Ochutnáno 53

Krásný den,

dnešní dávka ochutnaných potravin bude takovou směsicí sladkostí i slaných kousků. Je vidět, že jsem nakupovala na hráčský večer, jsou tu věci na chlebíčky a obložené mísy. Taky tu mám tip na úplně úžasný mléčný nápoj, ten ej fakt parádní.

Lámaná čokoláda, ChocoPolo

Tuto čokoládu jsem dostala od Tomáše, se kterým chodím na němčinu, k Vánocům. Došlo na ni až na konci ledna, snažím se to sladké zase tolik nejíst, i když u těchto souhrnných článků to tak možná nevypadá. V balíčku byly různé druhy čokolády – bílá, mléčná, hořká. Nejvíce mi překvapivě chutnala ta bílá s kousky ovoce, to je moje:-)

Sušenka Anita

Tuto sušenku jsem dostala od kolegy Milana. Nikdy jsem ji neměla, ale za mě je povedená. Je hodně čokoládová, dost mi to připomíná sušenku Milu, jen je celá čokoládová. Samozřejmě je díky tomu dost sladká, ale s tím jsem počítala.

Choceňské pomazánkové tradiční

Pomazánková másla mám docela dost ráda, ale chutnají mi jen některé značky. To nejoblíbenější je rozhodně toto choceňské. Na fotce mám máslo z retro týdne, jinak má obal trochu jiný design. Každopádně je lahodné a skvěl se hodí na chlebíčky.

Strážnické brambůrky Jemně solené

Díky Martinovi doma máme mnohem více chipsů, než jsem zvyklá (já jsem si je sama nikdy moc nekupovala, jestli jste si za ty roky všimli). Tyto brambůrky jsem sehnala v Lidlu, ale jsou běžně dostupné ve všech supermarketech. Zaujalo mě, že jsou jemně solené, což je tedy pravda, a bohužel díky tomu byly i chuťově takové slabší. Znovu bych si je nepořídila.

Activia jogurtový nápoj Třešeň, jablko, banán

Jogurtové nápoje patří mezi moje oblíbené svačiny do práce. Mám ráda i ty čistě bílé, ale samozřejmě neodolám různým příchutím. Tento měl velmi dobrou kombinaci jablka, třešně a banánu a nebyl zbytečně přeslazený. Opravdu chutnal jako bílý jogurt s rozmixovaným ovocem, což je skvělé.

Jogurtový drink mango – ananas, Billa Bio

Tento jogurtový nápoj mám z Billy z jejich sekce s bio potravinami a kupovala jsem ho v akci asi za dvacku a pak znovu i bez akce, protože je fakt fantastický. Už ho měla i mamka a i té chutnal. Kombinace manga a ananasu se zde povedla, nemá to divnou příchuť. Drink není přeslazený a jako lehá svačinka nebo snídaně je fakt výborný.

Šunka od kosti, Pikok Pure

V Lidlu jsem koupila tuto šunku, kde mě zaujalo, že má 96% masa. Já mám raději ty čerstvě krájené, ale tato vakuovaná je fakt povedená. Je dobře kořeněná, tence nakrájená a na hráčském večeru měla úspěch.

Bageta Golf, Fresh Crocodille

Zase jsem měla v práci krizi a žádné jídlo a v našem automatu jsou prostě jen tyto bagety. Pro změnu jsem zkusila tuto Golf, kde jsou kuřecí nugetky a pikantní dresink. Zvládla jsem sníst maximálně půlku a to s velkým sebezapřením. Ten zbytek doma nikdo nechtěl, dokonce ani kočky o to neměly zájem…

Salám Herkules, Pikok

Další kousek na občerstvení pro hráčský večer je tento klasický salám herkules. Já ho ráda kupuji na chlebíčky a obložené mísy. I zde jsme byli všichni spokojeni. Salám má tenká kolečka a je dobře kořeněný.

Čokoláda Schogetten Lotus

Tuto čokoládu přinesla na hráčský večer Marcela a je to nějaká speciální limitka, která se u nás nedá sehnat. Má přichuť Lotus sušenek, které jsou v chuti rozhodně patrné. Jestli je máte rádi, tak toto je sladkost přímo pro vás:-)

Vítězem dnešní desítky je rozhodně jogurtový nápoj z Billy a taky ta šunka Pikok z Lidlu, to jsem ani nečekala. Naopak mi nejméně chutnaly brambůrky a ta bageta, kterou jsem ani nedojedla. Máte rádi pomazánková másla? Co chystáte za občerstvení pro návštěvy vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 53

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se podívala na tvůj výběr. Sladkosti se snažím moc nekupovat, ale lámaná čokoláda vypadá skvěle a čokolády Schogetten mám ráda, i když tuhle konkrétní jsem neměla.
  Pomazánkové máslo je dobrá klasika. A pro návštěvy – to je různé, podle návštěvy a podle času. Každý ocení něco jiného – často peču slané koláče, občas dělám i klasické chlebíčky. A něco sladkého ke kávě, to je jasné…
  Měj pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   slané koláče taky peču docela často. Jinak mě v poslední době baví ty pomazánky, tak zkouším různé recepty.

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen pomazánkové máslo, to kupuji opakovaně. Co se týká občerstvení, tak jak kdy. Většinou něco sladkého (moučník, roláda, závin), tak slaného (chlebíčky, obložené talíře, mini pizzy atd)

 3. Stáňa

  Hani, nápoj s mangem a anasem z Billy znám a taky mi chutná. Zaujalo mne i druhé pití – Activia, po té se mkrnu.
  Pomazánkové máslo mám taky nejraději to choceňské, ale kupujeme ho jen občas na chalupu na chlebíčky nebo do pomazánek, domů moc ne – manžel ho příliš nemiluje…
  Pro návštěvu většinou chystá buď jednohubky s pomazánkami nebo jen nakrájené sýry, uzeniny a zeleninu. Pak jsou oblíbené šneky z listového těsta nebo rolky ze šunky plněné křenovou pomazánkou (do té občas přídávám to pomazánkové máslo), Občas dojde i na chlebíčky. Chipsy se snažím moc nekupovat, ale teď jsem v Billa objevila máslové tyčinky se semínky a těm asi občas neodolám 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *