Candle haul: březen – duben 2021

Krásný den,

po dvou měsících tu máme zase článek o nových svíčkách a bytových vůních u mě doma. Jestli čtete tento blog už delší dobu, tak určitě víte, že jsem milovnicí pálení a voňavé domácnosti. Mám ráda různé parfémované vosky a difuzéry, ale také i obyčejné svíčky, které hezky zútulňují domov. Tentokrát jsem se zaměřila spíše na ty levnější svíčky a oběhla jsem tři drogérkové řetězce, kde jsem většinu sehnala.

Pepco

V Pepcu mě zaujaly dvě svíčky ve sklenici. Líbily se mi především svým designem, parfemaci sice mají uvedenou, ale ani za studena skoro nic necítím. Nijak mi to nevadí, vybrala jsem si ke kvůli vzhledu. Ta, co se jmenuje Nature, by měla být tedy ve verzi Primrose Petal & Camellia. Líbí se mi zelené odstíny a motiv lístečků, takže je to pro mě ideální jarní dekorace. Svíčka Elegance s vůní White Jasmin & Mint je modrobílé kombinaci a mám ji koupenou na chatu. Chtěla bych ji mít na naší verandě, která je právě v těchto barvách.

Jysk

V Jysku jsem si vybrala velkou hrubší sklenici v zelenkavých odstínech, která v sobě ukrývá klasickou svíčku bez vůně. Vzala jsem si ji záměrně, ještě s jednou novou vázou bych ji chtěla mít v chodbě v takovém zátiší. Nejsem si ani jistá, jestli ji někdy budu pálit, mám ji vysloveně jako dekoraci.

Rossmann

V Rossmannu jsem hledala skvělou svíčku Angel Wings, kterou jsem tam sehnala před Vánocemi. Voněla nádherně, ale očividně ji už nemají. Objevila jsem tam ale od značky Scented Candle malou skleničku Dream Angel, která jí byla docela podobná. Ve slevě byly dále svíčky značky Domol, a tak tu mám hned dvě verze – White Cotton a Breerenzauber. Zkusila jsem i jednu malinkou svíčku ve sklenici od Glade, která by měla vonět po pivoňkách. Nakonec jsem na jedné pobočce Rossmannu našla Angel Wings, ale vypadá jinak, než ta, co se mi tak líbila o Vánocích. Samozřejmě jsem koupila i tu:-)

DM drogérie

V DM jsem také omrkla jejich nabídku a byla jsem docela mile překvapená tím, jaký výběr mají. Od jejich interní značky Profissimo mě na první pohled zaujala hnědá sklenička s korkovým víčkem, která v sobě ukrývá vůni zázvoru a citronové trávy. Sklenička s plechovým víčkem představuje svíčku, která by měla neutralizovat nepříjemné vůně.

Větší sklenice, která svým tvarem dost připomíná Yankee Candle, je velmi sladká vůně Willkommen auf dem Rummelplatz. jen kvůli roztomilému designu jsem si vzala i balení čtyř velkých čajových svíček ve verzi Traumtänzerin.

Douglas

V adventním kalendáři Douglas, který jsem získala v rámci předplatného časopisu, jsem našla i malinkatou svíčku Mystery of Hamman.

Kaufland

V Kauflandu se objevila nová kolekce Yankee Candle Home Inspiration. Je věnovaná jaru a Velikonocům. I když se mi svíčky moc líbily vzhledově a také podle názvů vůní, po přičichnutí jsem si koupila jen jednu, a to Coral Peony.

Avon

V Avonu mají v poslední době moc pěkné kolekce bytových vůní. Už několikrát jsem si chtěla koupit jejich svíčku nebo difuzér, ale je to vždy beznadějně vyprodané. Konečně se mi povedlo ukořistit aspoň jeden difuzér ve vůni Fresh Cotton. Jsem na něj moc zvědavá, je dražší než ty z DM, které pořizuji nejčastěji.

Teta drogérie

V Tetě jsem objevila docela dost svíček ve velkých sklenicích, které stojí jen cca 140 Kč. Měli hodně verzí, ale nakonec jsem si zvolila tři – Lovely Cranberry, Pink Orchid a Cotton Fields.

elnino

Když jsem si objednávala novou vůni od Agent Provocateur, ve slevách jsem našla i jednu votivku Yankee Candle. Jedná se o vůni Garden Picnic, což by měla být moje oblíbená kombinace ovoce a květin.

Určitě nemám v plánu v nejbližší době kupovat nějaké drahé svíčky. Možná někdy neodolám něčemu pěknému v Pepcu, ale jinak bych se chtěla podívat na zoubek svým voskům, kterých mám doma opravdu dost. Ještě bych ráda omrkla nabídku v Tescu, protože jsem na jejich svíčky slyšela velikou chválu. Znáte je? A znáte svíčky, o kterých tu dneska píši? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Candle haul: březen – duben 2021

 1. Helena

  Haničko, parádní přehlídka. A zajímavé vůně – třeba máta, zázvor, to i zní hodně dobře.
  Difuzér od Avonu jsem kupovala dceři, musím se zeptat, jak se jí líbí!
  Měj pohodový den, Helena

 2. Štěstí v mém životě

  Zajímavý výběr svíček, takové zásoby voňavých nemívám :-), spíše si kupuji barevné, abych s nimi doladila momentální barvu v interiéru.
  Hezký den Hani.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Alenko,
   taky mi často záleží na jejich designu, aby se mi to hodilo do bytu. Kvůli tomu moc nekupuji třeba modré a fialové svíce, tyto barvy u mě zrovna nenajdeš.

 3. WantbefitM

  Ta z Jysku je opravdu krásná. I já bych ji použila jen jako dekoraci, škoda pálit 🙂 A ty 3 velké svíčky z Tety a jen 140 kč kus je fakt super cena… Hlavně aby pak voněli i po zapálení 🙂 Já si zatím žádnou svíčku nekupovala, dostala jsem 3 velké k Vánocům a přes léto moc nepálím 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky ji mám hlavně jako dekoraci:-) Teta svíčky nebyly špatné, nejlepší byla ta bavlníková, nejslabší ta růžová. Já pálím doma něco pořád, jen když je více teplo, tak nemusí být zase tak intenzivně voňavé.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   zrovna pálím tu Nature a je moc příjemná, i když vůně vlastně není vůbec cítit. Ale vypadá na stolku moc pěkně, jsem spokojená.

 4. Lucie

  Ahoj, moc hezké svíčkové nákupy, v Rossmannu jsem při posledním nákupu ukořistila nějaké no name svíček, měli je ve výprodeji za pár korun, tak jsem neodolala. Co mě ale zaujalo jsou svíčky z Tety, tam už na nákupy chodím jen sporadicky, tak jsem ani nevěděla, že je mají v nabídce a rozhodně mě zajímá, jaké budou.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   říkám si, že bych Tetu měla navštěvovat častěji, protože tam mají pěkné a zajímavé věci za slušné ceny. Zítra jedu do Ikea, tak uvidíme, co seženu tam:-)

 5. Dáša F.

  Hani, to je ale výběr, pořídila jsi krásné kousky. Já svíčky používám hlavně na podzim a v zimě. Teď, když je dlouho vidět na svíčky si ani nevzpomenu. Ale občas si nějakou také zapálím.
  Měj fajn dny. D.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Dášo,
   já ráda pálím celý rok. Líbí se mi vůně i atmosféra. Díky tomu mám samozřejmě větší spotřebu, ale v poslední době jsem docela zklamaná YC, takže cílím spíše na levnější svíčky. Měj se krásně:-)

 6. Stáňa

  Hani, já v létě doma moc nepálím, spíš v práci (kam už se brzo vrátím) a tam většinou vonné oleje v aromalampě (i když aktuálně tam mám vosky). Ale chtěla jsem si nějaké svíčky do zásoby pořídit v rámci kuponu na 20% slevu, ale zapomněla jsem – asi právě proto, že jsem tam byla, když bylo teplo. Tak časem. Nebo se inspiruji tvými nákupy v DM, až tam půjdu spáchat nějaký nákup za desetinásobek bodů :).
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   doma mi už téměř došly všechny vonné svíčky, co jsem měla (i z toho článku, nafotila jsem si je dopředu), takže příští týden dojde na vosky a olejíčky. Zase bych ráda trochu provětrala všechny ty moje zásobičky. Až to trochu zredukuji, něco nového zase pořídím:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *