Jižní Anglie 2023 – Brighton

Krásný den,

dnes se společně podíváme na další zastávku v naší cestě po jižní Anglii. Dopoledne měli žáci jazykový kurz a po něm jsme se vypravili do města Brighton, jednoho z nejznámějších pobřežních letovisek v Anglii. Je hodně znát, že je to turisticky velmi populární místo, je zde spoustu hotelů, restaurací a atrakcí. Já jsem strávila odpoledne v Sea Life Centre a pak na pláži, kde je viktoriánské molo Palace Pier.

Sea Life Centre je akvárium s mořskými živočichy a flórou. Je to velmi populární atrakce, kterou najdete hned u promenády. Uvnitř se chodí samostatně, najdete tam stovky akvárií s nejrůznějšími živočichy. U každého jsou popisky a některé části expozice jsou interaktivní. Fotit s uvnitř smí bez blesku. Přibližně uprostřed prohlídky je možnost plout malou loďkou po vodě s jejich průvodcem. Také zde najdete i malou kavárnu a samozřejmě i obchod se suvenýry. Na prohlídku si nechte aspoň dvě hodinky, jestli si chcete vše v klidu projít a pokochat se.

Hned přes ulici od akvária se nachází pobřežní promenáda a vstup na pozdně viktoriánské molo Palace Pier, které je už z roku 1899. Uvnitř najdete posezení, zábavní atrakce (hlavně různé automaty), stánky s občerstvením a nějaké malé stánky se suvenýry.

Brighton je město pro všechny milovníky zábavy a nákupů. Jestli máte rádi přírodu, asi si zde úplně neužijete… Máte rádi mořská akvária? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Jižní Anglie 2023 – Brighton

  1. Sabina Nováková

    Ahoj Haničko, jako malá jsem s babičkou jezdívala do „obřího“ akvária v Hradci a jednou jsme se školou byly v Praze v mořském světě. Obecně asi ano, ale dnes nevím zda bych si to dokázala tak vychutnat jako když jsem byla dítě. Přeci jen uspěchanost dneška a moje mysl, co letí jako blesk kupředu a dvě hodiny kochání rybičkama. No asi by to bylo zajímavé tak prvních 30 minut 😀 nicméně právě do obřího akvária, který z očí dospělýho je vlastně docela malý bych se chtěla někdy zase podívat spíše pro tu vzpomínku z dětství.

  2. Lucie

    Ahoj, to akvárium vypadá úžasně, mám hrozně ráda tyto atrakce, je to zase něco, co mě táhne z přírody do ruchu měst:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *