdou a rozumí si. Dokáží bojovat jeden za druhého. Sarina Píše skvělé romance, které jsou plné vtipu a jiskření, ale zároveň se citlivě věnuje závažným problémům.

Mariana Zapata – Srdcem proti zdi

Další nová autorka, u které mě zaujala anotace. Vanessa už několik let pracuje jako asistentka Aidena, skvělého hráče amerického fotbalu. Aiden pochází z Kanady, s nikým se moc nebaví, je velmi uzavřený a svoji asistentku naprosto ignoruje. Jenže nyní od ní potřebuje pomoc a Vanessa se brání. Marianna Zapata píše stylem slow burn, který mě opravdu baví. Její knihy jsou obsáhlé, opravdu důkladně se věnuje psychologii postav a tomu, jak se postupně vyvíjí vztah mezi hlavními hrdiny. Tady nečekejte vlnu sprosťáren od strany pět, je to opravdu běh na dlouhou trať.

Mariana Zapata – S láskou, Lukov

Další kniha od MZ se tentokrát věnuje krasobruslení. Lukov je hvězdný krasobruslař, který získal všechny možné ceny. Je slavný, bohatý, krásný. Jasmine je také talentovaná, ale měla v posledních letech smůlu. Kromě toho musí hodně pracovat, aby si vůbec vydělala na hodiny bruslení. Velmi ji překvapí, když ji Lukov požádá o spolupráci. Krasobruslení mě nikdy zase tak moc nebavilo, ale kniha se četla skvěle. Lukova jsem měla moc ráda, k Jasmine jsem si chvilku hledala cestu, ale šlo to snadno.

Alice Clayton – Nabíječ

Povedená sexy romance, o které jsem zde psala už několikrát. Ráda se k ní čas od času vracím, protože se vždy pobavím. Caroline je bytová designérka a je opravdu úspěšná a také velmi milá a hezká. Jejím novým sousedem je fotograf Simon, tak trochu proutník, ale jinak opravdu sympaťák. Ti dva se hodně škádlí, ale jejich přátelé se spárují, a tak spolu všichni tráví dost času. To samozřejmě vede k dalšímu… Tato série je hodně povedená, Nabíječ je první díl, po něm mám stejně ráda ještě Hřebce (ty názvy jsou fakt blbé).

Isabella Maldonado – Hadí oči

O této skvělé knize jsem vám psala samostatnou recenzi, tak se můžete mrknout sem.

Jennifer Crusie – Vsaď se!

Další moje stálice, ke které se v létě vždy ráda vracím. Je to skvělá romance, neuvěřitelně vtipná, plná sarkastických hlášek. Minnie je trochu oplácaná, často ironická a velmi racionální třicátnice. Má dvě nejlepší kamarádky a sestru, která chystá opulentní svatbu. V baru se seznámí s trojicí kamarádů, mezi nimiž je i neodolatelný a nepolapitelný Cal. Díky zkratu v komunikaci a mylné sázce se ti dva seznamují a rozhodně mezi nimi nepřeskočí jiskra. Přesto na sebe od té doby velmi často naráží a jejich vztah se postupně vyvíjí. Vedlejší postavy jsou zde také skvělé, nemluvě o popisech jídla:-D

Celkem devět knih patří mezi mé slabší měsíce, ale prostě toho bylo v červnu hodně. Velké zklamání pro mě bylo Setkání v Římě, naopak bych vyzdvihla Marsons, Maldonado, Crusie a Bowen. Zítřejší článek vyjde určitě až někdy odpoledne nebo na večer, jsem trochu ve skluzu, ale tento týden se to zase snad nějak srovná:-D

Jak často zkoušíte nové autory vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: červen 2022

 1. Stáňa

  Hani, devět knížek je pořád slušné číslo, já se obvykle pohybuji mezi 4 a 5 kousky. Mne samozřejmě zaujala nová Angela Marsons a pak Hadí oči. A možná i Jenom kamarádi. Já po novém autorovi občas sáhnu v knihovně (zvlášť když mne ponoukneš jako to bylo v případě A. Marsons :D)

 2. Helena

  Hani, ty knihy běžně polykáš, o prázdninách je jich ještě víc než jindy…
  Nové autory zkouším, většinou na doporučení, ty a Stáňa jste dobrý zdroj :o)
  Přeji pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko, a to jsi ještě neviděla statistiku za červenec, je hned znát, že jsem měla volno. U Stáni si hodně vybírám detektivky, přivedla mě třeba k Peteru Mayovi:-)

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, dřív jsem četla každou chvíli něco jiného, ale třeba letos zatím samá Caplinová. Mám tu teď i tři jiné knížky z čehož dvě autorky jsou pro mě nové, tak snad se k ním dostanu co nejdříve 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já se v létě docela rozjela. Jestli se mi něco z dovolenkových plánů daří plnit, je to právě čtení. Kdežto úklid, ten mi stagnuje…

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já mám doma hromadu nepřečtených knih, ale teď v létě mi to fakt jde a mizí mi jedna za druhou… Články o přečtených knihách za červenec a srpen budou hodně obsáhlé.

 4. Lucie

  Ahoj, znám jen Angelu Marsons a Sarinu Bowen, tyhle díla jsem ještě nečetla, se Sarinou teď začínám a zatím mě to moc baví a Angela mě zklamat nemůže, její série s Kim mám v oblibě.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Sarina je skvělá, má podobný styl psaní jako Elle Kennedy a už mi ani nepřijdou nijak divné gay romance, umí to fakt podat. Angela mě hodně baví a už jsem ji ukázala i mamce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *