Ochutnáno 6

Krásný den,

hodně dlouho tu nebyla rubrika Ochutnáno, kde vám povídám o různých zajímavých jídlech, která jsem vyzkoušela. V telefonu mám hromadu fotek, tak jsem si říkala, že i zkusím obnovit. Asi ji nebudu psát po měsících, ale vždy, když nasbírám deset kousků, vydám článek. Fotky jsou hodně obyčejné, vždy udělané těsně před likvidací:-D

Mentos žvýkačky s vitamíny

Tyto žvýkačky byly v posledním Brand boxu a sama bych si je určitě nekoupila, nejsem úplně žvýkačkový typ. Úplně si nedovedu představit, jak jsou ve žvýkačce vitamíny, ale tyto měly takovou citrusovou příchuť. Ta byla v pohodě, na začátku byla hezky intenzivní, ale docela rychle povolila a pak už to bylo nic moc. Co mi ale nejvíc vadilo, bylo to, že se žvýkačka strašně lepila na zuby. I když jsem ji vyplivla, tak mi malé částečky zůstaly na zubech.

Corny Big Čokoláda a banán

Tuto tyčinku jsem koupila u nás ve vietnamské samoobsluze za 14,90 Kč. Měla jsem ji v práci na svačinu a jednu jsem koupila i kolegyni. Tyčinka měla čokoládovou polevu a velmi dobrou banánovou příchuť. Byla i docela velká, skvěle mě zasytila a opravdu mi hodně chutnala. Až tam zase půjdu, koupím ji znovu.

Kitkat White

Když jsem byla v Bille, tak ve frontě u pokladny mě zlákala Kitkat tyčinka v bílé polevě. Kitkat je tedy vždy dost sladká záležitost, takže si ji sama kupuji tak jednou za rok:-D Varianta v bílé čokoládě je ještě sladší, ale přišla mi chuťově zajímavější. Zjistila jsem, že mi hodně čokoládových tyčinek chutná více v bílé verzi.

Limenita Citrus Juice

Když jsem byla v Bille, tak jsem byla docela dost unavená z práce, a tak jsem se rozhodla odměnit něčím dobrým. Vybrala jsem si dost drahý džus Limenita, který mají v chladícím boxu u zeleniny a ovoce. Láhev má objem 750 ml a v akci stála cca 49 Kč, což je fakt hodně. Je to tedy skvělý džus, varianta Citrus je pěkně kyselá, dokonce až lehounce nahořklá, ale tak, aby mi to nevadilo. Džus jsem měla několik dnů v lednici, bez problémů mi vydržel. Vždy mi stačila malá sklenička, když jsem měla chuť na něco kyselého.

Mazací sýr Gouda, Eru

Přiznám se, že si teď nejsem jistá, jestli jsem tento sýr koupila na rohlíku nebo v kamenném obchodě, ale každopádně jsem z něj neuvěřitelně zklamaná. Konzistence je v pohodě, ale sýr je podivně kyselý, vůbec to není dobré. Hrozně jsem se nutila k používání, našim to taky nechutnalo, dokonce ani kočky nechtěly, a to ony milují mazací sýry.

Sušenka Milka Choco Cow

Tyto sušenky dostala mamka v jednom dárkovém koši. Já je vůbec neznám, tak jsem se těšila na zkoušení. Je to obyčejná sušenka, která je na jedné straně politá čokoládou. V balíčky byly celkem tři sušenky, každá je menší než klasické polomáčené, jinak jsou jim opravdu velmi podobné. Milka Choco Cow mi tedy chutnala, ale přijde mi to extra předražené.

Sýr Irish Cheddar, Dublin Dairy

Tento čedar jsem kupovala za cca 50 Kč na rohlíku. Je strouhaný, měla jsem ho do několika jídel. Čedar má příjemnou chuť, je hrubě nastrouhaný, skvěle se rozpouštěl při tepelné úpravě. Byla jsem s ním moc spokojená, ráda ho koupím znovu.

Celaskon Limetka

Já vím, že celaskon není klasické jídlo, ale tuto limetkovou verzi úplně miluji. Není tak kyselá jako klasický celaskon, spíše je jako příjemný cucací bonbon. Kupuji si ji pravidelně, vždy, když mě honí mlsná, tak jedna tobolka limetky mi pomůže:-)

Sušenka Marilka Gold

I tuto sušenku měla mamka v boxu, jinak bych se k ní asi nedostala. Je čokoládová, má několik vrstev a kombinuje mléčnou čokoládu a nějaký světlý krém. Já jsem rozhodně na sladké, ale toto je i na mě moc. Sušenka je hodně sladká, drobivá, všude jsem měla čokoládu a přišla mi i docela dost suchá a dusivá.

Mléčná rýže Jahoda, Kunín

Po hodně dlouhé době jsem si koupila zase mléčnou rýži. V Kauflandu byly v akci a vyšla mě na nějakých 12 Kč. Jahodové jogurty mám ráda, i mléčná rýže mi v této verzi chutnala. Líbí se mi, že ovocná složka je oddělená od samotné rýže, která je dobrá i jen tak. Jahodová část je dost sladká, nejsem na to zase tolik zvyklá, protože si domů kupuji nejvíce obyčejné bílé jogurty.

To by tedy bylo dneska vše. Největším propadákem je určitě sýr gouda a sušenka Marilka. Nejvíce mi naopak chutnala Corny Big tyčinka a samozřejmě limetkový celaskon. Jak vám vyhovuje tento koncept článku? Co jste v poslední době ochutnali vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Ochutnáno 6

 1. Stáňa

  Hani, já jsem určitě příznivec těchto článků 🙂 a co jsem ochutnala já, to už sis mohla u mne přečíst, píšu tenhle koncept článku pravidelně. Z výrobků, co jsi tu prezentovala, nemám ochutnáno nic. Ale pravidelně kupuju mléčnou rýži, to je oblíbený mlsek mého muže. Nepotěšilo mne hodnocení mentosek, protože ty tu na mne čekají. Asi si teď na cestu na dovolenou vezmu nějaké jiné (já žvýkám téměř výhradně v autě – jako prevenci kinetózy).
  Hezký den

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen mléčnou rýži, docela mi chutná i mléčná krupice. Když jsou v akci, tak beru i víc příchutí, v ledničce nikdy nezůstanou dlouho.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já v poslední době chutnala spíš nové recepty než potraviny jako takové, ale tak něco vypíchnu. Dost mě překvapil kančí guláš, ani bych nepoznala, že se jedná o kance hrozně se mi to povedlo a maso se úplně rozsýpalo. Pak jsem zkoušela nové Carte D´Or jogurty ty jsou na mě příšerně sladké a vůbec mě to neoslovilo. Activia kapsičky jsou v pohodě, ale přijdemi to jen předražený jejich běžný jogurt a radši si to koupím v normálním balení za nižší cenu. Co jsem si ovšem oblíbila jsou kokosové flat white kapsle do Dolce Gusto kávovaru.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   Activia kapsičky asi vůbec neznám. Za poslední týden se mi nahromadilo zase dost nových pochutin, tak brzy bude další článek:-D

 4. WantbefitM

  Já si taky ráda přečtu o novinkách, kdo co vyzkoušel 🙂 V tomto směru jsem dost konzervativní a nové produkty prakticky nezkouším. Mám ráda ty svoje vyzkoušené klasiky… 😀 Mě nejvíce zaujala kit kat v bílé variantě 🙂

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *