Ochutnáno 43

Krásný den,

dnešní článek bude zaměřený na sladké chutě, ale je to spíše náhoda. Mám tu hned několik skvělých tipů na to, co byste neměli v obchodě minout. Nakupovala jsem hlavně v Lidlu, ale mám tu třeba i jeden kousek z Rossmannu.

Beeren Mix, Ener Bio

Začneme právě tím, co jsem náhodou ulovila v Rossmannu, kde jsem vybírala nějaké mlsání pro kamarádku do balíčku k narozeninám. Jedná se o směs ovoce v různých druzích čokolády. Za mě to bylo skvělé, i když je cena vyšší (79,90 Kč). Asi si to budu muset koupit znovu.

Bílá čokoláda s mandlovým krémem, Lidl

Tuto čokoládu jsem sehnala v Lidlu v rámci alpského týdnu. Zaujal mě ten mandlový krém, který byl opravdu jemný a delikátní. Čokoláda nebyla špatná, postupně jsem ji doma snědla. Měla velmi nízkou cenu, což bylo fajn (určitě stála pod dvacku).

Extra Jam Maliny a rebarbora, Lidl

Další úlovek z alpského týdne představuje tento džem s malinami a rebarborou. V chuti je cítit hlavně ta malina, rebarboru jsem vlastně nezaznamenala. Marmeláda je trochu kyselejší, což mám rád, ale vadí mi tam za zrníčka z malin.

Proteinová tvarohová svačinka Pistácie, Pilos

Kolegyně mi doporučila tuto pistáciovou tvarohovou svačinku. Měla jsem už jiné příchutě (slaný karamel, vanilka, kakao) a ona říkala, že tato je nejlepší. Za mě nebyla špatná, ale já vlastně pistácie nemám nijak ráda, takže za mě to bylo v pohodě, ale vede pořád kakao.

Punčové kostky, Lidl

Tyto růžové kostky jsou opět z alpského týdne. Punčák patří mezi moje oblíbené zákusky, takže mě to zaujalo. Přišly mi dost sladké (sladší než klasický zákusek) a méně vlhké. Většinu snědli naši a souhlasili se mnou.

Tvarohová tyčinka s vanilkovou příchutí v kakaové polevě, Pilos

Další úlovek z Lidlu je tato tyčinka, kterou jsem si pořídila do práce na svačinu. Je z chladícího regálu a je to přesně to, co jsem čekala. Příjemně vanilková příchuť tvarohu, na tom kakaová poleva. Jako rychlá svačina dobré, ale není to nic, z čeho bych si sedla na zadek.

Ovocná přesnídávka s broskvemi, Hello

Na rychlé svačiny nebo na cesty mám moc ráda různé ovocné kapsičky. Broskvová příchuť byla moc dobrá, jemná, sladká akorát, ale to XXL balení bylo zbytečně moc velké.

Čoko kokosky s hořkou čokoládou, Zemanka

Na tyto kokosky mě taky navedla naše nová kolegyně Lenka (ona učí nutriční asistenty, tak má fakt přehled) a měla pravdu. Jsou fakt luxusní. Už jsem si koupila asi deset balení, mizí mi i v práci, kde je objevili další kolegové. Kupuji je v Lidlu hned na začátku u sekce se zdravou výživou, protože mi Lenka řekla, že v Lidlu je mají v dvojnásobném množství, ale za stejnou cenu jako v prodejnách ze zdravou výživou.

Mléčná čokoláda Mountain Bar, Marks & Spencer

Tuto čokoládu jsem měla v dárkovém balíčku a byla moc dobrá. Obsahovala nějaké křupinky, jinak se jednalo o mléčnou čokoládu lahodné chuti. Tyčinka byla tak akorát velká, jako malá svačinka mi vyhovovala.

Brioche, Duc de Couer

Tuto balenou briošku jsem koupila v Lidlu během francouzského týdne. Připomínala mi spíše vánočku a je krásně měkká a nadýchaná. Vydržela takto aspoň dva týdny, než jsme ji snědli, vůbec neosychala a netvrdla. S máslem nebo džemem je skvělá, ale mám ji ráda i jen tak s čajem:-)

Vítězem dnešního článku jsou rozhodně čoko kokosky od Zemanky a Beeren Mix od Ener Bio. Propadák tu úplně nemám, což je samozřejmě dobře. Znáte tyto kokosky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

12 thoughts on “Ochutnáno 43

 1. Lucie

  Ahoj, zaujaly mě ty čoko kokosky, ovoce v čokoládě, obojí budu muset ochutnat:-) Dneska jdu do Lidlu doplnit zásoby do ledničky, tak se po kokoskách hned podívám:-)

 2. Stáňa

  Hani, myslím, že kokosky jsem kdysi měla a chutnaly mi, ale tuším nebyly z Lidlu, ale právě z nějaké zdravé výživy. A asi budu muset vyzkoušet tu pistáciovou kapsičku. Pokud jde o tvarohové tyčinky, tak jsem někde četla doporučení dát ji do mrazáku, že je z toho pak takový Míša, ale tenhle experiment si asi nechám na léto. Teď je počasí spíš na svařák než zmrzlinu. A malinové džemy moc nekupuju (ač maliny mám moc ráda) právě kvůli jadýrkům.
  Hezký den

 3. Helena

  Hani, znám, jen tyčinku z Mars and Spencer. Kokosky občas peču, manžel a Terka je mají rádi. Dělám maličké, s puntíkem rybízovky.
  Měj hezký den. Helena

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, kokosky jsem neměla u nás bereme často ve slepičárně teda babička je tam bere, já je nějak nevyžaduju. Od téhle značky jsem měla nedávno medové perníčky a taky byly moc dobré. Velká kapsička je za mě super, mně totiž ta malá rozhodně nestačí to si akorát rozdráždím žaludek 😀 a vím, že třeba maminky co to kupují pro děti to dávají postupně protože právě děti si mnohdy jen tak cucnou a tak jí to dítě sní jakoby během dne. Já teďka v rámci sladkého baštím, co jsem dostala k narozeninám povětšinou a jelikož budu mít svátek tak se mi zásoby zase doplní 😀 no měla bych se krotit nebo budu za chvíli jako žok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *