Omán 2024 – Muzeum země kadidlovníku

Krásný den,

dnešní krátký článek nás na fotografiích zavede do Muzea země kadidlovníku, což je takové hlavní muzeum města Salalah a celkově této oblasti. U muzea se nachází i archeologické naleziště, které můžete také navštívit a kam nás bohužel náš průvodce nevzal…

Kadidlovník je hlavní vývozní surovinou Ománu a je to takový symbol země. Muzeum je zaměřené na základní informace o Ománu a především o oblasti Dhofar, kde se nachází toto město. Kromě jiného najdete v muzeu i poměrně bohatou expozici věnovanou archeologii.

Muzeum má kromě toho ještě další části, kde najdete výstavu o výrobě lodí. Výroba dřevěných člunů patří mezi tradiční ománská řemesla a místní lidé by v í měli být velmi dobří. Je zde i multimediální exhibice. Dominantou celého muzea je kadidlovník uprostřed hlavního nádvoří.

Z praktických záležitostí bych zmínila, že je zde asi nějaké vstupné, ale my to měli zaplacené v rámci našeho výletu. U muzea je velké hlídané parkoviště. Do muzea jsem nemusela mít speciální šátek, ale muži by měli mít delší kalhoty. Uvnitř muzea jsou toalety, lavičky i klimatizace, takže je to příjemná zastávka.

Muzeum se mi hodně líbilo, byla bych tam klidně strávila více času. Také mě zajímaly ty archeologické vykopávky, ale na ty bohužel nedošlo. Máte také rádi muzea? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Omán 2024 – Muzeum země kadidlovníku

  1. Helena

    Hani, tohle bych si taky uměla užít… Mám taková místa moc ráda.
    Děkuji za reportáž a přeji příjemný den. Helena

  2. Lucie

    Ahoj, dlouho jsem v žádném muzeu nebyla, ale pokud člověk má tu možnost, tak by ji měl využít, dozvědět se víc, rozšířit si obzory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *