Červenec 2022

Krásný den,

trochu se zpožděním vychází dnešní článek:-) Červenec byl částečně plný dovolené a částečně pracovní. Hned na začátku měsíce jsme vyrazily na rodinnou dámskou jízdu na Slovensko. Naším cílem byly Trenčianské Teplice, kde jsme byly všechny poprvé. Po cestě jsme udělaly ještě nějaké zastávky (Litomyšl, Litovel, Přerov, Zlín, Kovozoo, Olomouc, Chvojenec). O některých místech jsem vám už psala, zbytek se dozvíte v průběhu srpna:-)

Po návratu domů mě čekala moc příjemná schůzka. Moje skvělá kamarádka Luci plánuje na podzim svatbu v Beskydech a já jsem její svědkyně. Po několika měsících byla zase v Příbrami a my se mohly večer sejít. Naplánovaly jsme si zkoušku líčení (já maluji ji) a skvěle jsme si u toho popovídaly. Kopřivnice je fakt daleko…

Buřtík je fakt extrémně roztomilý:-D

Červenec jsem zvládla téměř bez makeupu, bylo horko a líčit se mi moc nechtělo…

Druhé červencové pondělí jsem měla zase hodinu němčiny. Chodím na ni už od 15 let, je to tedy celkem dlouhodobý koníček:-)

Lakovací okénko: růžová Gabriella Salvete, béžová Avon

V středu odpoledne jsme letěly s mamkou na Kos. Tato dovolená mě docela vytrestala, české služby fakt parádně selhaly… Hotel na Kosu byl ale krásný. Díky všem těm nemilým okolnostem jsme ale nebyly nikde na výletě, takže mám fotky jen z hotelu. Chtěli byste o tom článek?

V neděli po návratu z Řecka k nám na chatu přijeli příbuzní z Hradce. Jeli jsme je samozřejmě přivítat. Na chatě je vždy krásně, je uprostřed lesa a je tam málo lidí.

Poslední týden v červenci jsem vyrazila zase do práce. Měla jsem tam nějaká doučování a hlavně administrativu. Konec měsíce se neptá, jestli jsou prázdniny a jsou bohužel papíry, které se musí odevzdávat neustále…

Kamarádka Klárka mi přinesla litr borůvek, tak se vařilo. Recept brzy bude:-)

Na internetu mě zaujala akce na sázení stromů, tak jsem přispěla 690 Kč na deset stromků.

Trochu kočičí lásky:-)

Poslední červencový pátek zase přijel Petr a všechny šelmy hned zapomněly na paničku a měly nového oblíbence:-D

V sobotu dorazila na oběd Sabča. Vzala jsem i do mého oblíbeného Atolla, kde jsem si opět dala špagety carbonara. Byly tak luxusní. Odtamtud jsme jely do Rossmannu, kde jsme to docela rozjely. Následovala sladká tečka v Café Smoo a menší nákup v Pepcu. Nakonec jsme si pochutnaly na zmrzlině u nás na Rynečku. Byl to parádně strávený den a myslím si, že jsme si to se Sabčou obě pořádně užily.

Neděle byla opět ve znamení nákupů. Už v červnu jsme s Oli a mamkou chtěly jet do Prahy na větší nákupy. Nakonec jsme to zvládly až nyní a pořádně jsme to rozjely. Byly jsme v Orsay, C&A, H&M, Rituals, Apart, Sephoře, Manufaktuře, L´ocitanne, Marks & Spencer, Dedoles a v Dobrovském. Všude jsme si něco vybraly, sehnaly jsme každá spoustu dárků a krásných věcí pro sebe. Něco uvidíte ještě v červencových novinkách, něco dostanu až v srpnu k svátku.

část našich nákupů:-)

Zatímco Slovensko se dost povedlo, tak v Kos mi dal docela zabrat. Mám pocit, že jsem ani nemrkla a měsíc je pryč. také vám letní dovolená vždy tak rychle utíká? Chtěli byste článek o Kosu (tedy spíše o hotelu)? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Červenec 2022

 1. Stáňa

  Hani, docela nabitý měsíc. A obdivuji nákupní výlet – mne by tolik obchodů najednou „zabilo“ :D. To borůvkové jídlo jsou noky se žahourem? Každopádně to vypadá velmi jedle. Článek o Kosu si přečtu ráda (včetně jména cestovky, co se neosvědčila ;-)).
  Hezký srpen

 2. Helena

  Hani, určitě chci příspěvek o hotelu na Kosu, i když vím, že vzpomínat na tuhle dovolenou v dobré fakt nebudeš.
  Naštěstí se všechno ostatní vydařilo!
  Měj hezký srpen!
  Pa, Helena

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, letní dovolená snad neumí ani utíkat jinak než rychle 😀 Němčina 15 let to už musíš umět šprechtit fakt dobře. Já jí neměla ráda na škole, natožpak abych se jí věnovala ve volném čase. Vlastně jsem celkově potřebu dvou jazyků nepochopila, když se ten druhý nikdy nevyučuje tak abysme se jím domluvili…. Já teda chodím od práce na angličtinu, ale už to rozhodně není to co to bylo když jsem ještě studovala.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   my jsme na gymplu měli němčinu jako druhý jazyk a bylo to hodně náročné, naše učitelka nám nic neodpustila. Ty dnešní hodiny jsou spíše o tom, že mě to baví a že si to nějak udržuji, abych všechno nezapomněla…

 4. Lucie

  Ahoj, článek o hotelu v Kosu, přece jen je to něco, co nezažíváme často. Nákupy super, už se těším, až nám ukážeš v článcích, čím vším sis udělala radost:-)

 5. MonalisaBeautyERiANNA

  Milá Hani, tak v prvé řadě, Ti ty zesvětlené vlasy moc sluší, fakt krásné. Joo, Olomouc mě také láká, ale ještě jsme letos vlastně nestihli nic, jsme více doma.
  Ano prosím, článek o dovolené by byl moc fajn. Kamarádka se bude vdávat, v Beskydech, pane jo, to bude jistě zážitek. Jít za svědka je super „zodpovědnost“ velký projev důvěry. Krása, jistě si to užijete.
  Po ránu vypadáš krásně, souhlasím s Petrem : ))), sebe bych Ti nepřála vidět. Krásnou neděli moje milá.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   díky moc, zatím mě ty světlé vlasy fakt baví. Já bych řekla, že po ránu vypadám jako nateklý strašák:D

 6. WantbefitM

  Tak na tý tvojí poslední fotce ti to hrozně moc sluší! Jakože waw! A rozhodně by mě zajímalo, co se vám přihodilo na dovolené. Nás letos taky čeká Řecko – akorát Zakyntos a my jsme teda dobrodruzi a jedeme na vlastní pěst 😀

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky moc! Tak doufám, že vám dovolená vyjde a že bude i článek na blogu, na Zakynthosu jsem ještě nebyla:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *