Nepečený malinový koláč – recept

Krásný den, 

nedávno jsem viděla u Zuzky z blogu stylzeny.sk recept na malinový koláč, který je nepečený. Hned mě zaujal a říkala jsem si, že bych ho mohla zkusit. Velmi mile mě překvapilo, jak je to snadný recept, který se dělal relativně rychle (ale potřebujete čas na chladnutí) a je vhodný pro začátečníky.

co budeme potřebovat:

 • sušenky na základ
 • máslo
 • 700 ml mléka
 • 2 malinové pudingy
 • 200 gramů malin
 • 4 lžíce cukru
 • šlehačku
 • čokoládu na posyp

Do klasické dortové formy si dáme sušenky. Já jsem sehnala tato koka. Ještě v sáčku jsem je rozdrtila pomocí paličky na maso. Sypkou směs jsem nasypala do formy. Aby byl spodek pěkně umačkaný a dobře chutnal, rozehřála jsem trochu másla a to jsem nalila na sušenkovou drť. Vše jsem pak pěkně umačkala prstíky.

V rendlíku jsem si uvařila podle návodu hustší puding. Cukru jsem dávala max. 4 lžíce, klidně bych dala i méně, nemusí to být přeslazené. Ještě horký puding jsem nalila do formy. Trochu jsem s ní zatřásla, aby byl všude rovnoměrný.

Maliny jsem opláchla ve studené vodě a po jednom jsem je kladla na koláč. Vždy jsem je do ještě teplého pudingu trochu zamáčkla. Několik malin mi zůstalo, tak jsem použila na poslední vrstvu. Takto jsem koláč nechala třeba hodinku až dvě chladnout. Nedávala jsem to do ledničky, to není ideální.

Poslední vrstva je šlehačková. Pomocí mixéru jsem udělala klasickou šlehačku a rozetřela ji na tu malinovou vrstvu. Na vrch jsem nastrouhala čokoládu na vaření a dala tam zbytek malin. Vše jsem vložila do ledničky a nechala chladit. Koláč jsem dělala večer, takže ráno to bylo pěkně uleželé a byla z toho luxusní snídaně.

Tento nepečený malinový koláč mi moc chutnal a dělal se snadno. Stačilo by mi to i jen s tím pudingem bez šlehačky, ale ta tomu samozřejmě nijak neublížila. Mimochodem, ráno, ještě když jsem byla v posteli, přišel táta (naši mají byt nade mnou) a že si odřízne kousek koláče ke kávě. No, a toto mi zbylo:-)

po tátově zakrojení:-)

Máte rádi maliny? Děláte doma nepečené koláče? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

 

Tagged on: ,

8 thoughts on “Nepečený malinový koláč – recept

 1. Lucie

  Ahoj, to je nejlepší vizitka, když vidíš, že chutnalo:) Nepečené koláče a dezerty dělám moc ráda, většinou bývají jednoduché, pak jen šupnout do ledničky a už může do bříška:) Zrovna ještě mám v ledničce zbytek tiramisu od včera, to je taková nepečená klasika u mně, tenhle taky moc ráda vyzkouším:)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   mamka doma zrovna zmínila, že by tiramisu chtěla zkusit – to je pokyn pro mě, abych ho udělala, takže to asi vyzkouším. Teď o víkendu bych ráda udělala cheesecake, tak snad nebudu úplně zničená z práce:-)

 2. Stáňa

  Já taky občas nějaký nepečený udělám, jeden recept mám myslím i na blogu (kombinace piškoty + tvaroh s pudinkem). Ale asi nikdy u mne nedojde na nějaký moučník s malinami – já maliny miluju a vždycky je sním jen tak samotné :).

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   řekla bych, že u nás doma se nepečené dezerty dělají hlavně v létě, asi nám přijdou více svěží. Maliny mám taky moc ráda a při tvorbě tohoto jsem jich i dost snědla:-)

 3. Zuzka

  Ahoj, ja jednoznačne doma radšej „nepečiem“ ako pečiem 🙂
  Maliny mam rada, v tomto podaní určite stoja za vyskúšanie, nechám sa inšpirovať na víkend.
  U mňa najchutnejší a najrýchlejší nepečený dezert (už nespočetne krát odskúšaný) je nepečený čokoládový chessecake.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   já mám moc ráda nepečené dezerty v létě. Jak je teplo, tak je to takové svěží. Na cheesecake se chystám, ráda bych ho udělala asi v týdnu.

 4. WantbefitM

  Tyhle pudinkové koláče mám nejradši. Mě by to taky stačilo bez té šlehačky, ikdyž domácí musela být výborná 🙂 U nás je vždycky nejhorší problém počkat, než pořádně zatuhne 😀 Aspoň je vidět, že doma chutná! 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám nepečené dezerty ráda, doma často děláme verzi s broskvemi, tvarohem a pudingem, což je paráda. Domácí šlehačka je výtečná, ty sprejové úplně nevyhledávám. Čekání taky nemám ráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *