Plátýnkové masky Cien – recenze

Krásný den

Sabča z blogu Bláznivá máma mě nalákala na kosmetiku Cien, což je interní značka Lidlu. Když jsem se tam konečně dostala, sehnala jsem překvapivě úplně vše na mém seznamu. Plátýnkové masky samozřejmě nemohly chybět. Jedna maska stála 19,90 Kč a mám tu varianty Glow Boost a Hydro Boost.

Plátýnková maska Glow Boost

Tato maska má obsahovat výtažky z třešňových květů a kyselinu hyaluronovou. Je určená pro unavenou pleť a celkově by měla pomáhat s hydratací a osvěžením pleti. Maska má celkem intenzivní parfemaci, která se mi moc nelíbila. Plátýnko bylo poměrně tuhé a spíše dlouhé než široké (já mám kulatý široký obličej), ale zase mi zakryla i podbradek:-D Na plátýnku je přesně vidět ta nízká cena. Na pleti je maska jinak celkem příjemná. Po sundání pleť asi minutku nebo dvě lepila, pak se to srovnalo. Zůstal mi ale na pleti takový film, který mi moc neseděl. Opravdu ale mohu potvrdit osvěžení a tzv. glow efekt.

Plátýnková maska Hydro Boost

Tato maska obsahuje extrakty z granátového jablka, je určená pro suchou pleť, kterou by měla hydratovat a osvěžovat. Plátýnko je zde stejné jako u předchozí masky, takže žádná sláva. Vůně je dost sladká a příjemnější než u varianty se sakurou. Na pleti je maska příjemná, dodává pocit svěžesti. Je určená pro suchou pleť, kterou by měla hydratovat, a s tím tedy nesouhlasím. Já jsem zaregistrovala jen ten pocit osvěžení. Po sundání pleť docela dost lepila a zůstal na ní takový nepříjemný film, takže jsem ji nakonec přetřela tamponkem napuštěným micelárkou.

Nemohu říci, že by obě masky byly přímo propadáky, ale je znát, že jsou levné a méně kvalitní (plátýnko, parfemace). Pokud nečekáte extra porci hydratace, ale spíše si chcete odpočinout a osvěžit se, můžete je vyzkoušet. Přirovnala bych je asi k maskám Balea.

Zaregistrovali jste tyto levné masky? Zkoušeli jste je? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: , ,

10 thoughts on “Plátýnkové masky Cien – recenze

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, mě to vůbec nějak neláká stejně jako se vyhýbám těm Balea maskám, radši si připlatím za Garnier, na který se můžu spolehnout.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Balea mě často zklame, ale teď jsem neodolala těm jejich novým čoko maskám. Jsem na ně hodně zvědavá.

 2. Lucie

  Ahoj, nevěděla jsem o nich, ale není to něco, co bych musela mít, když už masku, tak ať jsem spokojená po všech stránkách.

 3. Stáňa

  Hani, taky jsem netušila, že Lidl má v portfoliu značky Cien i plátýnkové masky. Já jsem od této značky měla jen klasické pytlíčkové masky – jednu s Q10 a druhou s aloe a okurkou. Ta s Q10 byla fajn, ta s okurkou slabší. U těhle brandů jednotlivých řetezců je to vždycky trochu sázka do loterie, i když u Cien jsem zatím byla většinou spokojená (ale slabší kusy se taky našly). Pokud jde o vůně, já bych to možná měla obráceně – nemám v kosmetice moc ráda vůni granátového jablka, sakura mi nevadí…
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já sem jejich pytlíčkové masky nikdy nezkoušela. Říkala jsem si, že bych měla taky Cien více prozkoumat:-)

 4. Helena

  Hani, kosmetiku z Lidlu jsem neměla žádnou, i když často čtu celkem pochvalná slova na značku Cien. Tudíž neznám ani tyhle masky.
  Děkuji za recenzi a přeji příjemný den. Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *