Omán 2024 – Salalah

Krásný den,

Salalah nebo také Salála je druhé největší město Ománu a místo našeho pobytu. Já jsem vám minule ukazovala mešitu a dnes bych vás vzala na další místa ve městě, která jsme navštívili. Salála je také významným přístavem a stavba lodí je pro Ománce celkem tradiční řemeslo, ale o tom až příště:-D

Jako první jsme zastavili i sultánského paláce Al Husn. Je to jeden z několika paláců současného sultána. Je možné vyfotit ho jen zvenku, dovnitř se veřejnost běžně nedostane. Zajímavostí je, že nikdo neví, jestli je sultán v paláci. Je to z bezpečnostních důvodů, i když Omán patří mimochodem k těm nejbezpečnějším zemím na světě.

Kolem paláce je nádherný park. Je udržovaný a kvete v něm hodně rostlin. V parku najdete různé lavičky a můžete si zde klidně sednout. Z parku je vidět i modrá věžička sultánovy soukromé mešity.

Kolem celé Salály najdete neuvěřitelné množství plantáží. U všech jsou pouliční stánky, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu. My jsme také u jednoho zastavili. Měla jsem čerstvou kokosovou vodu, která mi tedy moc nechutnala. Papája mě taky neokouzlila, ale musím vám jednoznačně doporučit ománské minibanány, které jsou úplně famózní. Nádherně sladké, ta chuť je jedinečná.

Kromě těchto míst jsme byli v na tržišti Al Hafa, kde jsme koupili nějaké suvenýry a věci s kadidlem, a v jemenském obchodě (tak ho nazýval náš průvodce), kde byly sladkosti, čaj, káva, fíky, oříšky, datle. To jsou všechno mimochodem suroviny, které patří mezi typické produkty této země.

Máte rádi exotické ovoce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Omán 2024 – Salalah

 1. Helena

  Hani, děkuji za další reportáž!
  Exotické ovoce mám ráda, ráda ochutnávám, ale ani mě papaya nenadchla, naopak ty minibanány jsou fantastické. Miluji čerstvé fíky, mango a i citrusy chutnají na jih od nás úplně jinak než tady.
  Měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já občas nějaké exotické ovoce ráda zkusím, i když lovím jen v tuzemsku (my do krajů, kde je exotické ovoce domovem v podstatě nejezdíme) a u dováženého ovoce ta chuť nebývá taková, jako když se koupí ovoce v zemi původu na tržišti. Zrovna papáju jsem měla a docela mi chutnala, naopak kokosovou vodu jsem ještě nezkoušela, byť ta se tu dá koupit i v plechovce :).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   papája pro mě fakt moc není. Kokosová voda mi taky nechutnala a ani tu v plechovce nebudu zkoušet.

 3. Lucie

  Ahoj, něco z exotického ovoce si občas ráda koupím, je to přece jen zase něco jiného, než naše třeba jablko:-) Park vypadá krásně.

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, moje největší exotika je banán nebo nějaké citrusy 😀 případně meloun. Kdypak na streetfoodu jsem zkoušela degustační tácek od Virungy a nakonec jsem od nich kupovala sirup na pití, ale je to drahá sranda a já to neumím zas tolik docenit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *