Ochutnáno 32

Krásný den,

dnešní směsice bude docela pestrá. Mám tu slané i sladké, nějaké nápoje a samozřejmě nemohou chybět sýry. Poměrně nedávno dorazil nový Brand box, tak jsem díky němu zase vyzkoušela nějaké novinky. Zastoupeny jsou klasické supermarkety i ty online. Jdeme na to:-)

Buchtičky s krémem naruby, Penam

Značku Penam nemám ráda kvůli Babišovi, ale samozřejmě všechny jejich produkty, které v boxu najdu, vyzkouším, nerada vyhazuji potraviny. Buchtičky mi všeobecně chutnají, nejraději mám ty tvarohové a povidlové. Tyto jsou s vanilkovým krémem a vůbec jsem nepochopila, proč mají být naruby, když krém je klasicky uvnitř. Chutnaly dobře, podělila jsem se o ně s kolegy v práci. Sama bych si vybrala jinou náplň, ale to je spíše osobní preference.

Bageta s česnekovým máslem, Kaufland

Snažím se doma mít v mrazáku vždy aspoň jednu tuto bagetu, která se rozpéká v klasické troubě. Je to dobré, když člověk nestihne koupit čerstvé pečivo. Bageta je od značky K-classic, což je brand Kauflandu. Nebyla drahá, každý průřez je dostatečně potřený česnekovým máslem. Rozpečená je výborná, já k ní mám nejraději obyčejný plátkový sýr.

Sójové kuličky v bílé čokoládě, Ketodiet

Dalším kouskem z posledního Brand boxu je malý sáček se sójovými kuličkami. Jedná se o údajně o zdravější a méně škodlivou sladkost. Na ty jsem byla hodně zvědavá, v poslední době si bílou čokoládu v něčem sladkém docela užívám (ale hodně jsem to omezila). Kuličky mi přišly sladké dost, opravdu hodně. Nebyly špatné, ale nemám pocit, že bych si je musela koupit znovu.

Kokosové trubičky, Dr. Gerard

Podle mě je značka Dr. Gerard sehnatelná pouze v Kauflandu (teď trochu váhám, jestli to nebyl Lidl). Zaujala mě ta kokosová příchuť náplně, to jsem ještě nikdy neměla. Byla moc příjemná, krémová a opravdu v ní byl dost rozpoznatelný kokos. Tyčinky jsou chuťově skvělé, křehké a ráda si je koupím znovu. Mizí doma závratnou rychlostí:-D

Ochucené mléko Bílá čokoláda, Müller Milch

Ochucená mléka mám moc ráda, ale kupuji si je v posledních měsících podstatně méně než dříve. V supermarketu jsem si vybrala v akci toto, které má příchuť bílé čokolády. Ta je tedy poměrně jemná a mnohem méně výrazná než třeba čokoláda, jahoda nebo banán. Znovu si ji asi záměrně vybírat nebudu.

Oven Minis, Pom Bär

Značka Pom Bär patří mezi moje oblíbené, jsou to jediné chipsy, které si domů sama občas kupuji. V boxu mě tedy hodně zaujala jejich novinka Oven Minis, která je pečená v troubě. Měla jsem variantu s mořskou solí, ale mě by v nabídce být i sýrová verze. Tito medvídci jsou opravdu nemastné, příjemně osolené a spíše bych řekla, že se jedná o slané krekry než typ chipsů. Nebyly špatné, ale ty klasické u mě pořád vedou.

Geisha Sea Salt & Caramel, Geisha

Nejsem si jistá, jestli jsem si tuto krabičku čokolády koupila sama nebo jsem to dostala od mamky, ale užila jsem si ji. Je to krabice s jednotlivě balenými menšími bonbony, což mi vyhovuje. Třeba po slaném obědě mám chuť na něco malého sladkého a tento bonbon mi právě tak akorát stačí. Je to mléčná čokoláda se solí a karamelem, což je oje oblíbená kombinace. Všechny složky jsou hezky vyvážené a dobře patrné. Klidně bych si to koupila znovu, ale snažím se odolat:-D

Čedar bloček, Miil

Značka Miil je interní značkou online supermarketu rohlik.cz a já ji mám moc ráda. Je zaměřená na mléčné výrobky a tento čedar bloček jsem si koupila už poněkolikáté. Chuťově je skvěle vyvážený, dobře se strouhá a hodí se do mnoha pokrmů.

Citrus Juice, Limenita

Značku Limenita znám z Billy a nikde jinde jsem ji neviděla. Citrus Juice je moje nejoblíbenější varianta jejich stoprocentních džusů, které nejsou vyráběny z koncentrátů. Kombinuje více citrusových plodů, ve složení je překvapivě i grep, který mi tomu dodává lehkou hořkost. Já grepy nesnáším kvůli hořké chuti, ale zde jsou i další citrusy, tak se to ztratí je to skvělé. Džus stojí přes 60 Kč, ale je to moje závislost poslední doby.

Plátkový sýr čedar, Miil

Ještě jednou se vrátím ke značce Miil a jejich čedaru. Ten tu mám nyní v podobě plátků. Nejsem si jistá, jestli je to úplně stejný čedar jako v tom bločku (může se lišit doba zrání). Přijde mi, že ten plátkový je více oranžový, ale možná mě jen šálí zrak. Plátky jsou tenké, ale poměrně křehké, dost se lámou. Konzistence sýra je jiná než třeba u plátkové goudy. I tento sýr je ale chuťově velmi povedený.

Dneska tu nemám vysloveně žádný propadák, ale znovu bych nemusela mít kuličky Ketodiet, chipsy Oven Minis, ochucené mléko a buchtičky. Naopak musím vyzdvihnout sýry a džus. Máte rádi čedar? Jíte chipsy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 32

 1. Helena

  Hani, cheddar miluji, jen kupuji jiné značky. Výrobkům Penam se stejně jako ty vyhýbám, nejsou sami, ale je to trochu slalom – potravinářský průmysl u nás je téměř v jedněch rukách…
  Měj příjemný den. Helena

 2. Pete

  Zdravím, Chipsy jdou už delší dobu mimo mne, občas na nějaké oslavě, ale spíše vůbec. Čedar mám rád v domácím hamburgeru – dodá příjemnou chuť. Džus nejspíše ochutnám také.

  Přeji hezký slunečný den.

 3. MonalisaBeautyEriAnna

  Ahoj Hani, to jsou tedy chutě. ☺☺ MIIL mám ráda taky, tento sýr jsem zatím nezkoušela, ale jejich zakysaná smetana je bezkonkurenční. Geisha slaný karamel mě ovšem nalákal asi úplně nejvíc. Měj krásný den. ☺♥

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   jejich zakysanou smetanu mám taky ráda, používám ji hodně k dezertům. Geishu určitě vyzkoušej.

 4. Stáňa

  Mně něco „sežralo“ koment, co jsem psala včera :(, tak ještě jednou
  Ty buchty jsou označené jako naruby ve vztahu ke klasickým buchtičkám se šodó, kde jsou buchty neplněné a šodó se lije na ně. Dr. Gérad bude značka Kaufladu – v Lidlu občas nakupuju a ti mají pro sušenky značku Tastimo, Gérarda jsem nikdy neviděla (což odpovídá tomu, že do Kauflandu nechodím).
  Z ochutnaného bych si vybrala určitě čedar a zajímavě vypadá i džus a bageta. KetoDiet kuličky mi přijdou hlavně hrozně předražené a chuťově mne zas tolik nezaujaly.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   tak to doufám, že jsem ho třeba omylem nevymazala. Tastimo trubičky z Lidlu mám nejraději. Čedar, džus i bageta patří rozhodně mezi moje favority.

 5. Sabina

  Ahoj Haničko, Geisha patří k mým oblíbeným čokoládám, chipsy čas od času koupím mám je ráda je to taková moje neřest, poslední roky daleko větší než nějaké sladké. Chedar já domů pro jeho vyšší cenu příliš nekupuju, ale teď budu zkoušet jeden recept od tebe, tak jsem pořídila v Kauflandu bloček a taky jsem objevila jakýsi plátkový sýr s modrou plísní do toastů.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   doufám, že ti to bude chutnat tak moc, jako to jede mně:-D Mojí neřestí poslední doby jsou džusy. Téměř jsem odbourala čokoládu a různé sladkosti, ale kupuji si teď džusy s dužinou, co nejsou z koncentrátu.

 6. Lucie

  Ahoj, mě se tentokrát box jako celek líbí, ač bych si některé produkty jako třeba čokoládu nebo chipsy sama nekoupila, tak z tohoto boxu bych si nechala všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *