Paletka I like to MAUVE it, MAUVE it! od Essence – recenze

Krásný den,

včera jsem šla spát s myšlenkou na to, že na dnešek nemám sepsaný žádný článek a že to budu muset hned ráno napravit. Takže nyní uprostřed biatlonového fandění bych vám ráda představila další paletku z mé sbírky Essence. Kupovala jsem si ji v prosinci ve slevě, v drogérii ji seženete za 89,90 Kč. Jedná se fialkovou paletku I like to MAUVE it, MAUVE it! od značky Essence. Doma mám už modrou Ice, ice Baby! a zelenou Dancing Green.

Jak už název naznačuje, paletka je plná mauve fialkových odstínů. Opět je v plastovém balení se zrcátkem, uvnitř je celkem šest stínů v matném a třpytivém provedení. Zezadu je i nákres všech stínů i s jejich názvy. Uvnitř není žádný aplikátor, ale to mi nevadí. S balením se mi dobře manipuluje, snadno se otevírá. Přežilo už několik pádů z mého kosmetického stolku a vše je pořád v pohodě.

Všechny barvy až na jednu jsou hezky studené, ale odstín Yanice je teplá středně hnědá, která se mi ale moc líbí do záhybu. Jak je příjemně teplá, hezky podtrhne tu fialovou a vše vypadá dobře. Složení barev se mi líbí, s paletkou se dá vykouzlit jemné denní líčení i parádní večerní look. Celkově jsem hodně spokojená s tím, jak jsou tyto paletky poskládané. Je vidět, že nad tím někdo přemýšlel.

Vlastnosti stínů jsou rozhodně pozitivní. Stíny mi trochu práší v penu, ale na oku je to v pohodě. Jsou moc hezky pigmentované a dobře se s nimi pracuje. Snadno se do sebe ztrácí a hlavně mají výbornou výdrž. Já jsem v posledních týdnech testovala i nové paletky od Urban Decay a to bych z toho brečela, ta výdrž je úplně na nic… Essence za devadesát kaček je naprosto strčí do kapsy!

I s touto mauve variantou jsem velmi spokojená a docela uvažuji nad tím, že bych možná pořídila ještě nějakou další variantu:-) Jak se vám líbí tato paletka? Máte ji doma také? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Paletka I like to MAUVE it, MAUVE it! od Essence – recenze

 1. Lucie

  Ahoj, mám doma jen tu bronzovou verzi, jsem s ní moc spokojená, tahle se mi líbí taky, dokonce hodně líbí. Je dost smutné, když věhlasná značka jako UD nemůže ani šlapat na paty paletce za pár korun.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já už jsem se definitivně rozhodla, že UD prodám, protože jsem fakt nespokojená. Essence mě ale v poslední době hodně baví.

 2. Stáňa

  Hani, paletka se mi líbí, jen to, že nemá aplikátor by mně trochu vadilo. Teď jsem si pořídíla štětec na stíny a inspirována tím i paletku bez aplikátoru a zjišťuji, že se štětcem neumím nalíčit :D. Aplikátorem mi to jde rozhodně líp. Ale nezbude než se to nějak naučit, protože co s tou novou paltekou, že ? 😀
  Hzeký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   štěteček jsem viděla ve tvých nákupech, paletku ještě ne, ale taky se na ni těším:-) Já myslím, že je to jen otázka zvyku, taky si pamatuji, jak jsem přecházela z aplikátorů na štětce.

 3. Helena

  Hani, paletka je sice fialová, ale ty odstíny jsou tak hezky „zapudrované“, že bych je mohla mít i já.
  Měj hezkou neděli, Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *